Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zazenke

    őstag

    hát így jártam és ez ellen vírusvédelem sem segít(amúgy kaspersky van feltelepítve de ez most lényegtelen) : Egy ma is létező cégtől vásároltam megbízásból egy táv gyerekfelügyeleti szoftvert mely tulajdonképpen ha azt nézzük kémprogram. Követni lehet hogy a gyermek merre jár kinek mit chatel mert fel merült a gyanú hogy talán kábszeres dologba keveredett. 60 ezer volt 1 évre (mspy) . Működött is a licensz kb 1 hétig nem volt semmi baj majd egy reggel arra ébredtem hogy vagy 4 db sms érkezett a szokásos banki egyenleg tájékoztató. Nekiestek a számlámnak és az első 3 at elutasította a bank mert túl nagy összeget akart lehúzni a cég de a 4. már betalált 35000 ft értékben mert ennyi már volt rajta. Az otp számlatörténetben megnéztem és ugyanazon cég indította a tranzakciót mit akitől a szoftvert vettem. Ugyebár ez úgy lehetséges ha az első vásárláskor nem olvassa el az ember a kisbetűs részeket és nem veszi ki a pipát a rendszeres megújuló előfizetés rubrikából. csakhogy itt ilyen nem is volt feltüntetve de még ha fel is lett volna akkor is annak 1 év után kellett volna megtörténnie. És ami árulkodik hogy kőkemény csalás történt az az hogy az oldalra a felhasználónév és jelszó hirtelen már nem is lett jó tehát törölték be sem birok lépni. Engem ugyan nem ért kár mert akinek ezt vásároltam az átvállalta a veszteségem mivel az ő ötlete volt hogy honnan és mit vegyek neki meg , de ettől függetlenül mehettem az otp be új virtuális mastercard kártyát csináltatni . Ez a legfontosabb biztonsági lépés hogy mindig külön kártyáról kell az ilyeneket intézni amin csak kisebb összeget tart az ember így a fő számlájához nem férnek hozzá lopás esetén sem. Nyilván egy amerikai céggel nem kezdek el pereskedni 35 ezerért és ezt ők is tudják.

Új hozzászólás Aktív témák