Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • warcat

    veterán

    válasz Frozen #74207 üzenetére

    Én csak arra vagyok kíváncsi,hogy honnan is fog jönni ez a pánikoló tömeg amit vizionáltok?
    2018-ban könnyű volt megégetni magad mert 4-5 hónap alatt bedőlt az egész és a késve reagálók (totál amatőrök és/vagy hitelből bevásárolók) benntégtek a frissen, felárral vásárolt kártyáikkal.
    Most 10+hónapnál vagyunk és úgy néz ki még lehet hátra lazán fél év+ akár.

    Ne magadból indulj ki ;]
    Az árát megtermelt eszközt semmi értelme apróért elszórni, már nem kér enni, elfér a polcon akár 2023-24-ig (garancia).
    Végső esetben pedig még mindig ott a mikró. :))

    EA: It's in the crate!

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz Frozen #74207 üzenetére

    Saját magadnak mondasz ellent itt nem is 1x.

    Szajkózod, hogy mindenki jön új kártyákkal, és hogy ezek lenyomják az árakat.
    Mi nyomja le az árakat? mikor már a belengetett "mese MSRP" is ugyanannyi mint a jelenlegi szériánál volt. Nem lesznek olcsóbbak a következő generációs kártyák sem, mint ahogy a 3080 super és 3090 TI sem amikről pletykáltak. A használt piac meg eleve igazodik az új árakhoz.
    Ha te azt hiszed, hogy 110K (pillanatnyi eur huf árfolyam) körül fogsz kapni 3080-as kártyákat POS ide vagy oda, akkor nálad fejben hatalmas problémák vannak már ne is haragudj :)

    Amiket regéltek,hogy több száz ezer lesz egy egy 30xx rtx ez álom. A legtöbben az elején akarnak majd szabadulni és mindenki befog ígérni pánik szerűen a másik alá,hogy tőle vigyék és úgy fog esni az ára mintha egy aszteroida száguldana a föld felé...

    Ez már 2018-ban sem így volt, ott mikor a béka segge alá esett az árfolyam akkor is kellett 6 hónap hogy elfogadható árak legyenek. Most sem fog előfordulni az, hogy ami ma 450-500k az holnap 100k lesz. Ne legyenek illúzióid.

    Senki ne gondolja azt,hogy a bevezető áron lévő 700 euros 3080 as kártyát majd a pos után ugyan ennyibe veszi alsó hangon is jó ha 50% on 300 euro körül talál majd rá vevőt,mert ha nem akkor a hajára kenheti vagy a polcra teheti. Báynászni nem tud vele mit gamernek nem kell a legtöbben már vettek szóval nagyon nagyon gáz lesz a helyzet.

    Ezt meg fentebb már kifejtettem, álomvilágban élsz. Még a tavaly újból fellángoló kripto őrület előtt sem voltak fillérek a használt RTX 20xx kártyák sem.
    Amiről te beszélsz az a 100.000 éves RX470/480/570/580 kártyák.
    Te az a baj általánosítasz, és ráhúzod ezen régi kártyák amortizációját a jelenlegi flagship kártyákra. Tök mind1 mennyit essen is az áruk, a régi kártyák (GTX, RX) fog a legtöbbet zuhanni, legkevésbé a mostani 30xx karik fognak veszíteni az árukból.
    Amennyiben helyes lenne a te teóriád és egy 3080 az általad mondott 300 eurós áron lenne, akkor mi van a régi kártyákkal? Egy RTX 2080Ti, meg 1080 és alatti kártyák mennyit érnének szerinted? Mert ez alapján akkor egy RX 580 ami 30-40K volt használtan e szerint 10-15K-tól többet nem érne, de akár minden ami RTX 20xx alatt van kb gombokért lenne, amire nem sok esélyt látok :U

    #74208 warcat
    Végső esetben pedig még mindig ott a mikró. :))

    Na igen erre ki se tértem, ez mekkora business lenne.
    Ugye annó én vázoltam, hogy egy jó dolog van abban, hogy ilyen magasak a kártya árak.
    Mégpedig, hogy ha nem kéztől veszed 2x annyiért a kártyát mint amennyi a számlán szerepel akkor nyert ügyed van. Megveszem a kártyát most 700-ért, 2.5 éves korában "elrontom" aztán megy vissza gariba. 2.5 év alatt 20x visszahozza az árát ugye, másrészt 2.5 év körül már EOL lesz bőven a jelenlegi széria, és ilyenkor a régi kártyáddal egyenértékű vagy jobbat kell kapj, így esélyes hogy egy 3080 esetén egy 4080 (vagy hívják bárhogy is) kapnál helyette, amivel már eleve nyertél, ha meg a pénzt kéred vissza duplán nyertél, mert ha az lenne amit Frozen mond akkor a jelenlegi pénzből 2 kártyát is veszek, 1 marad, 1-et eladok és megint csak Win szitu :)
    Szóval tök mind1 mi lesz, aki időbe szállt be az csak nyert vele, nem is keveset :) :K

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák