Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maj-viktor

    őstag

    Először is üdvözlök mindenkit!
    Most találtam rá erre topikra, pedig már vagy 1éve rendelgetek külföldről (ebay és bevált webshopokból)

    Most végigolvastam mind a 7000+ hsz-t (bele is telt vagy 16órámra!!! :D napi 2x8 óra jó kis elfoglaltság volt)
    Így a saját tapasztalataimat és a leírtak alapján kérdezném...

    Eddig én szinte mindig mindent CN post-tal kaptam, de ez sajnos tetű lassú (ahhoz képest, amiket itt látok, hogy vannak rendelések melyek a rendelés napjától számítva 1-2héten belül - 5-10munkanap alatt kézhez kapnak egyes userek, míg nekem CN postnál jó esetbe 3-4hét 15-20munkanap szokott lenni az átlag!

    De mostmár itt olvasott tapasztalatok alapján megvan, "a sorrend':
    1. SG - szingapúr post
    2. HK - hongkong post
    3. CN - china post
    4. EMS - DHL <--- gyors, de biztos áfa, vám (+30%)

    Szóval röviden a kérdésem, hogy Samsung Galaxy S3 & S3 Mini Clone (dizájnba olyan legyen és belső tudásra is közeli) szeretnék, melyik webáruházba kapok ilyet!?

    Eddig amivel volt dolgom, ezekkel elégedett is voltam, csak CN postal nagyon lassúak voltak...
    - eBay
    - dx.com
    - bic.com

    Szóval melyik ajánlott!? (esetleg Paypal fizetés nem árt)

    A 7.000+ hsz-t végig olvasva talán a minideal.net, talán antelife.com esetleg az aliexpress.com lenne jó!? (bár itt nincs paypal ugyebár, de ha a bankkártyás fizetés biztonságos, akkor az is jó nekem)

    Na szóval ebben tudna valaki segíteni!?
    Vagy na ti honnan rendeltek mobilt SG vagy HK post-tal!?

    köszi előre is a válaszokat!

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    /OFF
    Vagy milyen "sláger mobilok" vannak most!?
    Ilyen 100 - 150 - 200$ körül!?

    ami:
    - Android 4.0+
    - Dual vagy quad core
    - 512 vagy 1GB RAM
    - 4 vagy 8 GB belső Flash
    - 4,0 vagy 4,7"-os képernyő
    - WiFi
    - Bluetooth
    - GPS

    Ahogy láttam pl. Lenovo A660 eléggé sláger termék külföldi rendelés szempontjából és megfelel a fenti paramétereknek is!

    /ON
    posta.hu rendszer szerint
    2013.07.09
    2013.07.13
    2013.07.14-es felvett csomagra szerintetek mikor van esély, hogy egyáltalán megkapja "a célországba érkezett" megjelölést. Tekintve, hogy 07.02-éset 07.17.-én 07.07-eset meg 07.19.-én megkaptam!? :'(

    Tekintve, hogy:
    rendelés & fizetés / valós feladás / posta.hu rendszer szerinti feladás / sikeresen kézbesítve
    - 06.27 / 07.03 / 07.02 / 07.17
    - 07.03 / 07.04 / 07.07 / 07.19
    - 07.05 / 07.08 / ??? / ???
    - 07.08 / 07.09 / ??? / ???

    sajnos mind CN-es post-os...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Tutajos81 #7725 üzenetére

    Aki mostanában vár - rendelt telót! (esetleg mást)
    Leírhatná - így hasonlóan a fejleményeit, sokat segítene...

    rendelés: hol - mit - mikor? (pl.: minideal - Lenovo a820 - 2013.06.26)
    milyen post: SG - HK - CN - DHL expressz
    opcionálisan, hogy vámon átcsúszott -e vagy sem (+ÁFA & +VÁM)!?
    tracking numbert rendelés leadása után mikor kapott!? (1-2-3-5 nap, esetleg dátummal)
    posta.hu rendszerbe mikor került be a "feladva" jelzés, esetleg további posta.hu jelzések (beérkezett az országba - vámkezelés alatt - vámkezelve (dátumokkal) - megérkezés dátuma

    szóval pl valami ilyen sablon alapján:
    Rendelés helye: minideal
    Termék: Lenovo A820
    Rendelés leadás dátuma: 2013.06.10 délelőtt (magyar idő szerint)
    Post: SG
    Tracking number: másnap 2013.06.11
    Feladva (posta.hu szerint): 2013.06.12
    Beérkezett az országba: 2013.06.20
    Vámkezelés alatt: 2013.06.22
    Vámkezelve: 2013.06.24
    Megérkezett: 2013.06.26

    Előre is köszönöm aki ezeket megosztja...
    (ha nem akarsz konkrétat írni a termékhez az is jó, inkább csak a webáruházak & különböző posta fajták gyorsasága miatt érdekelne)
    Ja és mégvalami, hogy nap jelzés esetén írni, hogy munkanap vagy naptári napot ért az ember (mivel visszaolvasva a 7000+ hsz-t sok helyen ez nem volt egyértelmű)

    Kezdem egy régebbivel (így pontos dátumokat nem tudok)):
    ebay
    fotós kiegészítő cuccok (uv szűrők, pánt, tok, stb.)
    CN post
    tracking number megkapása: 1-2 nap
    rendeléstől számított napok, míg megkaptam: ~1hó (~20 munkanap)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Chronos6 #7727 üzenetére

    Ohhh sry... Én kérek elnézést!
    Hamár olvasás tegnap és tegnapelőtt végigolvastam az itteni 7000+ hozzászólást és kissé begolyóztam már...
    (összesen vagy 16-20 órámba telt - én állat!, csak most ráfeküdtem a témára és azért...)

    Attól még aki nem akarja magában tartani az aktuális rendelés állapotait, nincs ellenemre!
    (már amelyik része "nyilvános")

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Tutajos81 #7731 üzenetére

    Köszi!

    Ez durván jól hangzik... mint előzőkbe írtam, nekem sajnos csak más webáruházas (pl. dx, bic) vagy ebay-es tapasztalatom van és azok 95%-ba CN postosak...
    Bár én mindig türelmes voltam és tudtam hogy hosszúak lesznek a szállítások a világ másik végéről (~1hó), csak itt az ilyen 1-2 hetes (5-10munkanapos rendelés-szállítások), amiket olvastam hihetetlenek számomra... (nálam a legjobb 10munknapos, de nem ez a jellemző inkább 3-5 hét (15-25 munkanap)

    De mostmár felvagyok okosítva hogy a CN post miatt, szóval szerintem a közeljövőbe bepróbálok egy minideal & SG post párosítást és leírom a tapasztalataimat...

    Köszi mégegyszer tényleg!

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz tolvaj! #7733 üzenetére

    Természetesn elhiszem azt amit írtak - nem úgy értettem, hogy mindenki hazudik itt! :DDD

    Csak szembe állítva a saját tapasztalataimmal (~30+ külföldi rendelés) hihetetlen, de tény hogy ezek CN post-osok és arról csak rosszat olvastam itt (szállítási idő szempontjából)

    Csak amikor megvan egy jól bevált webshop, ebay eladó, akkor nem panaszkodik az ember.. örül, hogy megkapja amit akar és nem kell a pénze után futni... (bár ugye paypal védelemmel ritkán van ok aggódni, inkább csak az idő ketyeg mig visszajön a pénz)

    Amúgy a minideal az minimális post kölstég (+3-5$) és 4%-os paypdíjas, ugye jól olvastam...? bár ez már csak minimális +5-10$ kiadás, az meg lófitty, mintha itthon venné az ember!

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz tolvaj! #7736 üzenetére

    Hát igen, ez nem új nekem...
    Mégha vesszük azt, hogy nettó ár + ÁFA, VÁM (~30%) + 10-20% kereskedelmi árrés-sel is olcsóbban jövök ki, akkor rég megéri!

    100 + 30 + 10-20 = 150 "egység" azt itthon 200 "egység" alatt nem kapom meg...

    Szóval már több, mint egy jó éve szinte csak külföldről rendelek, de szinte mindig próbáltam a 6-10E Ft-os vámérték alatt maradni csomagonként! (hogy kitapasztaljam pl. a vámügyintézést, stb.)

    Egy tabletet már pár hónapja bepróbáltam, nem is volt gond vele, rendben megkaptam
    (igaz CN post-tal 1hónap volt), használtam pár hónapot, majd eladtam még jobb áron, mint vettem
    (mivel szintén jóvétellel hozzájutottam egy Samsung Galaxy Tab2 7.0-hoz)

    Így most egy mobilt próbálnék be!
    Csak még taktikázok melyik - milyen is lenne jó...

    Amúgy sokkal jobban paráznak az emberek emiatt, mint kéne - mármint a vámolás, áfa, stb.!
    Meg eleve úgy kell számolni, hogy kinti ár + 30% és jó esetbe nincs is a +30% ilyen egyszerű!
    Csak mindenki megakarja úszni a vámot (áfát), pedig ha eleve úgy számolna az ember rájönne, hogy még úgyis pluszba jön ki jóval, mintha itthon venné!

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz tolvaj! #7741 üzenetére

    (#7740) CoolBoy323
    Sry valóban összekevertem

    (#7741) tolvaj!
    Hát igen, sajnos így van, őszintén régebben én "itthon beszerezhetetlen" dolgokat rendeltem, de mostmár ott vagyok, hogy ha esetleg beszerezhető, csak drágán - akkor mérlegelek, hogy adott "cucc" mennyire sürgősen kell nekem, ha eléggé, akkor megveszem itthon... Ha nem, akkor kínai rendelés.
    Bár volt már EU-n belüli rendelésem is pár, szinte mindig napra pontosan 1hét alatt kaptam meg (5munkanap), és ez még teljesen beletud férni egy esetleges nem sürgős dologba...
    Viszont az én kínai rendelés tapasztalatom (nem műszaki cikkek), sajnos szállítás szempontjából ilyen mérlegelősek, mivel ~1hó szokott lenni CN post-tal!

    De amúgy "jó történet volt" ilyen jöhet még!

    Nekem pl. fotós cuccal volt ilyen, hogy kellett egy bizonyos adaptergyűrű (elég speckó), de szakboltba is csak néztek rám, hogy mit akarok... Igaz 1 helyen találtam, de ott meg valami horribilis 5000 Ft-ot kértek egy vacak kis "vasgyűrűdarabért", így maradt ebay és ~1000-ből megúsztam!

    /OFF
    Amúgy hadd ne mondjam, csak nálunk 27% az ÁFA... a drága kormányunknak köszönhetően!
    (asszem szlovákba talán 20%)

    A munkabérekről ne is beszéljünk...

    Persze rezsicsökkentés az van havi 1.000 Ft-tal kevesebb, de ÁFÁ-t minden után fizetsz (pl. mindennapi alapvető élelmiszerek, így azzal lehet nagyot kaszálni, ha ezt növeljük... az ilyen rezsicsökkentés tipikus jön a választás kell valami parasztvakítás)
    De ez már tényleg nagyon OFF

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Tomi++ #7807 üzenetére

    ...szintén egy CN post-osom, azt hittem már megse jön!
    (bár én türelmes vagyok, mivel csak CN posttal kaptam eddig)

    Azért is állok értetlenük, amikor itt egyesek már 1hét (5munkanap) után "pattognak", hogy miért nincs célországba megérkezve, stb. meg így refund - úgy refund... (arra van 45 napod, elég a 44.diken elindítani)

    2013.07.26 07:51, Item information : Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
    2013.07.24 10:42, Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
    2013.07.24 09:54, Item information : Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
    2013.07.13 23:22, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
    2013.07.12 23:23, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
    2013.07.09 10:14, Item information : Küldemény felvéve / Item accepted

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz asturel #7812 üzenetére

    Ez csak 61 nap volt: (ebay - CNpost - 10db telo tok)
    2013.01.11 10:16, xxxxxxxx posta, Item information : Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered
    2013.01.10 07:53, Item information : Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
    2013.01.09 23:32, Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
    2013.01.09 23:29, Item information : Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
    2012.12.25 22:35, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
    2012.12.24 22:37, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
    2012.12.24 20:33, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
    2012.11.27 22:55, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
    2012.11.26 22:55, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
    2012.11.26 19:36, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
    2012.11.12 12:52, Item information : Küldemény felvéve / Item accepted

    Ez meg 47 nap: (ebay - CNpost - 2db tablet tok)
    2013.01.10 10:28, xxxxxxxx posta, Item information : Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered
    2013.01.09 14:41, Item information : Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
    2013.01.08 01:07, Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
    2013.01.08 01:00, Item information : Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
    2012.12.01 22:52, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
    2012.11.30 22:53, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
    2012.11.30 09:56, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
    2012.11.25 14:43, Item information : Küldemény felvéve / Item accepted

    Tanulság!? ebay-ról "kis csomagot" tablet-teló tok CNpost-tal soha a büdös életbe nem! :D

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz asturel #7814 üzenetére

    A tracking nélküli "kis csomagok" nekem is gyorsak szoktak lenni a CN post ellenére 10-14nap!

    Lehet, hogy a helyi postán becsúszott a radiátor mögé a csomagom, vagy valami hasonló, az egyiknél ahol írtam látható, hogy 2 hét telt el a feladás és az országból elhagyta státuszt...

    Bár így szinte soha nem kérek, nehogy lenyúlja a postásbácsi / néni! Számomra külföldi posta csak tracking numberrel!
    (bár az a pár alkalom, amikor a hülye eladó a kifizetett tracking ellenére track number nélül küldte, azokat is rendbe megkaptam!)
    (ilyenkor sose értem miért fikázzák a postát a lenyúlt csomagok miatt)
    Bár tény hogy ezek általában max. 10$ értékű dolgok...
    Továbbá az is igaz hogy ha belföldön postázok csak regisztált (ajánlottan) küldök mindent, és sose volt gondom a Magyar Postával!

    /OFF
    neked van valami közöd az irc2-s ast'-hoz!?

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz asturel #7817 üzenetére

    Ja jó... csak úgy kérdeztem - semmi extra

    Más:
    bevált EU-s webshop van!? Vagy olyan ezek közül melynek van EU-s raktára!?
    Régebben a DX.com-nak volt EU stockingja, de megszüntették, onnan is mindig 1hét (5munkanap alatt) megjött minden... az jó volt nagyon is!

    Vissza olvasva ezt ajánlottátok memóriakártya esetén:
    mymemory.co.uk

    Ezt majd ki is próbálom a közeljövőbe, csak esetleg valami más bevált van-e!?

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz CoolBoy323 #7820 üzenetére

    Kérdés honnan és mivel!?
    )pl. minideal - SG post?)

    Lóversenyre se könnyű úgy fogadni, hogy nemtudjuk a ló nevét...
    Ha fenti példa esete áll fenn akkor én Aug.6.-ra rakok! :D

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz CoolBoy323 #7822 üzenetére

    Ezesetbe aug.2.-ára módosítok! :D

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz ZS3NI #7825 üzenetére

    Ja nem... nekem megvan "minden", ezekkel most vígan elvagyok!
    - 7"-os tablet (Samsung Tab 2 7.0)
    - 4"-os mobil (Samsung Galaxy S3 Mini Clone)

    ... én családi - baráti körnek rendelek!
    Jelenleg 8 csomagom van úton, de ebből "csak" 2 értékesebb (mobil)
    Az egyik egy Samsung Galaxy S3 Clone ~135$-os a másik egy ~95$-os 4"-os noname
    "Sajnos" ezeket még azelőtt rendeltem, hogy itt olvastam volna a megbízható gyors boltokat, így az egyik
    bic-es a másik dx-es rendelés, sajna mind2 CN-es post! (bár nekem ez a 2 webáruház bevált, csupán lassúak az itt leírt tapasztalatokhoz képest)

    A 7.000 hsz-t nem azért olvastam el, hanem nem akartam alapvető kérdéseket feltenni... és így a saját tapasztalataimat és az itt leírt tapasztalatokat összetudtam sűríteni és így már felvagyok okosítva totál mindenszempontból (elsősorban így a szállítási helyek - idők)

    Amúgy a munkaidőt is elkell valamivel ütni.... :DDD így belefért egy kis olvasgatás

    Meg nekem eszem ágába sincs megúszni az ÁFÁ-t, én azzal mindig számolok - kalkulálok, aztán legfeljebb öröm és bódógság van, ha átcsússzan!

    (#7827) asturel
    :DDDDD
    Látom megorroltál, hogy "felismertelek"
    Amúgy pont múltkor kaptam ilyen továbbképzési hírlevélbe, hogy OKJ-s vámügyintéző tanfolyam... lehet elmegyek rá! :D
    (lehet, hogy nem is olyan hülyeség... biztos munka, mivel a csomagok csak jönnek egyre többen!)

    (#7830) instantwater
    TN-eket, azmi!??? O.o

    /szerk
    közbe leesett... TN = Tracking Number = nyomonkövetési szám

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz CoolBoy323 #7833 üzenetére

    Picsába! Erről lekéstünk... leendőbeli vámosok... tegnap kezdődött a tanfolyam! :D

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz hidroponi #7851 üzenetére

    Hát ja! :DDD Az már amikor visszaolvastam is egyértelmű, hogy kamu volt... De valakinek ez a hobbija, kamu nem létező termékeket vesz, aztán "fut" a pénze után... (jó persze PayPal visszaadja, de akkor is ott a 45nap határidő, majd még 2hét, hogy ha nem sikerül az eladóval megegyezni, akkor még 2 hét, hogy visszakapja a pénzét... Ergó ~2hónapig pénz nélkül van, ha türelmes és max. határidőket használ, vagy ha nem, akkor kb. 1 hónapig míg lesz valós refund... Már akkor se értettem, minek vesz 0 vagy kevés értékelésestől...

    (#7852) spambalek
    Mintha lehetne olyat kérni, hogy újbóli kézbesítés egy bizonyos összegért, meg talán másik címre is, de persze csak plusz ca$h-ért! De lehet, hogy ez csak belföld esetén és csak csomag (2kg felett) esetén van...

    /szerk:
    http://posta.hu/static/internet/download/2013_tarifatabla_HU_0701_.pdf
    Bár ez belföld:
    Ismételt házhoz kézbesítés
    Aznapi egyeztetett idôpontban történô kézbesítéssel eredeti címre 935
    Egyéb egyeztetett napon és idôpontban történô kézbesítéssel 500
    Egyéb egyeztetett napon 195
    Új címre történô kézbesítés 515

    Igaz logikusan, ha már valami belföldön van, akkor szerintem az már belföldi kézbesítésnek számít, szal még érvényes lehet a külföldi csomagok esetén is... (postának nem mindegy ha már egy belföldi postán van és úgy "módosítanák" a címet!?)

    Lehet érdemes lenne megérdeklődni telefonon:
    "A szolgáltatások igénybevételének feltételeirôl és további díjairól készséggel adunk tájékoztatást
    postáinkon, központi információs telefonszámunkon: (40) 46-46-46 és honlapunkon:
    www.posta.hu"

    (#7853) RVR400
    És mikor rendelted, ergó meddig nem voltál a pénzednél!?
    (jó persze PayPal szinte mindig - 95%-ba a vásárló javára dönt)
    Illetve hol rendelted!? (nekünk többieknek tanúlságképpen)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    Hoppá - hoppá, beindult a gépezet...

    2013.07.27 20:12, Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
    2013.07.27 19:56, Item information : Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
    2013.07.15 23:24, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
    2013.07.14 23:23, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
    2013.07.13 13:02, Item information : Küldemény felvéve / Item accepted

    &

    2013.07.27 20:08, Item information : Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
    2013.07.27 20:02, Item information : Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
    2013.07.15 23:24, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
    2013.07.14 23:23, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
    2013.07.13 13:02, Item information : Küldemény felvéve / Item accepted

    (2db CN post-os)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    EMS-el van valakinek tapasztalata, hogy milyen gyors / átcsúszik -e a vámon!?

    Mivel ugyebár ezt elvileg a posta kezeli - a "gyorsposta" része...

    csak azért kérdem, mert országba bejövővel nincs tapasztalatom, de kifelé küldtem már vele (Új-Zéland-ra), de oda 2 hét alatt érkezett meg... szal én nem igazán nevezném gyorsnak! (pláne ahhoz képest, amennyit fizettem annó érte ~20E Ft csak a ptkg., mondjuk tény nem ilyen 600g-os mobilméret, volt vagy 3-4 kg)

    Azért érdekelne, mivel ha esetleg valahol nem elérhető a SG post, csak a CN post, + futárok (EMS, DHL, stb.) bevállaljam-e, ha szűkös az idő!?

    Szóval akinek van tapasztalata vele, nyugodtam megoszthatja... :D
    Elsősorba ez a két része érdekel, hogy milyen gyors, illetve a vámkezelése...

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz nepszter1 #7896 üzenetére

    Szerintem ha ennyire "parázol", rendelj családtag nevére is...

    Nemtudom, számomra ez a heti 1, amit mostanában szoktam rendelni külföldről is soknak hiszek, bár ha van aki heti 5x rendel és nem akad fenn, akkor nem vészes tűnik vészesnek!

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz nepszter1 #7903 üzenetére

    Ha nem saját név - cím, akkor a vámos nem tudja, hogy közöd van hozzá... Nem!?
    Hisz csak tracking numbert és különböző városok - neveket lát... azthogy valójában te rendelted, arról semmi infó nincs egy csomag esetén...

    ha bontanak, persze akkor más tészta!

    meg ha ebből szeded meg magad nagyon, akkor egy esetleges vagyonosodási vizsgálat... :D:D:D

    (#7905) RVR400
    A ruszkit még megértem... de a Brazil elég fura!

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz b0bcat #7916 üzenetére

    Ezt a 600.000 Ft-ot mindenhol hallottam, viszont az a mai napig nem világos nekem, hogy most bevétel vagy haszon!?

    Ez ugyebár havi 50.000 Ft!

    Amikor fellendültek ezek a garázsvásárok, ugyebár akkor röppent fel ez a téma így a TV-be, neten!
    De ott ugyebár a "használt vackaidat adod el", ergó itt akkor hogy számolsz hasznot!?
    Hogy pl. x éve megvettél egy tv-t 100.000 Ft-ért és eladtad most 10.000 Ft-ért, akkor ebbe semmi haszon!
    De ha pl. új mobilt rendelsz és adsz el, ott azért lehet pár ezer ft hasznot csinálni, ott kiszámolható!

    Szóval szerintem nem "haszon" után, hanem összbevétel ez a bűvős 600E-s szám!
    Azaz havi 50E forgalom - bevétel adómentes íly formába!

    Vagy akkor most csak "használt"-ra vonatkozik "új" termékre nem!?

    De ha valaki tud valami értelmes cikket - forrást ahol részletesen levan írva, azt megköszönném, mivel mint írtam a mai napig nem tudtam én ezt tisztába tenni...
    (nem mintha én rám ez nagyon vonatkozna, az én kb. havi 3-4 csomagjaimmal, amit nagyjából inkább csak magáncélra, esetleg ismerősi körbe rendelek - csak érdekel)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    http://www.origo.hu/kultura/20120604-egyre-szaporodo-garazsvasarok-budapesten.html

    "A lényeg, hogy nagyjából 800 ezer forint/éves bevétel még belefér, afölött viszont adózni kell"

    Szal itt is bevételt ír... (azért mondom, meg ez logikusabb is)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz instantwater #7925 üzenetére

    "Ha többet keresel így egy évben, mint 600.000 Forint, akkor az a feletti jövedelem után adóznod kell.
    Mit jelent a jövedelem? Jövedelem = eladási érték-beszerzési érték, amennyiben a beszerzési érték nem állapítható meg (mint a használt cuccoknál általában), akkor a bevétel 25%-a a vélelmezett jövedelem. Példa: a 600ezer forinton felül felül keresel még 500.000-et, ennek a 25%-át kell venni, ez minősül jövedelemnek és ezután a 25%, azaz 125 000 forint után kell 16% adót fizetned."

    Ez alapján ha te rendelsz egy telót 40E-ért, eladod 50E-rt lesz 10E hasznod - jövedelmed belőle
    szal így 60db telót adhatsz el... hogy elérd a 600E-s határt (feltételezve, hogy más hasonló jövedelmed nincs, nem jársz bolhapiacra, garazsvására árulni, stb.)

    évi 600E, havi 50E esetén elvileg havi 5 teló eladhatsz adómentesen...!?
    bár ez már akkor üzletszerű nem!? Elég egyértelműen üzletet csinálsz belőle, nem magáncélú - "hobbi", meg nem is használt cucc, így zavaros nekem... még a küldött linkkel is!

    De addig nem izgatom magam vele, amig nem vonatkozik rám, csak azért jó lenne tisztába lenni vele...

