Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz panada #1147 üzenetére

    Szerk: off, mert igazából nem erről volt szó :)

    Én ilyen "hiszem ha látom" ember vagyok.... de, mivel nincs olyan opció, hogy mi lenne ha nem lenne egy Xiaomi Purifierem (mert ugye most van), így csak annyit látok, hogy kb. fekete a szűrő köré tekert vászon, tehát valamennyi retket megfog, illetve ha büdös van pl. a szomszéd cigijétől vagy a rántott hústól, akkor felveszem maxra, és 2-3 perc alatt eltűnik a szag.

    Aztán lehet hogy épp jobban kavarja a port és azért vagyok taknyos mostanában, és amúgy is a szűrőből szép lassan párolog valami rákkeltő anyag.

    Ez az Airfree cucc (egyébként nekem újdonság, pedig itt a topicban is írtak róla) kicsit szkepticizmusra ad okot, kb. a "magic" kategória a marketingje alapján, amiket találtam róla "független" teszteket, az a Wordbe screenshotolt excel-chart fíling, én is oda tudom írni hogy 100%, meg odarakok egy netről szedett mikroszkópról egy képet. Ettől függetlenül tetszik, szeretek kipróbálni ilyen dolgokat :D Lehet hogy beszerzek egyet így a téli időszakra.

    Azt látni kell, hogy más a működési elvük, mást csinálnak (elvileg.. drágább lenne a mérőműszer, amivel azt igazolod, hogy bármit is csinálnak, mint hatot venni ezekből az eszközökből). A Xiaomi szűr+megköti a dolgokat, az Airfree - ha jól értem - elpusztítja a káros mikroorganizmusokat, és allergéneket, de pl. a fűtési szezon / cigi / falfesték stb. által termelt káros anyagok ott maradnak a levegőben.

    A szellőztetéshez: szerintem ha nincs orkán erejű huzat, nem cserélődik ki a lakás teljes levegője. De nyilván újra feldúsul a kinti szutyokkal.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Csabroncka

    addikt

    válasz panada #1147 üzenetére

    Kérdem én logikusan ha tisztítja a levegőt akkor hova tűnik az a sok piszok?

    A korábbi hozzászólásokhoz reagálva, ami ténylegesen hatékony az a HEPA szűrőbetét az fogja az olajgőztől elkezdve a cigarettafüstön át a sok káros cuccot, amit szénfilternek neveznek az egy vicc az összesben.
    A légmosókhoz képest a csere a hátrány, viszont a légmosó kevésbé hatékony.

    Számtalanszor linkeltem ezt a hozzászólást.

    A szellőztetés dolog nem ilyen egyszerű. Amikor szmogos a levegő akkor minimálisan nyitunk ablakot, a Zepter fel is pörög. Amikor ilyen esős taknyos idő van, vagy kitisztult a széltől a város, akkor nyitott ablaknál is alapjáraton ketyereg.
    Ezeknek a készülékeknek az jó ha 0-24 ben működnek, nálunk sok ülepedő port (porcicát vastagon) is megfog az előszűrővel, kevesebbet kell törölgetni.

    A teszt érdekes dolog, ígértem már csak időm nincsen megcsinálni, ionizátort, vagy ionizátoros gépet (amit nem lehet kikötni vagy kikapcsolni) venni otthonra nem egészséges.

    "in medias res"

Új hozzászólás Aktív témák