Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz King Unique #3568 üzenetére

    Na közben kibogoztam magamtól. Szóval szerinted arról van szó, hogy az operációs rendszer vizslatja, hogy mennyi ideig nem volt hozzáférés a lemezhez, és ha letelt ez a bizonyos idő, akkor küld egy spindown parancsot a lemeznek, hogy kapcsoljon le. Ahogy nézem az idle bash, amit küldtél legalábbis ezt csinálja.

    Ami érdekes, hogy http://apmtimer.sourceforge.net/ ez direkt WD lemezekhez van, és eszerint a WD lemezekben van beépítve ugyanilyen automata idle spindown. Olvastam olyat, hogy pont emiatt a hdparm nincs semmilyen hatással rájuk, mert a lemezbe épített cucc felülírja a hdparm-al beállítottat, ami gondolom az operációs rendszer féle időzítős megoldás, vagy ha az nem működik, akkor a bash script, amit linkeltél előzőleg külső meghajtókhoz. Ezek alapján még mindig tanácstalan vagyok. :D Kipróbálom első körben a hdparm-ot, hogy hogyan reagál a lemezre, hátha valami csoda történik, és hatással van rá. Ha nem, akkor marad az apmtimer, de gondolom ahhoz ki kell venni rackből és satára dugni. Azt mondják a hatás permanens, mert gondolom a HDD firmware-ben írja át az időzítő beállításait, és pont emiatt garancia vesztéssel is járhat. Mondjuk ha csak néhány bájtot ír át, az visszaállítható, feltéve ha nem ment gallyra teljesen a lemez.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák