Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz #72042496 #48330 üzenetére

    anno csaladtaggal azt neztuk, hogy az egy szem 71043 Hogwarts kb magaban igy haromnegyede volt elemszamra es sulyra annak, mint amennyi Legom osszesen volt gyerekkent. es kifejezetten sok Legom volt.

    egyebkent neztuk csaladtaggal Colosseumot, aztan belegondoltunk, hogy tenyleg akarunk mi 7000 egyszinu elemet rakni? :DDD.

    btw, a Lego 8880 ami a 90es evek kb legnagyobb Technic setje volt 1343 darabbol allt es 2800 grammos volt. osszehasonlitaskepp a Chiron ott a maga 3599 darabjaval es 5,92 kilojaval. az emlitett Hogwarts pedig 7,5 kilo a maga 6020 darabjaval. 1343 darab az kb a Porsche RSR 42096 merete, ami kb bonyolultsagra a 90es evek csucs Technicje modernizalva kb.

    egyebkent build timera a 8880ra 3-4 orat ir mybricks (realisztikusan ossze lehet rakni egy delutan alatt), a Hogwartsnal mi 80%nal tartunk ilyen 25 ora utan, igaz nyugis tempoban epitettuk. meg nezd meg a 8880 megoldasait, majd vesd ossze barmelyik 1:8as modellel.

    nekem a Chiron 20 ev kihagyas utan volt az elso LEGOm, kb egy mas dimenzioban mozgott, mint barmi a 90es evekben.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Mauzes

    őstag

    válasz #72042496 #48330 üzenetére

    Hát igen, én sem láttam még 6000 elemes szettet egy kupacban, amiből ráadásul 3500 fehér. Nagyjából tudtam amúgy, mire készüljek. Egyszer egy Big Bent kezdtem el összrakni ömlesztett állapotból, na ott olyan szinten agyfaszt kaptam, hogy rájöttem, szortírozás nélkül én csak mazochistáknak ajánlanám. Válogatás után viszont fél szobát elfoglaló kupacok keletkeztek, ami egyedül azért nem zavart (2 kisgyerek mellett), mert éppen karantén alatt voltam a házon belül.
    Viszont a következő alkalommal, amikor a Tower Bridge jött, már előre gondoltam arra, hogy nem akarok ekkora káoszt az építéshez, hanem jó lenne mindig csak adott szekciót összerakni egy asztalnál ülve. Ezért ott megcsináltam az ömlesztett állapot -> előszortírozás -> útmutató számozás szerinti válogatást. Na de ettől megint agyfaszt kaptam a végére, annyira sokáig tartott. Szóval ezt sem csinálom meg még egyszer így.

Új hozzászólás Aktív témák