Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Davzone #30364 üzenetére

    Ez az NV driver "defektje".
    Csak a monitorból, TV-ből kiolvasott értékeken (EDID) hajlandó meghajtani a kijelzőt.

    Nekem pl. most a 40A656-on nincs 1440x900 és 1680x1050-es felbontásom, pedig előtte ATI-n simán volt és ment is. Ott nincs ilyen tiltás, illetve könnyedén ki lehet kapcsolni a driverben.

    Itt NV-n a driverben installálás előtt kell hekkelni valamit az inf fileban, hogy az EDID infókat felülírja. Csináltam valamit... újraraktam a drivert, kicsit jobb lett a helyzet, mert a "signal formatnál" megjelent a HDTV módok (1080p, 1080i, 720p...) egy általános mód is, ugyanaz, ami a monitorom esetén.

    Aztán gyártottam hozzá kézi felbontásként 1680x1050-et... ez sajnos nem ment az auto időzítésekkel, úgyhogy kézzel átírogattam a felbontás időzítéseket. Ezután jó lett. :)

    Viszont a helyzet továbbra sem tökéletes, ugyanis nekem van még egy gondom: skálzásá nélküli, fekete keretes képet akartam 1680x1050-ben, de az NV driverben HDTV-nél ez az opció is ki van szürkítve. :(

    Erre egy parancssoros megoldást találtam, ami átállítja a kiszürkített menüt is. :)
    Most megjelenik a kézzel beállított felbontás skálázás nélkül, de annyi a hiba, hogy nem kzépen van fekete kerettel, hanem a bal felső sarokból indulva, fekete szegélyekkel.

    Szóval közel sem tökéletes. Gondolom a kézi beállításokon múlik, de a fene sem tudja, hogy mit hogy kellene állítani... örültem annak is, hogy kép jelent meg.

    A másik ami még zavaró, hogy továbbra is összevissza detektálja a módokat a TV. a "signal format"-ból néha eltűnik az általános formátum, így van amikor 1080p-60hz helyett 50hz-re vált vissza felbontásállítás után...

    Hát ennyit az NV-ről és a HDTV támogatásáról. Pedig azt hittem az ati driver után jobb lesz, mert abban tudtam beállítani pl. a skálázást. Aztán rájöttem a nyitjára... és akkor jött az nv csere, azóta már az ati drivert sírom vissza. :)

Aktív témák