Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Papesz1990 #32542 üzenetére

    Hát az kemény! :D
    De ezekszerint jobb / drágább terméket kaptál, mint amit fizettél!

    25E Ft (~110$) teló + 4E Ft (~18$) DHL szállítás + 8E Ft (~35$) Áfa & kezelés = 37E Ft-ba fáj a történet idáig

    41E Ft projektor (~180$) - amúgy küldenél linket melyik az, mert én hirtelenjébe nem találtam meg...

    A leírt címzés alapján, a csomagoló emberke hibázott a webshop-nál, és elcserélt 2csomag címzését, vagy a tiédre 2-t rakott... (és a tiédet használták - volt érvénybe)
    Az tényleg fura és röhejes, hogy egy 4kg-os csomagot sikeresen levámoltak a DHL-nél mobiltelefonként!

    1. lépés írni a webshop felé... ahogy írtad ez megtörtént stb.

    A korrekt eljárás az lenne, ha visszaküldenéd...DE!
    Sajnos mivel egy 4kg-os csomagról van szó, aminek a visszaküldési költsége 16E Ft körli (posta.hu szerint - DHL-t nem tudom, de nem hiszem, hogy sokkal olcsóbb), így ha esetleg ezt nemtérítik vissza, akkor ez elég nagy bukó lenne...
    1. Tegyük fel, visszaküldöd, és csak a teló árát térítik vissza!
    Akkor buktad:
    - DHL ide szállítás (4E Ft)
    - itteni áfázást (8E Ft)
    - Kínába feladási díj (16E Ft)
    Összesen -28E Ft-ba leszel, ha nem lesz korrekt a bolt!
    De tegyük fel az ide és vissza szállítást is visszatérítik, akkoris az ÁFÁ-t senkin nem fogod tudni visszaifényelni, azaz legjobb esetbe is, ha visszaküldöd -8E Ft bukóba leszel!

    Így az én véleményem szerint a legkorrektebb eljárás a részedről az lenne, ha:
    Eladnád itthon projektort - árába biztos ellehet adni, de szerintem többért is...
    (neked ugyebár 37E Ft-ba van áfával együtt) - a valós értéke meg 41E (áfa nélkül), szóval ha így nézzük, akkor még árába is vagy, igaz nem a kínai kapta azt a plusz 8E Ft-ot, hanem a magyar állam!
    (de mivel ők cseszték el - megérdemlik)
    És te az áfa feletti résznek csak a felét küldenéd vissza... (pl. eladod 47E-ért, neked 37E-be van, így 10E plusz, annak a fele 5E vissza)

    De én azt sem ítélem el, ha megtartod és boldogan használod.. tekintbe a pro-kontra érveket!

    Ha valami kisebb cuccról lenne szó, visszapostáznám, de mivel egy 4kg-os valamiről van szó, aminek nem2Ft a visszapostázása, hanem 16E Ft - így én őszintén nem vállalnám be! (lehet mégtöbbet bukok rajta, ha nem fizetik meg a vissza postázást)

    De tény, nem mindennapi ügy!

    (#32543) pomphl
    (#32559) Laza...
    Nem feltétlen...

    (#32552) Dominó85
    Beszélsz megint badarságot... Ki fog neked ingyen feladni egy telót aztán, ha megkapod, majd még én/te/ő (a projektort) küldje tovább az USA-ba... Te valami álomvilágba élsz! De látom, te elvakultál az ingyen fülestől, vagy mit kaptál pluszba ingyen / átverve!

    (#32553) aytukabozs
    Na igen, visszapostázós pénztérítésre (mármint a ptkg.-et is visszatérítik), vannak pozitív és negatív tapasztalatok is... Bár itt egyértelműen a bolt hibázott, így illene állnia a visszapostázást, de én nem vállalnék be 16E Ft-ot erre a célra! (küldjenek valami ingyen feladható címkét, amivel a postán / DHL-el ingyen feladhatom és a postázást a címzett fizeti... van ilyen!)

    (#32554) Papesz1990
    Szerintem nem sok... de ha bántja a lelkiismeretedet, akkor küldd vissza! (de oltári nagy bukó lesz, ahogy fent levezettem vagy -28E vagy -8E Ft!
    Meg linket küldj már erről a szuper projektorról! xD

    (#32562) silver-pda
    Postán valami 1.500 Ft
    DHL-nél bevan építve az árba

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz vicamuso #32563 üzenetére

    Legközelebb inkább egyenként fizesd... hogy lebontható legyen a vámkezeléshez...
    Csomagonként vámolnak (áfáznak), így egyszerre fizetsz több csomagot, azt tényleg nem lehet netbankon lebontani...

    (#32569) El_Diablo
    Csak a szokásos hülyeség terjesztése...
    Ha valamit feladtak, azt már nagyon nehezen tudnak visszafordítani (esetleg még aznap, ha visszamegye a postára és még ott a csomag, de másnap - márcsak nagyon körülményesen - harmadnap meg már szinte sehogyse, mivel remélhetőleg addigra már valami elosztóközpontba van)

    (#32572) vicamuso
    Ahogy írták +27% ÁFA + 1.500 Ft kezelési költség

    (#32574) sirkope
    A nemzetközi vámtarifát (TARIC kód), csak 700€ összeg esetén kell alkalmazni, ahol valóban a legtöbb számítástechnikai cikk az 0%-os vámos, de 700€ alatt 2,5% általányvám van!
    Ezt véssétek már be, mert olyan hülyeséget tudnak itt terjeszteni egyesek!

    És egyszeri ember, nem hiszem, hogy 700€ felett rendel csomagonként...

    Szóval 22€ felett ÁFA (27%)
    150€ felett ÁFA (27%) és 2,5% általányvám
    700€ felett meg ÁFA (27%) és a kereskedelmi vámtarifa (ami lehet 0-15%)

    (#32595) skristof
    mymemory, ahogy az összefoglalóban is van...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz El_Diablo #32605 üzenetére

    Ha 2014.01.27.-én adták fel, akkor már rég kifutott... remélhetőleg még időben nyitott vitát...

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Crytek #32613 üzenetére

    LOL!

    Magyar mentalitás!? Eladni? Szabadulni!?
    Ezt most úgy írtad le, mint ha valami lopott cucc lenne... nem is értem!
    (de gondolom te a minőségre értetted)

    Arról, hogy te éppen márkab*zi vagy és csak olyan dolgot vagy hajlandó venni, ami "márkás" és van alkatrész utána, az más tészta... (én vígan elvagyok csoróként az esetelegesen noname kínai cuccaimmal)

    Van az a mondás, olcsó húsnak híg a leve... De szerintem van egy középút, "kínai noname műszaki cikkek" estén is... De ez meg csak az én véleményem!

    Ha valaki megveszi a noname cuccot, tisztába van vele, hogy az noname, de "márkás" esetén se számíthat számottevően sok segítségre alkatrészügyileg szerintem... Tervezett elavulás 1-2-5év és kuka, terméktípustól függően, ilyen világba élünk - csókolom!

    Mellesleg az emberke is azt mondta, hogy frankó a cucc és azért tartaná meg inkább...

    Vagy most azért vagyok "szemét", mert azt tanácsoltam, hogy nebukjon rajta, legjobb esetbe is 8E Ft-ot, de sokkal inkább 28E Ft-ot vagy a kettő között valamennyit, csakmert valami címkéző ember hibázott!?

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Crytek #32618 üzenetére

    Szóval akkor te visszapostáznád 16E Ft-ért... várnád a messiást, hogy küldjék a pénzt (ami lesz majd 1hónap minimum postával együtt) és beletörődsz, hogy ismétlem A LEGJOBB ESTEBE -8E Ft (ÁFA-t buktál), mert egy kínai postázó rossz címkét rakott egy csomagra... ja és ezután még "járkálsz is" - ugyebár feladni a csomagot, levelezni a webshoppal, stb.
    Akkor elég nagy láma vagy szerintem... már boccs!

    Itt nem a korrektségről van szó, én leírtam mi lenne a legkorrektebb eljárás! Már bocs, de én nemtudnék benyelni továbbra is a legjobb esetbe 8E Ft-ot mert NiCsakKicseng rossz címkét ragasztott... lehet te megengedhetsz magadnak 8E Ft mínuszt egy másik ember hibája miatt, de én pl. én...

    Szóval én is kíváncsi lennék akkor az álláspontodra... Szóval te visszapostáznád 16E-ért és reménykednél, hogy talán megkapod azt a 16E-t is...?

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz zsolx #32620 üzenetére

    Igen! Csak sajnos itt nem egy 500g alatti csomagról van szó (ahogy a legtöbb teló), amit levélként fellehet adni tényleg 3E Ft-ért Kínába trackinggel, hanem egy 4kg-os csomagról, mely a posta tájékoztatója szerint 16E Ft-i összeg! (azért szerintem van különbség)

    Akkor erre azt tudnám mondani, középúton továbbra is... PayPal nyitás... ott lelevelezni, hogy feladod és visszapostázod, de a ptkg.-et nekik kell állniuk - ha ott PayPal levelezésen belül is vállalják, hogy visszafizetik, ott már kicsit engedékenyebb az ember és jobban hisz nekik, mivel egy 3ik fél (PayPal) is látja ezt a levelezést... bár még így is simán átverhet a shop és csak a teló árát küldi vissza, mivel ugyebár egy full refund esetén csak 110$-t tud visszaadni, nem 180$-t, azaz azt külön kéne még küldenkiük a PayPal ügyön kívül...

    Kéne tapasztalat, hogy az adott shop hogy kezelte a visszapostázásokat...
    Valaki?
    TinyDeal, visszapostát állták!?

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Crytek #32623 üzenetére

    Jó, tény én se vennék ilyen projektort... (biztos jobban körülnéznék a piacon és ár/érték arányba meg igényeknek megfelelően választanék... ha kéne! De nem is kell nekem projektor, ezért is az egész csak elméleti hülyeség, nem ezen volt a hangsúly, hanem az általad kifogásolt hamar elromlik - nincs alaktrész, stb.-re válasz)

    És továbbra is én vagyok a szemét, mert van egy kínai noname projektorom, ami gyári új, semmilyen rejtett hibáról nem tudok és tegyük fel elromlik 2hét után, akkor én vagyok a szemét, nem a gány kínai gyár!? Érdekes gondolatmenet!

    De olyan hülyeség ezen "vitázni", mivel te ragaszkodsz a garanciához (kommentedből ítélve), van aki lemond erről, hogy olcsóbban hozzájusson valamihez és külföldről rendel (akár esetleges garancia nélkül vagy nehezen érvényesíthetővel)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    Neten utánalesve... posta vissza Kínába
    (2kg-ig csak levélként lehet feladni, így azok tutkó árak, sajnos a csomaggal nem vagyok 100% képbe, így érdemes felhívni / megkérdezni egy a postai ügyintézőt... De mindenképpen legalább 2-3-at, mivel sokszor nincsenek képbe sajnos és fals infókat adnak!)

    Szóval jelenleg 2014-be:
    250g-ig TN-el: 2.090 Ft
    500g-ig TN-el: 2.965 Ft
    1kg-ig TN-el: 4.595 Ft
    4kg-os csomag: 15.265 Ft

    Mobil az 500g-ig kategória szokott lenni
    Tablet az 1kg-ig!

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Drakesz #32629 üzenetére

    Hát sok jó nem... mármint nem tudod visszaigényelni a pénzed!

    Kérdés mit? mennyiért? hol vetted!?

    (ebay / paypal esetén 45 nap - ali esetén 60nap, de ezekből már kicsúsztál)

    Így kérdés ha esetleg nem jön meg / nem jön semmi mennyit buktál!?

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz RVR400 #32630 üzenetére

    Hát ja, ezt a kommentet esetleg hanyagolhattad volna...
    (mégha jogos és igazat is adtam neked)

    Mellékesen még olyan kört lehetne futni velük amit feljebb írtam
    (címzett fizeti a díjat "matrica" "igénylése" a webshoptól postára vagy DHL)

    Meg a pontos költségét megérdeklődni postán egy 4kg-os csomag visszaküldés Kínába mennyibe fájna!?
    (net alapján 16E, de hátha mégse)

    (#32633) Papesz1990
    "beépült" az napi életbe <--- ez mekkora szöveg! :DDD

    Amúgy meg OK, hogy így jártál, de azért hogymondjam... fogd vissza magad. :D
    (vagy nemtudom hogy fogalmazzam meg szépen)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz LámaZ #32635 üzenetére

    Magyar árakhoz / magyar viszonylatokhoz / magyar bérekhez / magyar átlag igényekhez ez a 50-100E Ft-os projektor való, nem egy általad említett magasabb kategória

    /szerk
    mármint bocs, nem ide válasznak... ide egyetértésnek ment

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Dominó85 #32637 üzenetére

    Kezdődhet a szokásos Ferrari VS Suzuki autó példa... blablabla

    Sajnos engem sem vet fel a pénz, így sprólunk, amint tudunk... de szerint van egy középút, mely egyeseknek már olcsógagyi, nekem még pont megfelell, van amire meg én mondom, hogy olcsógagyi, másnak meg az az igénye - van rá pénze.... Nekem erre van pénzem - igényem... mindenkinek más az elvárása/igénye

    Példának okáért én megmondtam magamnak, annó hogy 100$-ért veszek telót, nem kell többért / jobb tudású, amire nekem kell, arra bőven tudja ez az árkategória (Dualproc&512RAM), ez volt féléve talán, azóta már kinéztem egy másikat, az sem sokkal több jelenleg (100-120$), de Dual vagy Quad&1GB, ha megunom / elromlik / lesz pénzem, megveszem... Csattanó az egészbe, akinek annó mondtam / mutattam, hogy milyen telót rendelek majd 100$-ért fikázta, hogy ezt? ilyen kínai szart!? stb. megkaptam - megmutattam neki és azóta velem rendelt magának szintén Kínából, "hasonló szart"!
    Ez ma a telókra nagyon jól levezethető példa... itthon aranyáron vagy dupla annyiért kapsz pl. Samsungot (most csak az android miatt mondtam, lehetett volna iPhone is), mint a nevezett "kínai szar" / kínai márka hasonló tudással, csak esetleg nincs megfizetve rá ugyanaz a marketing / szervízhálózat...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz RVR400 #32640 üzenetére

    Abszolút jogos és egyetértek veled!
    Rosszra válaszoltam.. sry Papesz kommentjére akartam, amibe írta, hogy napi használatban van... arra ment volna ez:
    "Hát ja, ezt a kommentet esetleg hanyagolhattad volna..."

    Bocsi, így tényleg félreérthető lett...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Drakesz #32643 üzenetére

    Hát 3 hónap alatt már bőven illett volna megérkeznie... De ha nem fizettél semmit se, akkor kár foglalkozni vele... vagyis nemtudom kiről / miről van szó...

    1. E-mail az embernek, hogy mivan!? (vagy nemértem akkor, hogy rendeltél, ha nem fizettél vagy most mivan akkor, itt ph-n valaki?)
    2. Vagy megrendelni újra!? (ha még kell - bárha embertől vetted, akkor gondolom "nem értesz a külföldi rendeléshez")

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Myers #32646 üzenetére

    Talán a bankkártyához van köze...
    A VISA dollár alapú, a Maestro & Master meg euró alapú!
    (nekem OTP-nél forintalapú számlám van & MasterCard-om, illetve Webszámla, melyhet virtuális MasterCard tartozik és szintén dollárba veszek szinte mindig mindent, de számlatörténetbe € látszik)

    Ez szerintem már olyan apróság, ami nem számít

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Zeki #32649 üzenetére

    Akkor passz! Nem állítottam tényként, csak felvetődött elmélet volt...

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Myers #32661 üzenetére

    Mindenképpen a bank váltson - úgy legyen beállítva - úgy fizess... $-ként 5-10Ft-ot lehet így spórolni... 100$-nál már 500-1.000 Ft!

    Amúgy ehhez az egész "átváltósdni témához" hozzászólva, én egyszer megpróbáltam kibogozni / rákérdezni, hogy ezhogy és miért van! Sajnos nem sikerült vagyis sokkal inkább feladtam, mert az egyik ezt a másik azt mondja... De az egészből azt tudtam levonni, hogy "Deviza eladási" oszloppal számolok és kész! (általában csak minimálisan tér el az összeg, mint amit előtte kalkulálok)

    (#32678) RVR400
    De ott még az is közrejátszhat, hogy ugyebár, amikor fizetsz csak lellenőrzik, hogy van-e annyi fedezeted... ha van, akkor levonják és "zárolják az összeget", de valósan levonni csak 1-2nappal később vonják le, így az akkori árfolyam alapján vonják... (bár általában ez max. pár tíz, pár száz ft-os különbséget eredményez)

    Én már próbáltam, csak a dollár árfolyamot nézni, aznap / másnap / harmadnap alapján... Próbáltam először az számlatörténetbe megjelenő eurót dollárra átváltani, majd az forintosítani! Ezeket is kombinálva aznap / másnap / harmadnapi árfolyammal... igazából már nem néztem végig minden variációt, mert meguntam és nem volt 100%-os egyező megoldás! (de megint hangsúlyozom, csak pár tíz forintos különbséget okoz ez az egész)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz RVR400 #32678 üzenetére

    Amit írtál 279,96$ = 64.037 Ft esetén 228,74 Ft / $

    Most végigpörgettem az aznapi és utána 1héten belüli árfolyamokat és
    a 2014.03.25. /3. (17:10), kor 228,75 volt az OTP "Deviza eladási" árfolyama...
    (lehet, hogy a rejtély megoldva!? Mondjuk kétlem! xD)

    (#32677) PeterNemeth
    Sajnos az EMS-t is a posta kezeli, így akár 1-2hét is lehet a EMS gyorspostájuk... Legközelebb inkább válassz futárt, az legalább tényleg gyors és szinte 1hét alatt tuti kézbe van! Plusz általában nem sokkal kerül többe a DHL, mint az EMS és számottevő különbség van a 2 szolgáltatás között!

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Upo #32694 üzenetére

    Akkor jó, ha $-ba látod... (neked kell manuálisan átváltanod a bank épp aznapi árfolyamával)
    Ez így működik... így tudod meg mennyi kell rajtalegyen...

    (#32697) MrChef
    Számla? Csomagba? Kínaitól!? Több száz csomagot rendeltem már az elmúlt 2-3 évbe, sosem kaptam számlát (amit EU-ban is számlának lehet nevezni)
    Ha meg a CN22 - CN23-ra gondolsz, az semmit sem ér - kamu összegeket - tartalmak vannak rajta!

    Itt jól leírta beg "(#32700) beg":
    "Mert nem bontogatnak csomagot, azért. Minden olyan cuccról bekérik az adatokat, amik méret/tömeg/forma/röntgenkép alapján áfakötelesnek látszik."

    (#32702) MrChef
    Hát most mennyit fizettél? 120-at? vagy 199-et!? (szállítással együtt számít, azt is megvámolják - megáfázzák)

    (#32706) Attee88
    Amit kiküldtél, arról elvileg (ha TN-el küldted) van egy feladóvevényed... ha alaposabb voltál, akkor van más iratod is róla, hogy javításra küldtél ki és csere jön, ha nem és megÁFÁ-zzák újra, akkor így jártál...

    (#32707) PeterNemeth
    Tapasztalatok alapján 1-2hét körüli az EMS, szóval a DHL-el sokkal jobb (~1hét)
    Az a 2nap valami csoda és ritka kivétel lehetett! :D (najó nem, de nem az az általános)

    (#32710) silver-pda
    (#32711) batonyo
    Ezt én is akartam kérdezni... Más akkor kap ilyesmi hibaüzeneteket
    Esetleg ja paypal felé írni miért van ez, vagy itteni paypal topikba feltenni a kérdést...
    http://prohardver.hu/tema/paypal/hsz_1-200.html

    (#32713) helixP
    Eladó függő... De ezt megírtad már a PayPal vitába? Mellékelt kép, stb.? Ezután már nem nagyon szoktak "harcolni" az eladók a PayPal vitán belül... hamégis, akkor escelate... és ha PayPal is ügydönt küldd vissza, visszaküldöd... (De az esetek nagytöbbségébe, pláne ha többen is reklamálnak kamukártya miatt egy adott eladónál, akkor a PayPal visszatérít visszaküldés nélkül)

    Ahogy itt is írtam:
    (#32349) maj-viktor
    "(#32290) helixP
    Kínába visszaküldés
    50g-ig kb.1.200 Ft (ajánlott - trackinggel)
    100g-ig kb. 1.500 Ft (ajánlott - trackinggel)

    POSTAI DÍJSZABÁS 2014

    Én a helyedbe először készítenék egy tesztet ezzel a programmal:
    h2testw
    Ez megállapítja, hogy mennyi a valós kapacítása a kártyának!
    (teleírja majd visszaolvassa)
    Ha kamu kártyát küldött, de akár csak nem valós Class-út, akkor PayPal refund igénylés... ott mellékeled a képet a hibás kártyáról, melyet a programmal csináltál... és ott megbeszéled mi legyen! Ha ragaszkodik a visszaküldéshez, visszaküldöd nyomonkövethetően... (de kamukártyát legtöbbször nem kell visszaküldeni)

    Legközelebb meg mymemory-ról rendelj, ahogy írták... magyarhoz képest nagyon jó áraik vannak, és EU-UK-bő jön, így 1hét alatt itt van (igaz tracking nélkül küldik), de eddig vagy 6-8 alkalommal rendeltem, mind rendben pontosan megjött... Hétfőn rendelt árut, keddre feldoldozták - feladták, és pénteken a postaládámba volt, szinte minden egyes alkalommal! (ebay teli van kamukártyával és csak feleslegesen elbaszod az idődet a refundokkal... és tényleg nem sokkal drágább a mymemory)"

    (#32716) Zozi21
    Erre múltkor is írtam, hogy épp milyen ügyintézőt fogsz ki... azaz azt mondja vámon van és küldj adatokat, amikor valójába ténylegesen a vámon van, de még nem lehet tudni, hogy átcsúszik-e... a múltkor is volt itt valaki aki beküldte és a vámkezelve státusz után visszament a vámra és fizethetett... pedig nem kellett volna, de mivel türelmetlen volt, így "visszafordították", még ott a vámon belül és megáfázták neki!
    Sajnos csak 1 telefonos ügyintézőnek nem lehet hinni... csak a TN státusznak... és a VÁMKEZELVE szónak!

    (#32718) supreme7
    (#32719) beg
    Ezeken jót röhögtem, csak óvatosan az újonc rendelőkkel mert még el is hiszik! :D

    (#32751) pomphl
    Ez a magyar posta, egy elmaradott, bürokratikus, a kommunizmusból ittmaradt állami valami... ami csak a lassúságot és a papír alapú ügyintézést ismeri...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Upo #32694 üzenetére

    [DUPLA - DEL]

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz sirkope #32760 üzenetére

    Ez így eléggé kusza... inkább képpel illusztráld!
    Vagy dob be a közösbe a TNszámot már úgyis mindegy... megvámolták
    (vagy PM-be küldd el)

    De ahogy nézem, ugyebár vámhatározat kiadva... így csak a kézbesítésre kell várni.... 1-4munknanap, ha 1hét után se jön meg, akkor utána érdeklődni!

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz sirkope #32763 üzenetére

    A DHL-nek (mint futárszolgálat) nincs köze hozzá... DE post, így itt országon belül már a Magyar Posta veszi át - viszi ki...

    Ment vissza 2 PM, ott a megoldás... ez a postán lesz / van!

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz DGC #32766 üzenetére

    vámérték feletti mindenképpen... szóval tök8... vagyis nem!
    (a szállításon még tudsz "spórolni")
    Így ha külön-külön kell fizetni rá a DHL-t érdemesebb együtt rendelni...

    Szóval +27% ÁFA & +2,5% vám

    1$ = 230Ft-os $-al számolva
    750$ estén ennyi plusz költség lesz várhatóan:
    46.575 (27% ÁFA) + 4.312,5 Ft (2,5% vám), összesen: 50.887,5 Ft

    (#32767) randras
    Tessék itt egy 2014-04-14-es feladású:

    (#32769) CineDOG1
    Nem mintha védeni akarnám őket, mert nekem is a bögyömbe vannak, de attól hogy ők átrakták "shippedre", az nem jelenti azt, hogy el is postázták azonnal... Csak röviden annyit tesz, hogy becsomagolták, van ragszáma és egy összevan gyűjtve a többi feladásra váró csomaggal... Plane egy ilyen nagy webshop esetén elkeveredhet és hosszú idő, míg valóba feladják...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz b0bcat #32778 üzenetére

    Bocsi, valóban rosszul fogalmaztam és félreérthető...
    Magánszemély - magánszemély (GIFT) relációban van a 2,5% általányvám 150€ felett...

    Amúgy ehhez hivatalos NAV válasz forrás:
    http://junkieeeboy.blog.hu/2012/10/14/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_vam_afa_terhek
    "A vámmentességek közösségi rendszerének létrehozásáról szóló 1186/2009/EK rendelet 26. cikk (1) pontja alapján megállapítható, hogy importvámoktól mentesen hozható be az a magánszemély által másik magánszemélynek küldött küldemény, amelynek értéke nem haladja meg a 45 EUR összértéket.

    700 EUR érték alatt 2,5%-os átalányvámtételt kell alkalmazni árutól függetlenül a 2658/87/EGK tanácsi rendelet Első rész (Bevezető rendelkezések) II. szakasz D. pontja alapján. Az ilyen átalányvám-kiszabás nem alkalmazható a Közös Vámtarifa (vámtarifaszám) szerint „mentes” árukra."

    posta.hu-s forrás:
    http://www.posta.hu/ugyfelszolgalat/gyakori_kerdesek/maganszemelyeknek/csomag/milyen_osszegig_vammentes

    De amúgy 250$ vagy 750$ ígyis-úgyis vámfeletti...
    (az már máskérdés, hogy a számítástechnikai eszközök nagyrész 0%-os... mobilt most hirtelen nemtudom 0%-ose - én asszem igen... de volt már akinek rászámolták a vámot, elég csak visszaolvasni! Ezért mondom hogy GIFT jelölés esetén, ha úgyjön a csomag, rászámolhatnak 2,5%-ot... és a csomagok 90%-a GIFT jelölésű - esetleg még SAMPLE, mégha nem is GIFT és ugyebár ilyenkor úgymond még magadat szopatod - mármint ha te kéred külön, hogy GIFT legyen - meg egy 0%-os vám-os termék esetén alacsonyabb határra esik és 2,5% vám lesz rászámolva, bár általában ugyebár a +2,5% már nem oszt - nem szoroz szinte, ha elkapják... 100$ esetén (230Ft-os $-al) +575 Ft, az ÁFA (27%) meg 6.210 Ft

    Ezek úgymond a hivatalos álláspontok, de ugyebár tudjuk hogy a gyakorlatba nem igazán így van...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz caprine #32791 üzenetére

    Igen... mindenképpen oszd szét 6.000 Ft alatti csomagokra... úgy szabályosan - legálisan ÁFA-mentes a csomag... nemtudok róla, hogy összevonnák! Nekem is talán 2-3x volt 3-4db csomag volt mely egyszerre - egy nap jött... (bár azok talán különböző eladóktól)

    (#32793) beg
    (#32799) beg
    Először is nyugi! :)
    Másodszor, ő most 22€ alattiról beszél (azaz ÁFA alatti csomagról), nem a 150€ (azaz vám alatti csomagról)...

    (#32796) kaszas91
    1-4munknap közötti

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    Kis érdekesség... a posta.hu ugyebár lehalt!

    Így 17track & trackitonline csekkolás

    17track-en egy SE-s csomag
    2014-04-30 10:30-ei dátummal "országba megérkezett"
    továbbá 2 CN, mely csak a trackitonline-on frissült "vámon"
    29.04.2014 17:35-ei dátumokkal
    &
    29.04.2014 20:26-ei dátumokkal

    Illetve egy NL, mely-es csomag, mely 2014-04-30 18:20-ei dátummal vámon
    (ezt trackitonline is jelzi)
    Mostmár csak az érdekelne, NL-el tényleg ilyen gyors!? :O


    &

    (bárcsak ne b*szott volna el 2-3hetet a kínai, míg feladta)

    Vagy most akkor NL-t csak akkor látja, ha EU-ba jött vagy nemértem...

    Így összességébe szóval a trackitonline-nak adok továbbra is létjogosultságot azügybe, hogy hol frissül a leghamarabb a cuccos (és még e-mailt is küld)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz LámaZ #32929 üzenetére

    Régebben is volt a DX-nek EU-s raktára, aztán "bezárták"... És mit ne mondjak, annó lényegesen kedvezőbb feltételekkel... ott is csak ez a ~2$-os postadíj volt 30$ felett meg ingyenes track, most meg 12-10-8$ szállítási díj olcsóbb terméknél eléggé húzós...

    És amúgysem szoktak a legolcsóbbak lenni, hátmég pluszba ez a "magas" szállítási díj...

    (#32955) LantosBerry8
    ...semmi!
    De amúgy ezt most nem panaszkodásképpen írtam, csak érdekességként... én mindigis türelmes voltam külföldi rendelés ügybe, most is van egy drága ali-som, aki 1hónap után óhajtozta feladni a csomagot, mindezt úgy, hogy hetente írtam neki, hogy mivan és mindig volt valami kifogása... (már-már attól tartok, hogy csak valami üres csomagot kapok tőle, szóval ennél tuti csak unboxing videó mellett nyitok - bár nem drága cuccosról van szó (~15-20$), csak akkoris...)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz CoolBoy323 #33069 üzenetére

    Nekem eddig szinte mindig óraműpontossággal 5munkanapokat futott a mymemory (kb. 6 rendelés alatt)
    Szóval 1hét

    (#33072) csizzo
    Nem kell zárni... ha látják hogy csak azután adta fel, hogy te "eszkaláltad", akkor látják, hogy az eladó a simlis, nem pedig te és még lehet igazat is adnak neked és még a pénzt is visszakapod, meg a terméket is megkapod... (ritka eset, de előfordulhat... persze nem 100$ termék esetén, hanem olcsóbb pár dollár - tíz dollárosnál)

    Most is akad egy ali-s ügyem, Ápr. 1.-jén rendelt, Kb. 2hét alatt nem tudott élő TN-t adni... Aztán nagy nehezen kicsikartam belőle egyett de az nem él már vagy 2hete (mindezt pár napos 3-4napont ráírtam, mindig volt valami kifogása... most legutóbb, hogy állítólag az ottani vám visszafordította, mondom kössz 1hónapja várom a semmit... most is csak azért kegyelmeztem még meg neki, mert ott hosszú ünnep van (máj 1-4), holnap ráírok és ha nem kapok értelmes választ, mostmár kegyetlenül case nyitás (rám nem mondhatja senki se, hogy türelmetel vagyok 1hó után)... igazából 2 ok miatt nem nyitottam még ilyen hosszú idő után rá case-t (amit már 2hét után érdemes - szokás nem élő TN esetén) 1. látom hogy más rendesen megkapja a terméket, folyamatosan jönnek a pozitív értékelések rá, 2. ritka termékről van szó, amit csak ő árul és nem magamnak veszem, hanem kérésre vettem (ruhanemű), de sajnos látom ebből már jó nem fog kisülni, csak tudnám a miért engem szivat ellenben a másik 20-30 vásárlójával szemben)

    Ezért is mondom, hogy az ali egy nagyon ingoványos terep, viszont én sokszor olcsóbban - ritkább "cuccokat" is kifogtam már, amit még kínai webáruházba vagy ebay-en se kapok meg...

    De őszintén szívesebben vásárolok megbízható - bejáratott webshopból & ebay-ről, mert "biztosabb"!

    (#33073) attika89
    Van rá esély, bár most a hosszúhétvége alatt tuti feltorlódtak a csomagok, így átcsúszhat keddre...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz LámaZ #33075 üzenetére

    Jaja, eddig kb. 40 rendelésem volt ali-ról és csak pár esetbe volt "nagyobb problémám", kb. 3-4 eset, így ez 10% hibahatár és mit ne mondjak eléggé körültekintő és elővigyázatos vagyok, így ez egy kezdő rendelőnél 50-60% lenne szerintem

    Meg az ár, ha mondjuk valami olyan termékről van, szó, amit mondjuk Magyarországon megkapok 6.000 Ft-ért, azt ebay-en 3.000 Ft-ért, ali-n meg 2.000 Ft-ért... (de persze a legtöbb amit külföldről vásárolok még magyarba sem kapok meg)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz csubuka #33077 üzenetére

    mymemory-val mi a problémád!?

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz mtibi55 #33123 üzenetére

    Németbe (Frankfurt) vagy magyarba (Budapest) szokott jönni gép - legalábbis eddigi nyomkövetéseimből ez jött le nekem!

    (plusz németbe egyéb városok is bejátszanak)

    Zürich esetén, csaknem CH-s a ragszámod!? (Svájc)

    /szerk
    Egy kis infó adalék az aggódóknak... 2014.04.29.-én "Célországba megérkezett" csomagokat ma megkaptam, de a 2014.04.30.-ásokat nem... (reménykedünk egy holnapba - bár valahogy kételkedek - de a track sem frissült még a 04.29.eieknél sem, mégis a kezembe volt - holnap meglássuk mi sül ki belőle)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz gyenge47 #33128 üzenetére

    Ha olcsó cucc ~5-10$ alatti, akkor nem is fogja, mivel tracking nélkül jön, csak ali kötelezi a tracking megadását és így kijátsszák az eladók... De nyugi, ha olyantól vásároltál (értsd sok értékeléses, stb.), akkor rendbe megfog jönni...

    Ha drágább cuccról van szó, akkor a processing time utáni 1hétkor már illik élnie, de ha nem él, írj rá, hogy mi a helyzet és 1hét haladékot adj még neki...

    (#33129) daved14
    Attól függ mikor rendelted... de igen, ez jó időnek tűnik!

    Ha jogos a reklamációd, akkor PayPal vitán belül megbeszélhető szerintem...
    (legalább egy partial refund kicsikarható bizonyíték ellenébe, bár olcsó cuccról van szó)

    /szerk
    Visszavonom a fentit... akkor működik appal, csak nem úgy ahogy te elképzelted...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    Vicces...
    Az egyik csomagom, ami tegnap reggel 8órási időponttal "Célországba megérkezett", azt megkaptam ma, de van egy azonos webshopból, azonos időbe kiküldött és végig együtt jövő csomag ami szintén tegnap percre pontosan ugyanúgy reggel 8órási időponttal jött és az sehol... talán holnap!

    Illetve van egy "beragadt csomi" 2014.04.30 este 6órási "Célországba megérkezett" státusszal... (persze pont az, amire "jobban szükségem lenne")

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz SamsungFAN #33258 üzenetére

    Ne keress benne logikát, mi már próbáltunk... NINCS BENNE! Ahogy esik - úgy jön!

    És tényleg röhej, hogy ennél, pl. ami tegnap reggel jött be az országba és ma megkaptam, annál az egész "vám-os szövegek" - Vám elé állítva, Vámkezelve stb. sehol sincsenek... mostanában nagyon kusza az egész rendszer tavaly szószerint láttam mikor jön és tudtam, hogy azt melyik nap - holnap megkapom, mert kitapasztaltam és mindig úgy volt! Mostanában meg vagy jön a postás vagy nem...

    Azt már ne is említsem, hogy mégcsak nem is Pesti vagyok szal még ilyen indok se lehet a gyorsaságra!? (mondjuk Pest megye és nem az ország másik fele)
    És csak én kaptam ma külföldi csomagot (mármint ugyebár amit alá kell írni ajánlott papírt, amin a postásnak az összes TNszám rajta van, elvan különítve a külföldi TN-ek a belföldiektől, és mindig látom, hogy épp hány külföldi csomagot kézbesít aznap az a kézbesítő)

    (#33259) Minstrel
    Milyen eladó vagy shop volt olyan merész, hogy egy 66$-os cuccot TN nélkül ad fel!? (jellemzően 10-20-30$ felett ingyen hozzácsapják vagy minimális díjért vagy nem is adják fel TN nélkül)
    A másik meg, hogy te egy 66$-os csomagot TN nélkül "megmertél venni"? Én még egy 10$-os cuccra is inkább kifizetek még plusz 2$-t, de nyomonkövethető legyen, hogy ne vesszen el...
    (nalám ez hogy 66$-ra nem tud valaki még 2$-t rákölteni a fillérbaszás kategória)

    Amúgy a kérdésedre a válasz:
    Nem - nemtudnak infót adni! Max annyit tudsz kérdezni a helyi postádon, hogy van-e ott leveled/csomagod és kiadják ha van (személyi - lakcím ellenébe)

    Amúgy én ilyen szempontból szerintem szerencsés vagyok...
    Volt többször is olyan esetem, hogy adott egy TN nélküli csomag, de nagy (értsd nem fér a postaládába), és kaptam róla értesítőt papírt a ládámba, hogy regisztrálatlan külföldi csomagom van (pedig nem lenne kötelező hagynia ilyen esetbe), szóval én áldom, hogy itt errefelé korrekt kézbesítők vannak...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz otlik #33262 üzenetére

    Nem okoskodásképpen... De énnekem, ha 2hét után nincs semmi, akkor én elküldtem volna már újra az e-mailt (mégha kapok is automata visszaigazoló e-mailt) - 1hét után biztos rákérdeztem volna e-mailbe/telefonon (ahol kapok választ), hogy mi a helyzet

    Bár most tudjuk bejátszott egy 4napos hétvége az egészbe...
    (cserébe szombaton munkanap így posta is jöhet)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    Természetesen áfa/vám határ alatt nem kell fizetni vámkezelési költséget

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Minstrel #33273 üzenetére

    A hsz-edből ítélve ebay-es eladó... én azoknál mindig rákérdezek, mielőtt leütök valamit... (inkább várok 1-2napot a válaszra)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz springfield0 #33287 üzenetére

    Én ahogy megláttam ezt a honlapot annó még régen, már attól frászt kaptam... és ilyen oldalról rendel is valaki...???
    Amúgy sok jót én se hallottam róla... mármint a fastcardtech - ről

    Amúgy ahogy látom van PayPal elfogadásuk, akkor miért nem úgy fizettél!? (Szerintem nincs olyan leírás, ami nem szigorúan csak PayPal-os fizetést ajánl külföldi rendelés esetén...)

