Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A Zéé

    addikt

    válasz Qtya123 #20059 üzenetére

    "Te nem az alkatrészt árazod be, még ha azt is hiszed. Az áremelkedést árazod be."

    De te is csak az alkatrészt árazod be, amikor azt várod, hogy a 6 millió bevallott ráköltésnél ne drágítson többet a lakáson. Ő is ugyanúgy beárazza az idei brutális áremelkedést, az inflációt, meg a Mongóliában megugró csecsemőhalandóságot is. Továbbra is azt mondom, hogy majd idővel kiderül mennyire ügyesen áraz ő. Mert azért ne hagyd ki a képletből, hogy amennyire elmentek az árak az elmúlt 2 hónapban, egy tavasszal 6 millós költségvetésű felújításnak ha most kezdesz neki, esélyes, hogy még a 9 millió sem takarja be, és ahogy mondtam is, heteket kell várni mire szakember egyáltalán elmegy megnézni mit kellene csináljon. Egyértelmű, hogy ezt bárki megjelenteti az árban, aki most eladói oldalon van, és nem az SOS eladás a célja.


    "Ezek kereskedők, ebből élnek. A magánszemély általában lakni akar, venni-eladni, de nem az az elsődleges és egyetlen célja, hogy hasznot termeljen, míg a kereskedőnek igen, hisz ebből él, ez a "fizetése"."

    Honnét tudod, hogy akitől most akarnád megvenni a lakást, az nem kereskedő? Mert azt mondta, hogy nem az? Sokkal többen pörgetnek így lakásokat, mint gondolnád. És ebből a rétegből igencsak kevesen vannak a nagy BMW-s "vállalkozók". A legtöbb ilyen, akit láttam egyszerű hétköznapi ember, egyáltalán nem flancolós külsővel. Aztán amikor beszélgetsz vele kiderül, hogy igazából ez a 10. lakása lesz. Vagy úgy van milliárdos ingatlanvagyona, hogy egy 20 éves Citroenben ül, mert azt szokta meg, és szereti. Meg persze így el tudja adni azt a dumát, hogy a lányának vette a lakást, hátha hazaköltözik, csak hát ő Angliában találta meg a szerelmet, és a felújított lakás se elég csáberő, így igazából felesleges lett, inkább eladja. Szar dolog ez, tudom én, de ez a valóság. Sztem 10-ből 8 vevőjelölt még el is kezdi sajnálgatni az eladót, hogy így járt.

    Just a simple Lineman...

Új hozzászólás Aktív témák