Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LOTR

    addikt

    válasz DUB Inc. #147 üzenetére

    a lényege akkor nem ment át annak, amit írni akartam

    de ha azt állítod, hogy (maradjunk csak a kérdéses esetnél) egy meglévő és jól működő fűtési rendszert érdemes lecserélni esetleges többmillió ft-os pluszberuházással a környezettudatosság jegyében, akkor azért megkérdőjelezendő a valós indok, ami valószínűleg általában a komfort és a gazdaságosság

    #148 Attila2011
    a logikát továbbra sem értem a mondandódban
    nekem úgy tűnik, ti kifelejtitek a helyzetből, hogy meglévő és működő rendszere van a kollégának, és azt ajánljátok neki, hogy dobja ki és egy sokkal bonyolultabb és költségesebb rendszert telepítsen helyette
    ellenben, én azt mondom, hogy abból a pénzből, amiből kiépítené a hőszivattyút, tegyen fel napelemet és lehet ingyen lesz a fűtése (ha pedig valami extra nagy változás lesz, akkor még mindig lehet hőszivattyút telepíteni, amihez szintén jó a napelem)

    de kérni kell árajánlatokat és abból már el lehet indulni

    a napelemes rész meg nézőpont kérdése, de szerintem meg csak arra lehet építeni, hogy jelenleg milyen az elszámolása a napelemes termelésnek, mert az biztos úgy van, hogy mi lesz később és mikor lesz változás, ezt valószínűleg senki nem mondja meg

    One Ring to rule them all

Új hozzászólás Aktív témák