Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz tothjozsi96 #93110 üzenetére

    panelt véssen akinek 2 anyja van
    ahol volt gyári horony ott csak ki kellett vésni belőle a "glett" anyagot és mehetett a helyére az 1,5-ös MBCU az pont befért fal síkban, 2,5mm már sok lett volna
    ahol meg nem volt horony 2-3 helyen kapcsolónak ott 15x10-es Kopos kábelcsatornát vittem
    a folyosón ahol meg a legtöbb minden összefut a lakás elosztóhoz oda 100x40-es Kopos lett és így kötődoboz sem kell mert a 100x40-ben bőségesen elfért a 8darab MBCU mellé az a jó pár Wago is

    összesen 4 szálat vettem 100x40-ből és maradt több mint egy méter
    az megy végig a folyosón abból minden szobát el lehetett érni a fürdőhöz meg 32x15-ös megy abban elment egy darab 2,5-ös MBCU a mosógépnek meg 2darab 1,5-ös MBCU, egyik a komplett fürdőblokk világítása másik meg a fürdőbe egy dupla konnektorhoz pluszban 1,5-ös kábel hajszárítónak vagy egyébnek

    szobákból 2+fél van mindenhova 2darab 1,5-ös MBCU-t húztam így két körre van osztva a szoba
    általában egy körre max 2darab dupla fali aljzat ment, ha volt neki lyuk akkor fali ha nem akkor falon kívülit raktam. C13 kismegszakítóval biztosítva így igazából kb. elég lesz minden szoba mert 4darab dupla konnektor szerintem már mindenre elég a jövőben is szobánként
    konyha még folyamatban mert 4cm a hátfala a sütő mögött így ott majd a fali polc aljára fogom rakni a dupla konnektort, abból is kettőt és ott mindkettőnek külön 2,5-os MBCU kábele lesz külön C16 kismegszakítóval
    azon felül van még 2darab külön kábel 1-1 dupla falon kívüli konnektorral C13-on szóval a 6,6nm konyhában lesz 4darab dupla konnektor 4külön kábelen :D azt hiszem mosogatógép hűtő mikró meg minden elmegy
    főleg hogy átalány a gáz és nem szüntetem meg mert nem akarok 32A-re bővíteni ha nem muszáj
    ha meg 1x mégis akkor 2,5-ös kábelre elmegy egy villany sütő másikra meg egy indukciós kettes bőven :R

    világításnak egy darab C10-est raktam a komplett lakás a 100x40-es csatornában van wago-val össze kötve de mivel csak LED izzóim vannak ha mindent felnyomnék sem lenne 300watt fogyasztás :D

    ez így kapcsolóstul elosztó dobozzal kismegszakítókkal Fí relével meg 200méter 1,5-ös kábellel és 30méter 2,5-ös kábellel kábelcsatornával volt úgy 150ezer forint és mivel magam csináltam nem volt ezen felül semmi.

    macilaci
    mázlid van akkor még engedték simán a kismegszakító cserét
    és a 4-es alu kábel ami bejön vagy talán 6-os fene tudja
    25A-t még elbírt simán mert egyik szomszédnak is 25A van kint
    sajnos 1-2éve viszont már csak úgy engednek bővíteni ha szabványosítod a fogyasztási helyet
    az meg zsebbe nyúlós már
    a 10-es réz még nem is lenne drága hanem hogy kell kintre az órának műanyag doboz meg mindent szabványnak csináltatni

    AxBattler
    100ezer a szabványosítás?
    és ebben benne van a 8méter 10-es réz behúzása a lakáson belüli elosztóig?

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák