Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz Freddy76 #21389 üzenetére

    Fölösleges így kiakadni. És sok helyen félre is értelmezted amit írtam.

    Nekem is csak és kizárólag eredeti készleteim vannak.
    Pusztán csak nem ítélem el (nem az én dolgom), ha valaki mégis vesz egy amúgy szabadpiacon elérhető dolgot. Ha ez nem helyes, akkor (ahogy írtam is), meg kell tenni a szükséges lépéseket, de ez nehogy már Jóska Pista dolga legyen.... A piciknek vettem pár alap kis készletet, eltörni jók azok is, nyalogatni meg nem nyalogatják, annál több eszük van, meg amúgy is csak velem játszanak együtt, egyedül soha (nálam van minden készlet).

    Ezek szerint nem helyes, amit teszek, mert tűrnöm kellene.
    Ha értelmeznéd is amit írtam, pont az ellenkezőjét írtam le, de te ebben a kontextusban a "Lego vagy", akinek meg KELL tennie a szükséges lépéseket, Ugyanezt írtam én is. Lépjenek... Én szigorúan a "kisember" szemszögéből írtam, hogy neki ezzel nem kell (feltétlenül) foglalkoznia. Webshopban, egyéb online felületen nyíltan (így a törvény számára is nyíltan) látható terméket vesz meg. Ha ez jogsértő tegyenek ellene. De amíg nyíltan elérhető, addig ez van. Itt nem egy zugpiacon, Lego kamionokról lelopott termékekről beszélünk. Hanem "kvázi hivatalos" csatornákról beszerezhető dolgokról...

    Én is hasonló területen dolgoztam és én is alkottam pénzért. Én is megtettem a szükséges lépéseket, ha úgy éreztem, hogy meg kell. Ellenben ami engem jól vélelmezhetően nem károsított meg, azért nem is pampogtam, csak szóltam érte és kész. Valószínűleg a Lego is így van amúgy ezzel és ezért nincs hatalmas sajtóvisszhangja a kiakadásuknak. Azok az emberek, akik (lehet) még a Lepint is hosszas spórolással veszik meg, valószínűleg az eredeti Lego-t sem vennék meg... Szóval túl van ez kicsit lihegve és érdekes, hogy pont nem a Lego oldaláról...

    Tényleg úgy gondolja, hogy semmi, de semmi gond nincs megvenni egy olyan terméket, amely teljes egészében lopott szellemi terméken alapul?
    De hát az egész LEGO arra épül... :DDD

    De én is befejeztem, nem ide vág. De ha már volt egy ilyen költői kérdés gondoltam válaszolok rá.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák