Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    válasz DamianB #19371 üzenetére

    Köszi!
    Már csak egy jót kell találni. Az nehezebb feladat lesz, ahogy látom. Bár van most kiszemelt, de alkudozunk még.

  • Qtya123

    őstag

    válasz alakesh #19382 üzenetére

    De nem lehet, hogy a többi telek is túlárazott és Te ugyanoda pozicionáltad?

  • Qtya123

    őstag

    válasz updog #19446 üzenetére

    Na igen, a járvány előtt is meg voltak halva a bevezető/kivezető utak reggel és munka végén minden létező irányban. Ez most még keményebb lesz.

    Nekem konkrétan azon kollégák/ismerősök közül, akik nemrég, vagy a közeljövőben költöztek, vagy épp tervezik a költözést konkrétan NINCS olyan személy, aki nem az aggloba költözött, vagy épp tervezi azt.
    Amely lakásokat Budapesten megnéztünk eddig, azokat 90%-ban azért árulják, mert mennének aggloba családi házba, vagy már épp be is költöztek. --> Mondjuk néhány esetben nem csodálkozom, mikor azt látom, hogy minden szobában/félszobában dekkol 1 gyerek, vagy emeletes ágyon 2 is, a szülők meg ki vannak kényszerülve az amerikai konyhás nappali egyik szegletébe egy kinyitható sarokülőre.

    Múltkor beszéltem egy ismerőssel, akivel rég találkoztam, mondtam neki, hogy most tervezünk Budapesten lakást venni. Az első reakciója az volt, hogy konkrétan én vagyok az első jó ideje, akitől azt hallja, hogy a városban és nem az aggloban akar venni.

    Mindeközben állami szférában dolgozók között, akik HO-ban lehettek, abban a tized másodpercben, ahogy a kormány megszüntette a HO ajánlást, már kapták az ukázt, hogy na akkor most azonnal takarodás vissza az irodába. Olyannyira gyorsan vissza akarták zavarni őket, hogy még ki sem jött az új szabályzó. Mikor erre rájöttek, akkor gyorsan szóltak az alkalmazottaknak, hogy jó, akkor hétfőn mégse kell még jönni. Majd hétfőn kijött a szabályzó és keddre már berendelték az összeset. :N

    A céges tömbb eddig fullon volt. Most tavasszal özönlenek ki belőle az itt lakók, egy csomó lakás/tároló/parkoló felszabadult. Legtöbben a babaváróval indultak meg.

    Szüleimnél meg falusi CSOK... 1.800 fős falu. Nagyon olcsó házak. Eredmény: Idén már 5 falusi csok-os házvásárlás volt, amelyek vásárlói a nem messze lévő, de annál híresebb fullos nyomortelep, bűnözőtanya gettófaluból (tán csak a pap nem kisebbségi ott) érkező kisebbségi család.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    Üdv!

    Jövő héten akarunk felmenni egy ingatlanba újra megnézni. Már korábban megnéztük és most meg is akarjuk venni. Felmennénk még egyszer megnézni és a meghirdetett árra egy alkut akarunk mondani.

    Azonban ingatlanos hirdeti a lakást (benne lakik a tulaj házaspár, fel nem fogom, hogy miért kell ilyenkor ingatlanosra bízni, na mindegy) és ilyenkor mi a helyzet? Tudunk úgymond kötetlenül alkudozni, mint ahogy magánszemély-magánszemély között tettük eddig többször is már, vagy akármilyen összeg hagyja el a számat, amennyit én adnék az ingatlanért, azt vételi szándéknyilatkozatnak tekinti majd az ingatlanos?

    Én úgy szeretném, hogy mondok egy árat, nekem jó úgy is, ha alszanak rá párat és ők is mondanak egy árat, aztán ha találkoznak az elképzeléseink az árban, akkor mehet a szerződéstervezet és utána az ügyvédnél a foglalózás. De ez nem tudom mennyire működik, hogy egy ingatlanos is ott van a képben.

    Olvasom, hogy az ingatlanosok ezzel szokták az ajánlatodat "befogadni". Én nem akarok semmilyen vételi szándéknyilatkozatot aláírni és az abban szereplő pénzt meg főleg nem akarom az ingatlanos kezébe adni. Egyáltalán milyen jogon kerülne hozzá letétbe... Ez nem a tevékenységi köre.

    Másrészt mivel építkeznek és lesz 3. gyerek, a kiköltözés csak ősszel lenne. Én akarok kérni egy befogadói nyilatkozatot a gyerekek miatt. Nem akarom azt, hogy csúszik mondjuk az építkezés, ők meg nem mennek ki mert ugyan lejárt a határidő, de ott vannak a gyerekek és emiatt bármi megköti a kezem, hogy kimenjenek. Ilyen és ehhez hasonló dolgok letisztázása nélkül nem akarok az ingatlanosnak pénzt adni. Ismerősök is jártak úgy, hogy letették a vételi ajánlat összegét, majd már a szerződés kötéskor az ügyvéd előtt kezdett bevariálni az eladó és hazudni, ekkor elálltak a vételtől az ismerősök. Nagy nehezen kapták vissza azt a pénzt.

    Ügyvédnek és ügyvéd előtt és általa írt papírral és feltételekkel teszek le vételi ajánlatra pénzt. Erről mik a tapasztalatok? Bele szokott ebbe menni az ingatlanos?

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Csabroncka #19511 üzenetére

    KP-ra vennénk, nem CSOK ingatlan. Nem hiszem, hogy tudnék az árról négyszemközt beszélni a tulajjal. Eleve az ingatlanossal megyünk fel, nem is leszek a tulajjal négyszemközt, ugye a telszámát sem fogom tudni.

    BigBlackDog: Ez balla ingatlan, szóval a nagyobbak egyike. Gondolom akkor a másodikat akarja erőltetni. De alapban nem értem én ezt. Ha meg van hirdetve X millióért, én mondok nekik X-3 milliót. Ezt egyáltalán minek kellene írásban elküldeni a tulajnak. Ott áll velem szemben. Beszéljük meg.
    Ha meg elküldik neki írásba, ő meg nem fogadja el, akkor én esetleg mondom, hogy jó, akkor a végső ajánlatom X-2 milliót, akkor kezdődik megint új az egész papírozgatás?

    Egy biztos, én nem akarok az ingatlanos kezébe, meg az ő papírjára pénzt adni. Nagyon remélem, hogy az ügyvédes dologba majd belemegy, de a legjobb lenne a szóban kialkudott ár, majd a szerződéstervezet és kész.
    Ha nem megy bele, akkor az tök jó lesz, mert kvázi ő fogja megakadályozni, hogy megvegyem az ingatlant. Ez esetben gratulálni is fogok a tulajnak, hogy olyan jó ingatlanost szerzett, hogy most vesztett el egy vevőt.

    Annyival, de annyival egyszerűbb magánszemélyekkel üzletelni. Sosem adtam el ingatlanoson keresztül lakást, venni is csak egyszer, de olyan idegesítően nyűgös felesleges körök ezek, hogy csak na.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz BigBlackDog #19514 üzenetére

    Igen, az első megtekintéskor egy sima megtekintésit.
    Nincs is azzal gond, nem akarom kikerülni, csak nem azt akarom, hogy már azért pénzt adjak neki, mert jelzem, hogy meg akarom venni.

    Na majd meglátjuk, remélem nem ezen megy el az üzlet.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz skristof #19516 üzenetére

    Az ingatlanos alkudozásra kíváncsi leszek. Amúgy is számomra tök furcsa szokott lenni, hogy mikor felmegyünk megnézni egy lakást és ott él a tulaj/tulajok, akkor sokszor csak ott vannak kukán, szótlanul, alárendeltként a saját lakásukban, kvázi lomnak és csak az ingatlanos beszél. Ők meg teljesen elidegenítik magukat a lakás bemutatásának, vagy úgy bármilyen kommunikációnak a folyamatából.

    Én nem tudnám elnézni, hogy más mutatja be a vevőjelöltnek a lakást és más beszél helyettem.

    Mondjuk ennél az ingatlannál szerencsére nem így volt, szóval remélem az árról való tárgyalásban is majd aktívan részt vesz, nem csak az ingatlanosra pislog.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Csabroncka #19519 üzenetére

    Csúszás van, inkább október eleje már az elmondása szerint. Nekem olyan téren mindegy, hogy a lakhatás megoldott. Olyan téren nem, hogy a megadott határidőre menjenek ki majd. Vagy maradjanak, de akkor kötbér, de akkor meg félnék, nehogy lelakják bosszúból az alatt a lakást.

    A 20% szerintem nem fog beleférni (7 millió Ft feletti összeg lenne úgy az alku), mert akkor annyi lenne a lealkudott ár, mint amennyiért vevőre találnak a környéken lévő ~ 10-15 nm-el kisebb, hasonló állapotú lakások.

    Bár azt tudom, hogy igencsak égető nekik a lóvé és nyár végéig oda kell adniuk egy nagyobb összeget az építési vállalkozónak. Mondjuk most az is ellenük játszik, hogy embertelen módon megdrágultak az építőanyag árak, gyakorlatilag heti szintű az emelkedés.
    Sok folyamatban lévő építkezésen is megy a matek, hogy a leszerződött áron tuti nem fogja tudni megépíteni az ingatlant a vállalkozó. Ha náluk is ez van, akkor az szívás szegényeknek.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Csabroncka #19519 üzenetére

    Áhh meg akartuk tenni az ajánlatot, de pár nappal ezelőtt elvitték... :(( Előtte meg dekkolt ott hónapokat, meg csökkentgette az árat.

    Most egyelőre 0 darab van, ami számunkra megfelelő. Mielőtt eladtuk a lakást, addig mindig volt fent 1-2-3 olyan hirdetés, aminek a paraméterei megfeleltek. Most meg semmi, szóval várunk.

    Amúgy annyi a feltételünk, hogy szigetelt, felújított, 55 és 70 nm közötti, ne legyen földszint és zárószint és legyen erkély. Meglepő módon az erkély hiányán és a zárószinten bukik ki a legtöbb. nem is a felújítottságon.

    Na mindegy, majd beakad valami. Mondjuk annyiból rossz, hogy most várni kell friss hirdetésekre, és amennyiben valaki túlárazottan teszi fel, akkor rögtön a meghirdetés elején érdeklődve nem biztos, hogy enged annyit az árból, hogy az oké legyen.
    Ha meg nem sürgős az eladónak, rossz esetben várni kell hónapokat, mire majd felfogja, hogy annyiért nem megy el.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Baltazár123 #19552 üzenetére

    Mindig van, hogy Mari néni is beszáll az ingatlanbiznicbe, mert hallotta, hogy majd a bérlők kifizetik a törlesztőt és azt hiszi ez ilyen egyszerű.
    Ők azok valóban, akik szinte bárkinek kiadják és nem válogatják meg a bérlőket, nehogy 2 hónapot üresen álljon a lakás. Sok esetben több stressz a vége a dolognak, mint haszon.

    Én amúgy kíváncsi voltam, hogy a covid következtében mennyire jelennek meg a piacon a nagymama lakások. Azért tényleg haltak meg benne sokan az idősek közül, nekünk is volt sajnos idős ismerős, aki elhunyt és egyedül élt a budapesti lakásban. Amerre nézelődünk, ott 1 darab mamóka lakás került fel meghirdetésre. Aztán lehet, hogy nem eladják, inkább kiadásra hirdetik ezeket, azt nem néztem.

  • Qtya123

    őstag

    válasz Kobe #19559 üzenetére

    Az a baj, hogy bérlő és eladó oldalról is kb ugyanúgy megvan a "romantikája" a viselkedésnek (tisztelet a kivételnek).
    Mivel az esetek többségében senki nem bízhat meg normálisan (vagy azért lett előítéletes, mert előtte többször megszívta) a másik félben, így Magyarországon hiába tartunk ott, hogy egy fiatalnak a nulláról esélye nincs lakást venni, erre válaszként nem alakult ki egy stabil bérleti piac, ami hosszú távra biztonságot és kiszámíthatóságot nyújthatna nekik.

  • Qtya123

    őstag

    válasz Mercutio_ #19575 üzenetére

    Én örülök ennek az aggloba vándorlásnak. Talán kicsit növeli az esélyt, hogy beakad egy jó lakás, amit megvehetek.

  • Qtya123

    őstag

    válasz Drizzt #19581 üzenetére

    "Az viszont szomoru, hogy ezt milyen kevesen veszik eszre."

    Szerintem ez ma nagyrészt csak azokban a munkavállalókban van meg, akik már dolgoztak abban az időszakban, mikor minden második főnök azt hangoztatta, hogy van helyetted másik, 100-an állnak sorban a helyedre. És sok esetben nem is állt távol az igazságtól.

    Akik már a munkaerő hiányos környezetben álltak munkába, ők szerintem sokkal jobban észreveszik ezt. Kivéve állami szférába belecsöppent és esetleg valami csoda folytán ott ragadt fiatalok. Van 1-2 ilyen ismerősöm, hihetetlen, hogy milyen elnyomott, megalkuvó, váltani nem merő mentalitás ragadt ott rájuk. Amúgy tehetségesek és van annyi sütnivalójuk is, hogy boldogulnának máshol, de inkább ott szenvednek.

    Mercutio_: Van már új jelenség, a vakcinairigység. Majd lesz aggloirigység is és rád sütik, hogy Te meg aggloirigy vagy. :D (Mert egyébként a fővárosban csak szűkös és ahogy a kolléga is mondta "pesti lebujban" lehet élni. Más nincs is... :U )

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz bilimbalam #19586 üzenetére

    Azért keményen leáltalánosítottad a fórumtársat a panelban izzadás, gyártelepi kilátás meg egyéb közhelyekkel. Mintha minden pesti lakás ilyen lenne. Ipartelepi kilátás, zöldövezet és a hőn áhított madárcsicsergés sehol, csak az asszonyverő trikó, meg a földszinti kisbót! ;]

    Az aggloban meg nyilván mindenki 20 perc autózásra van a budapesti munkahelyétől. Ott még véletlenül sincs olyan, hogy jó 1 órát rothad a dugóban befelé és kifelé is.
    Nekem 3 munkatársam is 17:00-kor végez és 18:10-18:30 között érnek haza a környező településekre. Tehát akkor ebből leszűröm azt a magasröptű következtetést, hogy mindenki így nyomja, aki a Budapest táblán kívül lakik. :DDD

  • Qtya123

    őstag

    válasz #33846528 #19597 üzenetére

    Még e hónap elején írta, hogy ő egész életében Budapesten élt (ha jól rémlik tán belvárosi lakásban).
    Hiába na, önigazolni kell a döntését, hogy elköltözött és jó döntés volt. Úgy látszik ez nála abban nyilvánul meg, hogy hirtelen mindenki prosztó lett, aki Budapesten él lakásban. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Drizzt #19625 üzenetére

    Ez engem meglep, hogy téged meglepett, hogyha online is hirdetsz, nem csak egy táblácskán, akkor több érdeklődőd lesz. :)

    " Ugy tunik ebbe a regioba is betort a digitalizacio."

    Miért ne tört volna be? :F Ráadásul nem egy borsodi zsákfalu utolsó házát hirdeted, hanem egy megyeszékhelyen lévő ingatlant.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    Foglalkoztat egy garázs a 10. kerület Óhegy részen. Csak érintőlegesen beszéltem eddig a tulajjal.

    A lényeg az, hogy maga a garázs saját tulajdon, de a terület amin a garázssor van, az az önkormányzat tulajdona. Ennek fényében havi 3.000 Ft bérleti díjat kell fizetni az önkormányzatnak.
    Gyakori az ilyen dolog a garázsoknál? Én még nem vettem egyet sem, szóval nincsenek ilyen jellegű ismereteim. Érdemes így egyáltalán foglalkozni vele?

    A másik, hogy a garázssoron van áram. Ennél a konkrét garázsnál azt mondja a tulaj, hogy úgy nézett ki a dolog, hogy 4 garázs tartozott 1 mérőhöz és a 4 tulaj fizette a villany átalányt megosztva. De kettő nem fizetett és így leszerelte a szolgáltató a villanyórát évekkel ezelőtt. Kérdeztem, hogy tartozás emiatt van-e az ő garázsára terhelve, azt mondja nincs, nyilván majd a tulajdoni lap ezt megmondja.

    Elmondása szerint a villanyóra az ő garázsára volt felszerelve. Szerintetek meg lehet valahogy oldani, hogy visszakössék oda emberi áron az áramot? Nekem úgy lenne a legjobb, ha csak arra a garázsra vonatkozna egy mérő, nem megosztva, meg hasonló bonyolítások.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz tsiga18 #19639 üzenetére

    Köszi az infókat, el is olvastam a Zuglói garázssorról a cikkeket...
    Akkor ez így ennyi részemről.

    Egyben meg is van a magyarázat, hogy miért 2-3 millióért mennek el az Óhegynél lévő garázsok, míg a Lakatos lakótelepen (ahol jóval több garázs van) ugyanekkora garázsok 5-5.5 millió körül vannak.

    Ott nincs semmiféle önkormányzati tulajdon. A terület és az ingatlan is a tulajdonosé.

    Így tuti nem veszek garázst Óhegyen. Ha itt is kitalálná az önkormányzat, hogy ő oda mást akar létesíteni, akkor a zuglói példából kiindulva mehetnék a sóhivatalhoz. :(

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Ryder1 #19667 üzenetére

    Nálunk is jött egy öreglány, aki azt hitte hogy attól, hogy ő KP-s vevő, mi elalélunk és bemondott egy olyan árat, ami kertvárosi panel ár. Mikor mondtuk, hogy nem, akkor mondta, hogy gondoljuk át. Mondom átgondoltuk. Aztán még valami közmondást is belökött mosolyogva, hogy a "ma elköltött pénz" vagy valami ilyesmi. Néztem, hogy mi ez a magas ló.

    Aztán pár nap után csodálkozva felhívott, hogy ő azt hitte, hogy jelentkezni fogunk. :D Rá 3 hétre 2.5 millióval többért elvitték.

    "36-ot kértünk... Aztán most beesett valaki, aki 32-ért elviszi"
    Mi most vevő oldalról sajnos a másik végletet tapasztaljuk. 34.9-ért hirdetett lakások, olyan helyen ahol az elmúlt hónapban több hasonló lakás is 33 körül ment el. És ilyen 400e Ft-okat akarnak engedni.

    Meg van egy, akié jó lenne, de szintén túlárazza. Hosszú hónapok óta nem megy el. Engedni nem enged, helyette kb heti szinten új ingatlaniroda jelenik meg, akivel szerződik. A lakás konkrétan vagy 11 különböző hirdető által van fent az ingatlan.com-on.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Teuton999 #19672 üzenetére

    5 éven belül van adókötelezettség, ami évente csökken.

    Itt a nav kalkulátora, ezzel jól ki lehet számolni: [link]

  • Qtya123

    őstag

    válasz bilimbalam #19686 üzenetére

    Te nem mostanában költöztél ki a madárcsicsergésbe?

    Kobe: Az tuti. Pár évvel ezelőtt voltam ott. Annyi szilikonos nőt én még nem láttam. Meg kinyitottam egy szekrényt, aztán olyan meredek irányú és hosszú magas sarkúakkal volt tele, hogy szerintem azt ember járáshoz nem tudja felvenni. :D

    Mondjuk se a nők, se az egymásra néző lakások nem kellettek volna. Egyedül a lakásokba beépített MIELE cuccok dobogtatták meg a szívemet, na azokat elfogadtam volna. Szóval biztos beteg vagyok. :DDD Na jó, meg a mélygarázsban 1-2 autó.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz JackFeryll #19708 üzenetére

    Vannak, akik sportot űznek abból, hogy mindenféle hokkendáré céget létrehoznak erre, sokszor már a kezdetektől stróman ügyvezetővel.
    Utána meg döntik be a cégeket sorra, aztán ha bármi gond van mehetsz a megszűnt cég után. Természetesen az adót sem fizetik be.

    Hány olyan építési vállalkozót ismerek, akinek már vagy az 5. cége fut éppen, az előző 4 meg ledobva egy hajléktalan, vagy ukrán akárki nevére és becsődöltetve. Az ember meg él mint hal a vízben. Max 1-2 alkalommal rámegy a nav, hogy adócsalás. Húú hát én átadtam Evgenii Konstantinnak a könyvelési anyagot, mikor megvette a végem. Keressétek nála, beszéljetek vele. Good Luck.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    Kíváncsi vagyok mennyire válik gyakorivá, hogy az építőanyag árak emelkedése miatt elkezdik az emberek elengedni a családi házba/nagyobb új építésű lakásba költözést. Lehet ezt az alapanyag drágulást már nem tudják megugrani sokan az összes fajta családtámogatási pénz felvételével sem.

    A héten tettünk egy ajánlatot egy lakásra, aztán most szólt a tulaj, hogy sztornó minden, mert mikor 1 hónapja meghirdette a lakást, akkor az általa kinézett épülő lakásra a kivitelező mondott egy összeget, de most már megemelkedett milliókkal, mert drágult az anyag. Így nem tudnak költözni, nem adják el.

    Ingatlanos is mondta, hogy kezd olyanokba belefutni, hogy szólnak neki a tulajok, hogy hagyjuk abba a hirdetést, mert nem tudnak másikat venni a drágulás miatt.

  • Qtya123

    őstag

    válasz Ursache #19785 üzenetére

    Jaja, ha az anyagárak miatt a népek nem tudnak a családdal ingatlant venni, akkor nincs mese, tolnia kell még egy adag pénzt az államnak a piacra, hisz nem ezt ígérte. Nem lehet vége a jóságnak. :DDD

    Amúgy az most tényleg szívás, hogy embertömegek özönlöttek ki a városból vidékre családi házat venni és felújítani, erre mikor nekikezdenek megsokszorozódik minden építőanyag ára.

    Amúgy azt mondta még az ingatlanos, akivel beszélgettem, hogy teljesen kiszámíthatatlanul működnek most az emberek. Régebben megvolt kb X séma, de most összevissza csaponganak.

    Mondta azt is, hogy régebben nem igazán volt gond, ha erkély nélküli volt a lakás, most meg azt tapasztalja, hogy rá sem bagóznak a vevőjelöltek az erkély nélkülire, a tulajok meg hisztérikusan szabadulnának meg tőle, mert ők most a pandémia alatti HO-ban rájöttek, hogy nem bírnak erkély nélkül élni és nekik ha már kert nem is, de legalább egy falon kívül lévő kis szeglet legyen.

    Mondjuk én ezt az indokot abszolút nem fogom fel. HO-ban zavarja, hogy nem tud az erkélyre kiülni dolgozni. Aztán mikor éveken át járt be a munkahelyére 8-17:00-ig, ott talán nem 4 fal között ült? :U

    hurenzon: Kíváncsian várom. Reméljük nem az lesz az eredménye, hogy gyorsan lök még egyet az árakon, aki meg hitel nélkül akar venni az megint szépen kiárazódik.

    Vagy ez most mire jó? :F Eddig is egy csomóan úgy vettek ingatlant, hogy a babaváró volt az önerő, anélkül el sem jutottak volna oda. Most már a babaváró is kezd kevés lenni önerőnek, most tolnak még egy nagyot a bicajon, nehogy csökkenjen a hitelfelvevők száma?

    Vagy látják, hogy el kell engedniük az alapkamatot az elkövetkezendő években és próbálják más konstrukció felé terelni a jövőben hitelt felvenni szándékozókat?

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Drizzt #19810 üzenetére

    Én amiket eddig megnéztem, majdnem mindenhol az volt a válasza az eladónak arra, hogy mikor költözhető, hogy hát ahogy ezt el tudom adni, utána elkezdek nézni másikat, szóval úgy kb 3 hónap.
    Én nem vagyok róla meggyőződve, hogy 3 hónap alatt le tudják zongorázni a dolgot és találnak jó lakást, megfelelő áron. Sőt! Mi van, ha amit meg akar majd venni annak a tulaja szintén azt mondja, hogy eladás után kezd majd nézelődni, szóval neki is kell 3 hónap.

    Ez a használtból használtba költözőkkel a tapasztalat. Akik új lakásba/házba mennének, azok mind ilyen november-decemberi időpontot mondtak nekem a költözésre.

    Nekem szerencsére mindegy az időpont. Viszont az eléggé idegőrlő lehet, ha valaki eladja és vállalja, hogy 3 hónapon belül költözik, aztán az idő ketyeg, de normális lakást meg nem talál.

    Mondják nekem többen, hogy huhúúú inkább azon szurkolj, ha ilyen állna fenn, hogy ne találjon időben lakást, mert akkor letelik a 3 hónap Te meg szépen visszabérelteted velük, mint albérlők és az milyen király, mert nyersz rajta pénzt.
    Ja... Biztos minden tulaj szépen vergődés nélkül belemenne ebbe és miközben nézi a lakásokat esetleg kifeszített költségvetésekkel, akkor majd nekem fog csengetni hónapokig havi 120.000 Ft+rezsit. Nem is akarnék ilyet. Biztos sokan fel is háborodnának, meg lenne olyan is, aki cserébe elkezdené esetleg lelakni a tulajból albérlővé vált lakást.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz kacsyx #19829 üzenetére

    Én Pécs tekintetében azt tapasztaltam, hogy vannak ugyan diplomás állások, de nagyon alulfizetett a legtöbb. Legalábbis az én bérigényemhez.

    A másik nagy bajom, hogy nincs választási lehetőség. Ha váltani akarsz egy másik céghez, másik munkakörre, akkor minimális a lehetőség és úgy érzem be vagyok korlátozva.
    Budapestről hallani sem akartam sokáig, de ahogy idősödtem (értsd ez alatt, hogy kb 26 éves lettem) , úgy rájöttem arra, hogy nekem fontos egyrészt a jó bér, hogy értelmes megtakarítás és tartalék legyen másrészt talán még fontosabb, hogy legyen "kapd be" pozícióm, tehát bármikor ott legyen a lehetőségek tárháza másik munkalehetőségben és ne kelljen azért ott lenni valahol, mert nincs más.

    Emlékszem 2017-ben találkoztam Pécsen egyik régi gimis évfolyam társammal, kimerült hogy ő is a Pmmk-n végzett, csak később mint én. Már egy ideje az IT services-nél dolgozott, informatikusként. Angol és német nyelvet aktívan használva kapott nettó 250-et, én meg csak néztem, hogy bakker hogy adhatnak ilyen keveset.

    Ezek a különbségek sajnos leginkább csak a fővárosban domborodnak ki, így ide költöztünk.

    Persze az is igaz ha valaki a 0-ról indul, akkor hiába keres jobban, ha a jobb bér mellett drágább a lakás ára, de a váltás és munkaerőpiaci változatosság ott van a mérleg másik nyelvében.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    Új építésű lakásban élőkhöz lenne egy kérdésem, akik már pár évet laktak az adott lakásban. Tapasztaltatok penészt, beázást?

    Eléggé lesújtóak a vélemények ismerősi körben. Nincs nagy merítés, 5 olyan emberrel beszéltem, akik laktak/laknak ~2013 után épült lakásokban. 5-ből 3 tapasztalta azt, hogy az átadás és beköltözés után kiderült, hogy egy rakat sz@rt ér az új lakás minősége.

    Kettő brutál mód penészedésről számolt be (egyik inkább el is adta), egynél penész nem volt, de az ablakok közül kettő is beázott. Illetve arról egyöntetűen mindegyik beszámolt, hogy az erkélyek aljáról hullik a vakolat, vagy épp meg van repedve.

    Mondjuk amilyen építési vállalkozókat ismerek, illetve amilyen emberek dolgoznak mostanában az építkezéseken, attól tartok ezek a dolgok még jobban szaporodni fognak.

    Fentiek fényében kicsit félek kb 2000 után épült lakásokat nézni. Ami 2000 körül épült, az azért már 20 éve kapja a természet áldását, gondolom ha ócska lenne, akkor csak lennének jelek.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    Új gázkonvektorokkal van valakinek tapasztalata?

    Laktunk anno 1 évig egy olyan lakásban, ahol még a régi gázkonvektorok voltak. Azok nagyon rosszak voltak. Egyszerűen nem volt állandó hőmérséklet a lakásban télen. Ha bekapcsolt, akkor túl meleg lett, miután kikapcsolt, akkor meg túl későn kapcsoltak vissza és már túl hideg volt, mire fűteni kezdett. Nem beszélve arról, hogy mikor elkezdett kihűlni, akkorákat kongott, hogy felébredtem néha rá.

    Az újak is ilyen gányak vajon? Találtam egy nagyon tuti lakást, de konvektoros, pár éves konvektorokkal. Viszont a régi típusúak miatt félek tőle.

  • Qtya123

    őstag

    Köszi a konvektoros tanácsokat, szerintem elengedem a dolgot, csak a lakást nagyon szépen megcsinálták és kicsit elcsábultam.

    Közben találtam egy másik lakást is, de ez nem klasszik lakótömbi lakás, hanem sorház jellegű, ott meg annyira nem tudom mi a dörgés, szóval kérdeznék ismét. :)

    Szóval kb ilyesmit kell elképzelni: [kép]

    A dolog úgy néz ki, hogy ez családi házas övezetben van. Nagyjából mindegyik családi ház hasonló méretű téglalap alakú telken áll az utcában, ahogy a műholdon látom.
    Ez a sorház 2004-ben épült, ahogy látom két ilyen családi házas telek lett összenyitva és ott húztak fel két sorházat egymással párhuzamosan, sorházanként 4-4 lakással és garázzsal. Nem az utcán áll, hanem el van kerítve a telek, ott van a bejáró a lakásokhoz és a garázsokhoz.

    Nincs közös költség, meg semmi ilyesmi, így minden a tulajdonos dolga, a tetőfelújítás, külső falak festése, karbantartása stb. Ez világos. Azt mondta az ingatlanos, hogy minden mérőóra külön-külön van az egyes lakásokhoz.

    Van építész ismerős, aki eljönne megnézni holnap szerkezetileg.
    A jogi, tulajdoni dolgokban kérdezném, hogy lehet az ilyen telken álló sorházakban valami csavar? Akármi közös, akármi korlátoz, akármi zsebbenyúlós, vagy szívatós dolog? Nyilván majd a tulajdoni lap mind a garázs, mind a lakás tekintetében sokat el fog mondani, de ezen felül lehet valami, amire figyelni kell?

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    Kis érdekesség a túlárazások margójára.

    Ma megnéztünk egy lakást, amiről a helyszínre érve kiderült, amit már odaérve a tömb alapján sejtettünk, hogy ugyanezt 8 hónappal ezelőtt megnéztük már, csak akkor még nem volt felújítva.

    Azóta az történt, hogy megvette egy idősebb hölgy és A-Z-ig teljesen felújíttatta, de a felújítás közben változott az élete és mégsem költözik be, így ahogy elkészült a felújítással meg is hirdette.

    Igen ám, csak mivel ismertük a korábbi tulaj általi meghirdetett árat (és azt is tudtuk, hogy erősen alkuképes volt az ár), így a helyszínen jeleztem, hogy szép a lakás, csak a ráköltött anyag+munkadíjra még igencsak rá van tolva nem kevés hasznon, szóval túlárazott keményen.

    Tiszta lapokkal játszott az eladó is és mondta, hogy X Ft-ért vette és anyag+munkadíjjal 6 millát költött rá. Ez oké, csak a most meghirdetett ár összege az = vételi ár + 6 milla felújítás + 3,9 millió Ft és jelzése alapján nem nagyon alkuképes. Na mondom oké, akkor így születnek ezek az elmebeteg árak, hasra csapunk aztán oda tolunk akkorát, hogy csak na. Utána meg hónapokig annyit látni, hogy az ár marad, csak annyi változik, hogy egyre több ingatlaniroda hirdeti. :DDD

    Úgy látom most nagyjából az a piac, hogy az eladók nagy része (persze akad kivétel) tartja az általa megálmodott felpumpált árat, a vevők meg már nem csapnak le mindenre mindegy mennyiért, mint mondjuk 2017-18-ban, hanem ők is kivárnak, így áll sok helyen minden egy helyben.

  • Qtya123

    őstag

    válasz bilimbalam #19995 üzenetére

    8 hónapja nem igazán volt általános áremelkedés, főleg nem ekkora.
    De erre, hogy szerinted reális az ár, majd térjünk vissza X hónap múlva, de most megmondom nagy összegben fogadva, hogyha nem enged belőle egy jelentősebb összeget, akkor fél év múlva is ugyanott fog figyelni a hirdetése. :)

    Mondom, 1.5 éve gyakorlatilag napi szinten nyomon követjük azt a területet és sok lakást láttunk, sok lakásról tudjuk, hogy mennyi idő után és mennyiért ment el (el voltak mentve a hirdetések és mikor lekerült felhívtuk, hogy mennyiért ment el, mindenki elmondta).

    Ő most az általad és általa gondolt reális árral olyan szinten van, hogy abból ugyanilyen, vagy egy minimálisan kisebb felújítottság mellett 68 nm-es lakások vannak ott és az 1 km-es körzetén belül. Ez meg 55 nm-es.

    Én nem látom az "úgyis jön egy hülye aki elviszi dolgot mostanában". A normális áron és normális helyen lévőket azokat kapkodják. De ami akár jó helyen is van, de túlárazott, na azok dekkolnak ott ezer éve. Az értelmesebbje viszi lejjebb 1-2 millióval, a fillért nem engedek emberek meg csak tolják be a 20. ingatlanoshoz. Pont az ilyenek miatt állt be eléggé ez a 30-40 millió közötti szegmens.

    A családi ház az más, ott most fut mindenki mindent megvenni, mintha nem lenne holnap. Bár most az építőanyagok miatt a bababáró+csok+egyéb hitel+mindenhitel emberek közül egyre többen akadnak meg és árazódnak ki. Nem véletlen, hogy Orbán most próbál belenyúlni az építőanyag árakba.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz bilimbalam #19995 üzenetére

    Közben lejárt a szerkesztési idő.
    Még annyival akartam kiegészíteni, hogy az sem mindig evidens, hogy 6 milla volt az anyag+munkadíj, akkor annyival többet kérhetek az ingatlanért. Sokan ezt is kifejletik a képletből.

    1 doboz csempe vagy 1 darab tégla adott áron van.
    Viszont tedd le azt a téglát egy épülő budai villa falába, vagy egy borsodi zsákfaluban vett telekre. Nagyon nem ugyanazt fogja érni. Szélsőséges példa, de a lényeg érthető belőle. Ugyanígy nem árazhatod rá a szabadidőd és a felújítási ügyintézés "értékét" sem ugyanazzal az aránnyal.

    Főleg ha mellette ott áll két másik felújított -2 millás áron. A kutya nem fizeti ezt meg neked. Én sem vártam ezt el eladóként.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz golfvariant #19998 üzenetére

    Az egyik kiugró erkélyes és loggiát akarunk, a másiknál meg a tárolót foglalta be egy önérzetes lakó. A tároló kérdés mondjuk a szóban forgónál is fennáll, mert ott is túlterjeszkedik az egyik tulaj.

    De egy szóval nem mondtam, hogy az a másik kettő ne lenne túlárazva. :DDD

    A helyzet az, hogy idén áprilisig viszonylag sűrűn forogtak a lakások, hirdetések jöttek-mentek. Nagyjából hasonlóan áraztak az emberek egymáshoz, persze néhány elborult elme volt, de nem "ment utána" a friss belépő, mert látta, hogy többen hirdetnek olcsóbban is mint ezek.

    Áprilisig átlag 27-30 között mentek el ezek az 55 nm-es lakások. A legutolsó 31.5-ért tette fel, 1 hónap után vitte le 30.5-re, majd pár hét múlva eladta 29.8-ért.
    Aztán áprilisban hirtelen megálltak, nem került fel új hirdetés. (persze pont ekkor adtuk el a lakást és léptünk be vevőként a piacra :) ).
    Mondtam is a feleségemnek, hogy eltűntek a moderátor árak, ebben most benne van a cumi faktor, mert csak a túlárazott makacsok maradtak, az új hirdetőknek meg ez lesz a tájékozódási minta, ha felületesek és nincs helyén a realitás érzékük.

    Így is lett, május vége felé jelent meg az első új fecske, belőve az indító árat 34-re. :) Aztán mondja is, hogy "ki akarja pörgetni a lakást", de csak kicsit alkuképes az ár. Sok sikert. Aztán megjelent a többi is és azok is a 33.9-től 34.5-ig lőtték. Most jött az új harcos 36-al. :) Eltelt lassan 1.5 hónap, csak annyi történt, hogy lejártak az 1 hónap után a fényképek a hirdetésekből, meg néhány beadta ingatlanosnak és most ott állnak azok mellett, akikhez árazták őket.

    Persze, a piac áraz. Árazna, de mindenki kitart, így senki sem lép. :D Ennyire beállva nem láttam még ezt a környéket. Majd meglátjuk mi lesz. Már kezdek elcsábulni Vecsésen a 40 körül feltett 2005 körül épültek felé, ha már ilyen ársávokról beszélünk.

    ljk: Nem jó az összehasonlítás. 2 éve lényegesen olcsóbb munkadíjjal és anyagárral újítottál. Persze, hogyha ma eladod, akkor az jelentősen tol fel az áron. De ami építőanyagot és munkadíjat 1 hónapja fizettél ki az akkori áron, azt 1 hónap múlva nem tolhatod fel több milliót hozzácsapva a bekerülési árhoz.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Ijk #20001 üzenetére

    Tegnap belepörgettem 6 millát és holnap 9 millát kérek érte? Szerintem nem reális. Tolhatsz rá kicsit, hogy "megfizettesd", hogy Te készítetted el, de nem ennyit. (másik, hogy ilyen 0 km-es felújításnál a vevő bétateszter lesz, ha gányoltak a szakik ő szív vele, nála borul ki a bili)

    És akkor még ott van az is amit korábban írtam, nem mindenütt ér ugyanannyit a lakásba beépített anyag.

    De ahogy Te is mondtad, majd a piac beárazza... :U (ha hagyja a tulaj), de dőlni fog az elméleted, mert nem fogják elvinni ennyiért. 33-ért se biztos. Ha mégis, ígérem megírom.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz bilimbalam #20003 üzenetére

    Ezt kifejtenéd miből matekoztad ki? :D

    (amúgy ja, a szóban forgó full minőséget tükröz ám a HiSec ajtó olcsósított másolatával, meg a Sanimix csaptelepekkel. De legalább van designos led szalag. :DDD )

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz bilimbalam #20007 üzenetére

    Azt írtam, hogy egyik erkély és nem loggia, a másikban tároló teletömés, ami a szóban forgónál is fennáll. Ezek azért nem a több millióssal "szarabb" kategória. Sokan eleve nem is foglalkoznak a tárolóval, nincs rá szükségük. Vannak eladók, akik annyira nem tárolóznak, hogy kulcsot úgy kellett a szomszédtól kérni a lejárathoz.

    Amúgy nem értem ezt a felújítási mizériát, hogy szerintetek a 6+3 teljesen normális. Én nem tavalyi árakról beszélek, hanem azonnaliról.
    Kb 2-3 hónapja, mikor többen (köztük én is) beszámoltam róla, hogy milyen az eladói oldal, akkor mindenki nagy mellénnyel lökte befelé, hogy biztos sokat kérsz érte, engedni kell báttya.
    Még írtam is, hogy hová engedjem a 2 éve felújított alig lakott belvárosi lakásom? A kertvárosi 10-es panel árra? Hiszen így is a túlárazott elborultak alá áraztam, hogy ne ragadjon be. Továbbra is az ment itt, hogy áh akkor is túlárazod biztos és még engedni kell, ki nem sz@rja le, hogy felújítottad. Érdekes, most meg az a mantra, hogy hát fel van újítva, teljesen normális, hogy szénné árazza.

    (Aztán kiderült, hogy valamiért hullámokban érkeznek a vevőjelöltek - erről más is beszámolt itt - és én pont abban a hullámban hirdettem meg, mikor senki nem jött. Utána meg fellendült két hétig jöttek egy csomóan. Utána megint semmi. Majd megint egy váratlan érdeklődési hullám és 500e alkuval elvitték.)

    De azért sem értek egyet ezzel a nézettel, mert a tények magukért beszélnek. Nem viszik el ezeket, hiába vannak felújítva, ha egyszer túlárazza a felújítást. Hiába drága most felújítani.
    Volt egy 54 nm-es eszméletlen szépen felújítva, azt mondta lakberendezővel, de ez látszott is rajta. Rengeteg egyedi beépített bútorral, minőségi gépekkel, tényleg nagyon igényes anyagokkal és munkaminőséggel a látottak alapján. 2 éve újította fel, esze ágában nem volt beleárazni sokszorosával a költségeket. 32.5-ért hirdette. Instant buy lett volna, ha nem lett volna kicsi nekem a tárolója. Sajnos az nálam egy kardinális kérdés. És természetesen el is vitték 1 hónapon belül. Na szerintem ez a realitás. Majdnem biztos vagyok benne, ha az általatok említett felújítási nézetekkel árazza be, akkor a mai napig hirdeti.

    Amúgy volt egy jó, amit szintén túltoltak árban, én rápróbáltam 2 milliós alkuval és belement, pedig csak 2 hete hirdette. Persze nem lett happy end, mert ő meg érthetetlen módon nem követte az épülő lakóparki árakat és mikor az ajánlat után elment a kivitelezőhöz és meghallotta, hogy ja amik most készülnek azok ára +5 milla, akkor visszalépett, mert kiárazódott az amúgy is kifeszített hitelfelvételi tervével, aztán maradnak a lakásban, nem árulják.

    Na de mindegy, nem akartam lavinát indítani, csak egy beszámolót közzétenni ismeretterjesztés céllal, lehet kicsit félrement. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz bilimbalam #20015 üzenetére

    Hát az sem egy előremutató életfelfogás, hogy leprolizod a szomszédaid, mert be kell járniuk dolgozni és nem home officeozhatnak, meg leleprázol minden panelt. :DDD

    Visszatérve a témára: Nem az a baj, hogy a felújítást árát beleszámolja a lakásba, bár igaza van Kobe fórumtársnak (ha kicsit sarkítva is hozta a példát), hanem az, hogy a felújítás+x millió áron akarja beleszámolni. Ezt nem tudom honnan gondoljátok, hogy normális. Nem az. Hiszen az esetek többségében nem is működik, szóval nem értem.

    Most nagyon nem 2017-es évek vannak, mikor mindegy mi, mindegy milyen állapotú és mindegy milyen árban van, de elkapkodták, mert ha nem, akkor 3 hónap múlva 2 millióval nőtt az ára. Csak sokan még ebben a hitben vannak.

    Persze beletolhat még a használt piacba az, hogy az újak most drágulnak az építőanyag és szaki ára miatt, de kezd elfogyni a mozgástér.
    Teljesen nyilvánvaló, hogy a gyerektámogatásokat felvevők is kezdenek kiárazódni már. Nem tudják megvenni még a sok támogatással sem a 0 km-es ingatlanokat egyre többen. Orbán is nem véletlenül pörög most ezen, hogy elérje azt, hogy valami nyomja lefelé. Másrészt az alapkamat emelgetések sem az olcsó hiteleket jósolják a jövőre nézve. Nincs áresés, de az üzemanyag is fogytán a növekedésre. Persze semmi sem biztos, ez jóslás.

    De a jelen az, amit ljk is írt: "de még mindig sokan állnak ugrasra készen pénzzel a számlán arra hogy bedoljon."

    Itt a lényeg. Ugrásra készen. Nem bolond módjára mindent felvásárolva ész nélkül. És ebbe beletartozik ez is, hogy a felújítás árára rápakolt több milliós remélt hasznot sem fogják a parton ülők kifizetni. Nem is értem mit nem értenek az eladók (és néhányan itt sem).

    Egyszerű a kérdés, csak figyelj aktívan hónapokon át napi szinten egy adott környéket. A túlárazott lakások eltűnnek a hirdetések közül (akármennyire is szépek)? -> Nem igazán.
    A normálisnak tűnő árban feltett és felújított lakások eltűnnek az oldalakról? Igen. Rögtön beszállnak a partvonalon álló KP-s vevők és 1 hét-1hónap között eltűnik a legtöbb.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz bilimbalam #20022 üzenetére

    Ettől még tök felesleges leszólni őket... Főleg ha nem zavarnak bele az életedbe.

    A tranzakció szám lehet nőtt nyilván, hiszen a vírus is megakasztotta. Viszont a túlárazásokat nem veszik most meg, mint korábban. Attól, hogy a Tiédet megvennék, az egy dolog. Lehet nem túlárazott.

    ljk: "Nem a felújítás + x millió a normális hanem a felújítás költsége mostani áron"
    Hát de nem eszt szajkózom én is? :) A +6 milla ok. A +6 milla+3 milla nem ok.

    Mercutio: Nézek 18. és 19. kerület egyes részein és már Vecsésen is. Téglát, panelt, 2005 körüli építésűt, lakóparkot, lassan már mindent monitorozok. :)
    Voltak nagyon jók, de nekem a normális tároló kulcskérdés sajnos. Anélkül már rég lenne lakás. De mivel nem sürgős ezért nem hozok ilyen áldozatot.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz A Zéé #20028 üzenetére

    Próbálkozni lehet. Ha nem jön be, akkor a korábban javasolt csökkentés az út. Akkor van helybetopi, ha nem csökkent, de a népek meg nem jönnek.

  • Qtya123

    őstag

    válasz A Zéé #20040 üzenetére

    Az autós példát jól mondod, magasabb ársávba pozicionáljuk, mint a nem karbantartott társát, de nem tudod elkérni érte a teljes karbantartás árat. Nem tudod azt megtenni, hogy cseréltettél rajta egy 300.000 Ft-os turbót és akkor kapásból 300.000-el emeled az árát, mert annyi benne az új alkatrész.