    Ha meg így utánaolvasás nélkül vágtál bele külföldi rendelésre és csodálkozol, hogy most "beütött a baj" és se termék, se pénz!? Ahogy más is írtam... igen ez volt a tanulópénz!

    (amúgy van még esély, hogy megjöjjön, mert tényleg 60nap a "maximális vállalt határidő", illetve mivel regisztrált csomag, így lehet kártérítést kérni utána - bár ezt az eladó kapja meg, nem te! A többi csak rajta áll, hogy azt továbbítja-e feléd)

    De amúgy a bankkártyás fizetés esetén valóban ott a chargeback... bankodnál kell utánaérdeklődnöd, mi a módja! (De nem egyszerű az eset)

    Ha meg véletlenül nem bankkártyával fizettél, hanem pl. Western Union-nal, akkor szopóka!

    (amúgy milyen termékről / összegről van szó!?)

    (#33291) hege21
    ...4napos hétvége - sok csomag feltorlódott!
    (ha sokáig nem változik a státusz - küldd újra / hívd fel őket... értsd több mint 1hét (-4napos hétvége, így kb. máj.10 után)

    /szerk
    Közbe jött komment, hogy Western Union-nal fizettél... hát ehhez no comment! Azt a pénzt sosem látod viszont! (csalók kedvenc "átutalási formája" a Western Union, mivel nem vonhatják vissza, ha egyszer befizettél)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    "(#33296) springfield0 válasza CineDOG1 (#33290) üzenetére
    Sajnos nem bankártyával fizettem, hanem Western Unionannal
    Ez volt a legegyszerűbb... Mindegy, ez már lényegtelen....A postára vagyok mérges."

    Ebből a kommentedből leszűrve, már bocs, hogy ezt mondom, de megérdemled... WesternUnion? Legegyszerűbb!? OMG! (bár még mindig nemtudom mekkora a veszteség)

    De amúgy én, ha kezdő rendelő lennék beírnám google-be, hogy pl.:
    "Rendelés külföldről" és jééééé kiad két blogbejegyzést (amit mellesleg én írtam) és ezt a fórumot...

    http://junkieeeboy.blog.hu/2012/10/14/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_vam_afa_terhek
    &
    http://junkieeeboy.blog.hu/2013/09/01/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_szallitasi_modok_ido
    &
    http://prohardver.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/friss.html

    Elolvasnám a 2blog bejegyzést és itt az összefoglalót, értelmezném őket és máris alapszinten "képbe vagyok" és pl. csak PayPal-al fizetnék...

    Így márcsak abban reménykedhetsz, hogy talán megjön a cucc... (mivel állítólag van egy élő TNszámod)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz vegyszer #33306 üzenetére

    Áhhhh én ezt már megszoktam... track nélkül mindig futja a 2hét körüli időket (de ugyebár ez "elveszhet")
    Track-kel meg a 2-4hét körüli átlagokat... (így lassabb a dolog, de biztosabb, mivel van TN nem igazán veszhet el)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Bor #33346 üzenetére

    http://junkieeeboy.blog.hu/2013/09/01/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_szallitasi_modok_ido

    "Továbbra is fontos szabály, hogy külföldről csak PayPal-al szabad fizetni! NINCS ELŐRE UTALÁS, Western Union, meg kutyafüle! CSAK PAYPAL! Esetleg bankkártyás fizetés, de csakis megbízható weboldalon (https) és csakis WebKártyával, szóval maradjunk annyiban, hogy CSAK IS PAYPAL!
    (NINCS KIVÉTEL! mert utána meg sírás van, hogy futunk a pénzünk után)
    Hogy miért!? Mert ez segít téged abban, ha bármi probléma van, akkor 45napon belül Refundoltathass (Pénzvisszatérítés)
    Az itthon népszerű utánvételes megoldás nem megoldható külföldi vásárlás esetén,
    de nincs is szükség rá, mert cserébe ott a PayPal, "ami megvéd"
    a mindenféle furfangok ellen! :)"

    Ahogy emlékszem ez a link benne van az összefoglalóban... Jahogy nem kattintunk a linkre és nem olvasunk!? Én kérek elnézést!

    /szerk
    Megnéztem igen benne van, viszont rosszul van linkelve és duplán van a II.rész és az első rész nincs belinkelve! (De pont a második rész tér ki arra, hogy CSAK PayPal és NO Western Union)

    Helyesen:
    I.rész (VÁM & ÁFA terhek):
    http://junkieeeboy.blog.hu/2012/10/14/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_vam_afa_terhek

    II.rész (szállítási módok & idő):
    http://junkieeeboy.blog.hu/2013/09/01/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_szallitasi_modok_ido

    Esetleg egy mod javíthatná...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Bor #33355 üzenetére

    Mindenbe egyetértek amit írtál...

    Az összefoglalót folyamatosan foltozgatták / foltozgatjuk az itt leírt tapasztalatok alapján... (ezért is tűnhet kicsit kuszának néha, de mindig újra van fogalmazva, legalább 3x már volt szerintem - beleírjuk / írják a friss tapasztalatokat)
    A ne küldj Western Union-nal felhívást én is jobban kiemelném, de emlékszeim szerint benne van, hogy PayPal-al fizess, így aki nem azzal fizet, hát ha nem hallgat a tapasztaltabb fórumtársakra, akkor ne csodálkozzon, ha a szemére hányjuk, hogy miért nem PayPal-al fizetett...
    (lásd pl. most tegnap: (#33296) springfield0 & (#33301) maj-viktor & (#33303) springfield0)

    Mi csak segíteni próbálunk, mindenkinek a maga döntés mit csinál a pénzével - mit, honnan és hogy (PayPal - bankkártya - Western Union) rendel, de ha "csőbe húzzák" és mi erre úgymond előtte figyelmeztettük, akkor magára vessen...

    Az ali-s témához... (ez szintén nincs az összefoglalóban jelenleg tényleg, mármint hogy bankkártyával tudsz fizetni és fizess is azzal)
    Ott nincs PayPal, de van bankkártyás fizetés, mely biztonságos oldalon megy át (https), így titkosítva a bankkártya adatainkat... Illetve az ali-nak is megvan a maga "vásárlói védelme", bár én továbbra is csak vállalkozókedvűeknek ajánlom az ali-t, mert ingoványos terep...

    De az ali egy "friss dolog", az ebay régebbi, ezért is inkább csak az ebay-ről van szó...
    Én konkrétan az ebayről vagy 5éve rendelgetek már, az aliról csak ~1éve...
    Ebayról / megbízható webshopról már volt több száz rendelésem
    Aliról "csak" ~40db

    Kezdő rendelő inkább ebay & paypal kombóval kezdjen (mégha kicsit drágább is a cucc) vagy megbízató webshop & paypal... (csak kezdő rendelő fillérbaszó, az így is olcsó cuccot (mármint itthoni árnál) még olcsóbban akarja és átverik... pl. ingyenes DHL ali-s rendelő, kevés értékeléses, stb.)

    Továbbá más oldalon is bankkártyás fizetés esetén lehetőség van az úgynevezett chargeback folyamatra ugyebár... Western Union-nál semmi ilyen nincs, ott elment a pénz és csáó! (Ez valóban csak úgymond anyunak hazaküldeni külföldről pénzt jó)

    Én nem vagyok mod, stb. így nem vagyok ráhatással az összefoglalóra... itt szoktam én is írni javaslatokat, amit vagy beírnak vagy nem...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    Engem reggel meg ilyen szép üzi fogadott:
    2014-05-07 12:00, Item information : Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől
    2014-05-07 11:17, Item information : Betárolás a Postaimport raktárba
    2014-05-06 14:28, Item information : Postai vámkezelés alatt
    2014-04-30 18:20, Item information : Küldemény vám elé állítva
    2014-04-30 17:40, Item information : Célországba megérkezett

    (tegnap este még semmise volt, így reménykedtem egy átcsúszáson, de reggel ez fogadott... mondjuk az remek, hogy 1,5nap késéssel - bár ezt már megszokhattam, aztán ajánlott levél még ma se jött, talán holnap)

    mondom remek...
    De nem voltam rest és rögtön ment e-mail a postaimport-nak (nem várok én még 3napot az ajánlott levélre)... viszont régebben az ali-n mintha lett volna pdf letöltés, most nemtaláltam így mindenféle prtscr-eket küldtem, remélem megteszi nekik...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    Becsúszott egy maláj postás RCxxxxxxxxxMY trackingem... olyan kérdésem lenne, hogy milyen időket fut - futott, akinek volt!? (rákeresve itt 1-1 pozitív - negatív tapasztalatot találtam csak)

    És vajon a vámosok szeretik!? :DDDD
    (csak mert pl. most egy NL-es trackem "megbukott"... :'( :D)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz SUPREME7 #33367 üzenetére

    Postafiókra nem postáznak külföldről...

    (ja és nem egy olcsó dolog... valami 6E+áfa / negyedév)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Mottie #33386 üzenetére

    Az áfa/vám határok egységesek az EU-n belül, így elvileg ugyanazok a határok érvényesek UK-re is...

    Olcsóbb-e!? Hát ha megfogják, itt +27% ÁFA, ott +20%ÁFA van, szóval 7% különbség...
    100$-nál 7$... ami ~1.500 Ft

    http://hu.wikipedia.org/wiki/Általános_forgalmi_adó

    (#33387) somasz
    Kína - Kínába visszaposta postázás legolcsóbb, ajánlott levélként, itt van, most épp mennyi az annyi:
    Komment: (#32626) maj-viktor

    Szóval jelenleg 2014-be:
    250g-ig TN-el: 2.090 Ft
    500g-ig TN-el: 2.965 Ft
    1kg-ig TN-el: 4.595 Ft
    4kg-os csomag: 15.265 Ft

    Mobil az 500g-ig kategória szokott lenni
    Tablet az 1kg-ig!

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Dominó85 #33423 üzenetére

    Már bocs, de az átlag szállítás 3hét! (ez csak a szállításra vonatkozik, nem a megrendelés pillanata, arra +1hetet lehet számolni)

    Azaz fizetsz PayPal-al 1.-én, +1hét feldolgozási / feladási idő / élő TN, lesz 8.-a és 3hét (átlag szállítás alatt megkapod), lesz 29.nap, így kijön az 1hónap!

    És így elmondhatom, hogy igenis jóidőket futottak mind a CN, mind a SE-s csomagjaid...
    (bár ezek a szabályok a trackinges postára vonatkoznak, tracking nélküli esetén 2-3hét az átlag)

    Most mondjam, hogy nekem van olyan csomagom, ami több mint 1hónapja jön!? azaz ebbe nincs benne az 1hét feladási időszak és még sehol semmi... (azaz még Célországba megérkezett státusza sincs)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz LantosBerry8 #33446 üzenetére

    EMS csomag!? Azok kezdődnek E-vel...

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz LantosBerry8 #33451 üzenetére

    Akkor nem lehet, hogy figyelmetlenségből véletlenül lemaradt egy R-betű az E előtt!?
    Mivel a "regisztrált levél" formátuma ez:
    RyxxxxxxxxxHU

    y bármilyen betű lehet általában B, C, E, Q, stb.
    x helyén 9db random szám
    utolsó két karakter meg országkód

    (#33453) XmoD
    Erre van a PayPal védelem, hogyha nem azt kaptál, ami a leírásba volt, akkor minimum egy partial refund jár...
    Viszont ezt írtad:
    "Powerful anti-pressure drop, water splash, dust,shock. "

    Ez a water splash, az nem vízállóságot jelent, hanem csupán "cseppálló"
    dust, shock, meg porálló és rázkodásvédelem-ütésálló!? (mondjuk ezeket bámelyik mobilra ráírhatják)

    AZ IP-s szabvány viszont ha úgy volt feltűntetve, hogy vízálló, akkor jogos a reklamációd, egyéb esetben viszont nem igazán...

    What Does IP67 Mean? - Aceeca.com
    http://aceeca.com/handhelds/ip67
    Ez alapján csak por és ütődésálló (15cm - 1méter között)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Új hozzászólás Aktív témák