Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Dare2Live #74211 üzenetére

    Ha így lenne akkor már most tömegével kellene lennie a kártyáknak aprón itthon és külföldön is hogy meneküljenek belőle.
    Viszont ezt nem igazán látni sehol.

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

  • Ferdzsoo

    addikt

    válasz Dare2Live #74211 üzenetére

    Itt a töbséggel ellentétben én is veled értek egyet, nem hasonlíthatjuk 2018-at a mostani őrülethez. Tudom, mert bányásztam akkor is, meg most is.
    Ahogy mondod itt most egyik napról a másikra lesz a bányászok bevétele szinte a 0-val egyenlő. Ez nem így volt 218-ban. Szerintem aki úgy gondolja hogy majd bányászik másik coint az zsákutca. Ha csak az ETH hashrate 30%-a rászabadul akár másik 5-6 coinra centeket fog hozni naponta egy 3070-3080 annyira megugrik a diff. Arról nem beszélve hogy az eladói nyomás ezeken a coinokon óriási lesz. A coinok Usecase-e a 0-val egyenlrő. Igy tartogatni nem fogja senki a jobb árfolyam reményében. (Nemígy tettek az ETH-val 2018-ban)
    Emlékszem még 2018-ban milyen altokat lehetett akkor bányászni ETH mellett jó profittal, fasorban sincsenek ma már, talán meg is szüntek.
    Sokkal-sokkal nagyobb mánia van jelenleg bányászat terén mint ami 2018-ban volt. Sokkal több kártyával. Szerintem az is tévedésben él aki azt hiszi hogy a bányászok majd 1-2 dollárokért nyomatni fogják a bányákat, mert hát már úgyis kitermelte az árat.
    Nem hülyék az emberek, jobb ma 2Milla az egész bányáért mint 300FT amit kitermel. --> Abból a 2 millából vesz majd ETH-t vagy BTC-t és sokkal előrébb van minthogy potosodik/egyre kevesebbet ér a használtpiacon. (A spekuláns bányászról nem is beszélek aki belátja ugyanezt és csak azért adja el a karikat, hogy negyedáron majd visszavegye mert hobbija lett a bányászat és megszállotként folytatni akarja majd minden áron.) Volt erre több poll is, a bányászok túlnyomó része a RIG eladására szavazott. 70-80% körül.
    Itt most félelmetes kártyamennyiségekről beszélünk. Nyílván ismét nem hülyék az emberek és már előbb el fogják kezdeni eladogatni a Rigeket minthogy beütne a POS. Nem modom hogy 100k lesz egy 3080, de sokkal kevesebbért fog elmenni mint amennyiért az emberek gondolják majd hogy el tudják adni. Nem lesz vásárlóerő ezekre a kártyákra. Csak sokkal nyomottabb áron.
    Szerintem a helyes felfogás az, hogy igazából az is bukó egy RIGben ha nem adtam el még akkor amikor monduk 3m-ért elment volna, cserébe bányásztam 3-4 hónappal tovább, igaz többet hozott, de összességében jelentősen hátrébb vagyok pénzügyileg mert a 3 hónap elteltével már csak 800k-ért ment el ugyanaz a RIG. Ergó ha bányásztam ezidőalatt 400k HUF-ot de 2,2m-et pedig buktam a kártyák árán, akkor igazából szarul csináltam, mert több pénz is maradhatott volna nálam. Értem hogy abszolút értékben nem bukós a történet, de olyan pénztől estem el ami az enyém lehetett volna.
    Aki ezt átlátja az már szerintem idén év végén/jövő év elején el fogja kezdeni adogatni a kártyáit/RIGjeit. Nah akik ezeket megveszik, ők lesznek az igazi lúzerek és sajnos így lesz, mert ha még tovább megy az árfolyam év végéig amire jó esély van akkor beindul a FOMO és akár még durvább árakon fognak menni a karik. Isten óvja ezeket a usereket akik ekkor fognak beszállni...

    [ Szerkesztve ]

    "It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Új hozzászólás Aktív témák