    De ha összevetjük a lakásos dologgal, akkor úgy kellene kinéznie, hogy nem 300.000 Ft-al kérsz érte többet, hanem az alkatrész áron felül kifizetteted a munkadíjat és mivel nehéz jó szakit találni, főleg aki nem hetek múlva vállalja, meg az időd is benne van az ügyintézésbe, akkor rászámolod még a 80.000 szaki munkadíjat, meg a Te időd és ügyintézésed miatt, hogy neki már nem kell, még ráteszel mondjuk 40.000 Ft-ot. Nyilván ez teljesen elképzelhetetlen.

    Lakásnál jobban működHET az, hogy a felújítás költségét magas arányban, vagy akár 100%-ban beleszámolod a meghirdetett árba, mivel szakihiány van valóban az sem minden esetben teljesen elrugaszkodott dolog, hogy még próbálsz tolni rá pluszt, úgymond ez a vevő kényelmének az ára, hogy nem kell szakikat szerezni stb...

    De a kiinduló példában a mértékkel van nem kis baj. Egy 6 millás ráköltésre túlzónak tartom a 3 millió "kényelmi faktort" rátenni, ez +50% a felújítás árának... Az egy dolog, hogy én túlzónak tartom, az a lényeg a piac minek tartja és ahogy írtad a piac beáraz és nem ezt árazza. Ebben az ársávban egyáltalán nem mennek el a lakások.

    Az okfejtésem lényege, hogy sok eladó nem hagyja, hogy beárazza az ingatlanát a piac, mert ha nem megy el, akkor sem csökkent. Az új hirdetőknek meg ezek az árak lesznek a mankó, mikor el kéne döntenie, hogy mennyit kér érte és így kialakul egy fals adatokon alapuló ármeghatározás, aztán toporog a piac adott lokációkon.
    Persze van aki csökkent, de sokan embertelen ideje kitartanak, ezzel az ő hirdetéseik torzítják továbbra is a dolgot (mondjuk annál amatőrebb dolog kevés van, hogy ilyenkor azt látod, hogy a lakását 9 különböző ingatlaniroda hirdeti már), lassul az egész eladási folyamat. Nyilván, ha mondjuk 2017-es állapotok lennének, akkor már el lenne adva minden, de nem az az időszak van, ezt tudjuk, látjuk. Hiába az építőanyag áremelkedés, azt viszik el ami kb reális, nem mindent is.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Ijk #20044 üzenetére

    "Szóval nem azon kellene rugoznunk miert 9 millió ami neki 6-ba került, hanem pontosan mit kapsz 9 millióért."

    Ebben a konkrét példában HiSec ajtó utánzatot és Sanimix csaptelepeket. Klíma nincs, csak a kiállás, mosogatógép/mosógép kiállás nincs. :DDD :O

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz A Zéé #20056 üzenetére

    Hűha a motorod nagyon mellé talált a példával. Semmi jelentősége, hogy beletetted az alkatrészt. 0 forint közeli, amit az áron emelt.

    Általánosságban drágult a használt járművek ára. Azért tudod drágábban hirdetni, semmi köze az alkatrészedhez.

    "Hülye lennék 700k-ért hirdetni, mert hogy "én 690-ért vettem, igaz, hogy ráköltöttem még 50k-t, de hát ezt az árat milyen butaság lenne már teljesen beleszámolni."

    Te nem az alkatrészt árazod be, még ha azt is hiszed. Az áremelkedést árazod be. Ki mondta, hogy 700ra árad, ne forgasd ki a mondandó lényeget. Árazd természetes oda, ahol a piac van. Ha az 800,akkor annyira, ha csak 500, akkor annyira. Ehhez az alkatrészednek semmi köze.

    A beszallitos dolog a haszonkulcsokkal, a kenyeres hasonlatod meg almát a körtével.
    Ezek kereskedők, ebből élnek. A magánszemély általában lakni akar, venni-eladni, de nem az az elsődleges és egyetlen célja, hogy hasznot termeljen, míg a kereskedőnek igen, hisz ebből él, ez a "fizetése".

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz bilimbalam #20065 üzenetére

    Igen, és az is nehezíti a fiatalokat, hogy gyűjtögetnének, hogy valahogy nagy nehezen beszálljanak, de mivel kb minden létező dolog ára igen erőteljesen drágul a termékektől kezdve a szolgáltatásokig, így még jobban meg vannak lőve. A vírus berobbanása és a lezárások kezdetekor nem vártam a korábbi válsághoz hasonló mértékű visszaesést, de azt meg főleg nem, hogy kb az ellenkezője lesz és a tőzsde szárnyal, mintha mi sem történt volna és azt sem, hogy gyakorlatilag a járvány óta minden szektorban áremelkedés van. Azt sem gondoltam, hogy a vendéglátósok, edzőtermek, stb.. a nyitás után azzal kezdik, hogy rápakolnak jelentősen a zárás előtti árakra. Idén év elején pl egy 10%-os béremelés sok esetben már "el is égett".

    Mostanában azt kezdtem csinálni, ha ingatlanos hirdet egy lakást és megnézem, ha a megnézés után még beszélgetünk pár szót, akkor rákérdezek, hogy amúgy vannak-e ügyfelei, akik inkább visszaléptek az eladástól, mert kiárazódtak az épülő lakás/ház áremelkedés miatt a családtámogatások ellenére? Nem sokat kérdeztem még meg, de mindegyik azt mondta, hogy igen. Főleg akik házat akartak venni.
    Annyit mondtam még, hogy mostanában megint megjelentek a befektetők a piacon, akik kiadásra keresnek lakást és már az érdeklődők kb felét ők teszik ki, míg ugye az elmúlt időszakban ők eléggé kikoptak.
    Az őszintébbje, aki nem akar presszionálni, hogy jaaj kapkodják a lakásokat az azt mondja, hogy nagyon vegyes a használt lakás piac. Vannak pörgős vételek, de mellette sok helybentopi is van.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Mercutio_ #20076 üzenetére

    Erre én is kíváncsi vagyok. Főleg mióta ennyire nincs normális szakember/segédmunkás és ennyi projektet bevállalnak, jó minőségű új lakáshoz szerintem nem kis szerencse kell. Főleg, hogy nem egy emberrel beszéltem, aki beöltözött és indult a buli a beázásokkal, penésszel.

    De nem is csoda. Kolléga másodállást nyom egy segédmunkás brigád tagjaként heti két alkalommal. A brigádban van két olyan sötét, hogy szakadok a sztorikon. Az egyiknek 15 perc a memóriája. Ha mondják, hogy kezdj el ott ásni, vagy kezd el felhordani az emeletre az anyagokat, akkor kb negyed óra után elfelejti és áll egy helyben. Akkor szólni kell neki újra, hogy mi a teendő és folytatja. :) A másik meg olyanokat csinál, hogy leküldik, hogy kell áram a tetőn dolgozva a lenti konnektorból, hozd fel a hosszabbítót. Aztán felhozza a villásdugós részét és mikor lebasszák nem érti mi a baj. És a tulaj mondja, hogy tele a töke velük, de nem küldheti el őket, mert akkor senki nem jön helyettük és még így is jobb, mint a semmi.
    Az ilyen segédmunkások mellé már csak egy leszarom szaki és egy mindenmindegy főnök kell és kész is a minőség.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Kobe #20079 üzenetére

    Kíváncsi vagyok, hogy hány % olvassa egyáltalán végig a szerződést. Gyanítom, hogy nem sok.

    Amúgy nagyon szűk a minta, mert közvetlen ismerősből 3 babavárózott. De abból 1 használta fel normálisan. Lakás eladva+babaváró felvéve x hetes várandósan és beledobva a pénzt a másik ingatlan megvásárlásába. Azóta gyerek megszületett, ingatlan van. Happy.

    A másik kettőből az egyiknél becsúszott a terhesség, akkor lett babaváró és Budapestről le nagyon vidéken egy kis ház. Csak most rájöttek a nagy kapkodásban, hogy ott munka nincs, szóval a férj munkanélküli, a csaj meg otthon a gyerekkel. Férj várható keresete azon a környéken - ha lesz melója egyszer - 160-210 nettó között.

    A harmadik pedig: babaváró felvéve, abból nagy autó megvéve. Ezt követően akkor álljunk neki a gyereknek. Igen, csak most megy a matek, mert nem akar összejönni a gyerek a lombikkal sem.

    Persze ez csak az én buborékom, fogalmam sincs milyen lehet a valós arány a normálisan elköltött és az elszórt, majd az életet később nagyon megnehezítő babaváró tekintetében.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    Lakásra bejegyzett CSOK-al kapcsolatban lenne kérdésem.
    Van egy lakás, be van rá jegyezve 1.430.000 CSOK + elidegenítési tilalom. (2 gyereket írtak alá és használt lakás). 4 éve vették. Más teher nincs rajta, a hitelt már kifizették, törölve is van.

    Házat akarnak venni és vinnék rá át a csok-ot. Az eladó kötelezettségeiről ennyit találtam: [link]
    "60 napjuk van arra, hogy leszerződjenek az új ingatlanra, az erről szóló adásvételit vagy a csereszerződést pedig az illetékes járási hivatalban kell benyújtaniuk. A meglévő ingatlan eladását viszont már hamarabb, 30 napon belül be kell jelenteni az illetékes hivatalban"

    A kérdésem az lenne, hogy nekem, mint vevő lehet ebben bármi szívásfaktor/kockázat? Gondolok itt arra, hogy ha ők mondjuk nem vesznek 60 napon belül másik ingatlant, vagy bármi miatt bukják a CSOK-ot, akkor nekem nem tud az ingatlanon "ragadni" semmi jelzálog és elidegenítés igaz?

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz Gabesz87 #20151 üzenetére

    Üdv ismét!

    CSOK kérdésem lenne újra. A megvenni kívánt lakáson van 1.430.000 csok, amit a tulajok vissza akarnak fizetni az államnak és majd a másikra újra felvenni csokot.

    Van valakinek tapasztalata, hogy az összeg visszafizetése után kb mennyi idővel adja ki az állam a tulajdoni lapra bejegyzett elidegenítési tilalomra a törlési engedélyt?

  • Qtya123

    őstag

    Ehh ez a lakástakarék pénztár levisz az életről, esküszöm a legnyűgösebb pontja a vásárlásnak.

    Jövő héten írjuk alá a szerződést lakásvásárlásra, a tervezet már elkészült. Ma elmentem az OTP fiókba, hogy a korábban lejárt 4 éves lakástakarékom kiutalását elindítsam.

    Kérdezi a nő, hogy mennyi az önerő. Mondom neki, hogy nincs önerő, mivel nincs hitel. Vételárrészek vannak több részletben, mert viszonylag késői a kiköltözés. Erre látom néz kissé értetlenül, de nem szól semmit, megyünk tovább. Utána visszatér rá, hogy hát az adásvételiben önerő szerepeljen. Mondom neki, hogy az elég értelmetlen, hogyan legyen önerő, ha minden önerő, nincs hitel. Akkor ő ezt megkérdezi --> egyik ügyintézőtől a másikig mászkálva nagy nehezen visszatér és mondja, hogy jó lesz a vételárrész. Ok, remélem így lesz.

    Megyünk tovább. A szerződés tervezetbe bele van írva, hogy az egyik vételárrészt, ami 6 millió Ft úgy utalok, hogy abból ~4.820.000 Ft az az én részem és ~1.180.000 Ft xxxx szerződésszámú lakástakarék összege. Mondja, hogy ne írjuk bele, ne írjunk bele semmi lakástakarék részt, mert többször probléma volt, hogy nem tudtak tökéletesen pontos lakástakarék összeget beírni, mert a végén tudja csak a bank megmondani. Azt mondja, hogy nem kell bele ilyen, mikor bemutatom a tulajdoni lapot, meg az adásvételit, azon úgyis látszik, hogy már maga a foglaló bőven fedezi az 1.180.000 Ft lakástakarék részt és utalni fogják a bankszámlámra. Legyen így, de nem szeretem a bizonytalanságot, nagyon remélem a végén nem találják ki, hogy mégis kell bele.

    Továbbá én azt hittem elég ezzel kapcsolatban 1 alkalommal bemennem, aztán utalják a 90 napos intervallumban, de nem. Október elején lesz a kiutalási dátum, de arra megint menjek be, vigyem be a földhivatal által befogadott és leigazolt tulajdoni lapot. Oké, de a kiutalásra nem mehetek csak úgy be az utcáról, ahhoz időpontot kell foglalnom. Oké, de októberre ennyire előre nem tudnak időpontot adni, úgyhogy majd kérjek időpontot telefonon később...

    Utána meg még egyszer bemenni a kiutalás megérkezése után 180 napon belül, hogy bemutassam a tulajdoni lapot, hogy tulaj lettem és már nem széljegyen vagyok. Remélem ehhez is még időpontot kell kérni, nem mehetek majd be csak úgy. Azt hittem elektronikusan el lehet intézni ezeket.

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz axioma #20267 üzenetére

    Amúgy teljesen vakon vannak még a lakástakarék telefonos ügyfélszolgálatán is.
    Az egyik ügyintéző azt mondta, hogy nem kell az adásvételi szerződésben feltüntetni a lakástakarék szerződés számát, a másik meg azt mondta, hogy igen. A bankfiókban dettó ellentmondásos infók. Szóltam az ügyvédnek, hogy inkább írja bele.

    "Sztem igy nov kozepen kapod meg fizikailag" --> Ezt nem teljesen értem. Mi lenne ennek az oka?
    A bankfiókban kaptam egy papírt, amin az szerepel, hogy a kiutalási kérelmemet a bank befogadta és a kifizetés legkorábban 2021.október 01-én történik (kiutalási nap) és ekkor kp-ban, vagy a választott bankszámlaszámra átutalják

    Október 01-én meg fogok jelenni a bankban, hogy itt a széljegyes tulajdoni lap, indítsátok az utalást. OTP Lakástakarék, de nekem nem az OTP-nél van a bankszámlám, olyasmiről beszélt, hogy értéknapost átutalást kell kérnem és legkésőbb másnap (október 02.) meg kell érkeznie a pénznek. Vagy esetleg ebben is téves infókat adott? :F

    Az adásvételi tervezetben amúgy ez szerepel, ez így rendben van mind dátum ügyileg, mind tartalmilag?
    "Vevő az ingatlan vételárának negyedik részletét, 6.000.000,- Ft-ot, azaz: hatmillió forintot
    legkésőbb 2021. november 10. napjáig vállal megfizetni utalással az Eladók részére az Eladó 2. fentiekben megnevezett bankszámlájára. Ezen összeg tartalmazza az OTP Lakástakarék Zrt-nél XXXXXX Vevő nevén, mint kedvezményezettként és jogosultként nyilvántartott lejárt xxxxx szerződésszámú lakás takarékpénztári megtakarítás összegét."

    [ Szerkesztve ]

  • Qtya123

    őstag

    válasz bilimbalam #20295 üzenetére

    Ez engem is meglep. Főleg amiatt, hogy mostanában szerintem azért elég sokan beszálltak és vettek ingatlant úgy, hogy előtte nem volt nekik, de akár megtakarításból, akár babaváróból összeszedtek legalább egy önerőre valót.

Új hozzászólás Aktív témák