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    És akkor a fizetésem, amit a munkáltatótól kapok az mi!? :DDD
    bár ott azért egyértelmű, van egy bruttó fizetés, a járulékokat megfizeti a munkáltató én meg kapok egy nettó összeget leadózott összeget!

    Najó, de már nagyon OFF a témától - kanyarodjunk vissza (Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz ronson #7939 üzenetére

    De tessék tegyük fel, hogy berendelek telefont, megfizetem rá legálisan a vonatkozó terheket, áfa, vám! És ezután eladom haszonnal!

    Pl.: 100$ - 23.000 Ft teló berendelve, vámolják ~30% +, lesz 23.000 + 6.900 Ft = 29.900 Ft vámosan, áfásan és ezt eladom 35.000 Ft-ért, ott van azon 5.000 Ft hasznom!

    Ez így miért ne lenne legális!? Csak kérdés, hogy ha valaki így csinálja, akkor milyen érték vonatkozik rá!?
    Azaz 600.000 Ft évi, havi 50E, ergó így havi 10 telót a telónként 5E Ft haszonnal adómentesen eladhatom, nem!? Ez legális így nem!?

    (#7943) Evita85
    Az még semmit se tesz, nekem volt már példa 5-7napos vámkezelésre (és semmi ünnep nem volt)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Víz Elek #7947 üzenetére

    Ez visszaolvasva a 2013.07.18.-ai rendelésed, melyet 2013.07.21.-én adtak fel!?
    És ma 2013.07.29.-én megkaptál!?

    1,5 hét mindennel együtt az teljesen jó!
    Ez tmall - HK post kombó!?

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz 426os #8003 üzenetére

    A registered post = ajánlott, azokat "hivatalosan", csak aláírással adható át!
    Persze ha a postás "ismer", akkor enélkül is megoldható, oda ír egy x-et az aláíráshoz...
    csak aztán ha elveszik a csomag valamilyen módon, pl. kerítésre "gumizzák", stb. akkor mehet a sírás!
    (én nem ismerem a postást és nem 1x előfordult ez a gumis megoldás - szerencsére nem lopták el, ezekszerint "jó környéken" lakok)

    De postás ismerős mondta, hogy nemrégiben, talán féléve ha befér a postaládába, akkor úgy is kézbesíthető...

    Viszont most pár hete szigoríthattak, mert már csak aláírással & személyi ig. számmal (nem kell személyi elég ha "bemondom") adják át - legalább is errefelé!

    Amúgy ha rendszeresen nem "aláírással kapod meg az ajánlottat", akkor tégy panaszt a helyi postán!
    (bár én ha mindent rendbe megkapok, nem tenném, mert azután kitudja, hogy az értékesebb - törékeny csomagjaim hogy érkeznek meg)

    Bár én ha pénzt hoz (nagyritkán évi párszor), akkor szoktam adni pártíz-száz ft "borravalót", mert én elégedett vagyok az itteni "leveles" postással!
    Most is 3db elég nagy 2kg alatti külföldi leveles csomagot hozott!

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz McSzaby #7993 üzenetére

    Áru / eladó helye számít!
    Ha EU-n belül, akkor postaköltségen felül nincs plusz költség!
    Nekem átlag ~5munkanap volt a szállítás UK-ből...

    EU-n kívül (USA, Kína),
    22€-ig (~6.000 Ft) ÁFA-VÁM mentes
    22€ (~6.000 Ft) felett ÁFA (27%)
    150€ (~42.000 Ft) felett áfa & vám
    Az áfa 27%,
    a vám 0-15% közötti a terméktípusától függően!

    De a gyakorlatban a "lassú postával" nem gyakran van plusz teher (ÁFA - VÁM), szinte csak gyorsposta - futárok (EMS, DHL, FedEx) esetén szokott megbukni vámon!

    Tanács:
    Adott ár +30%-kal mindig számolni és akkor nem ér negatív meglepetés, csak pozitív!

    (#7996) vegyszer
    Jó, de egy német eladó a Németországba lévő laptopját, csaknem fogja a thaiföldi nyaralása alatt feladni Thaiföldről... :D

    (#7997) Chronos6
    24óra az még semmi
    átlag 48óra szokott lenni nekem, de volt már példám 5napos vámolásra is (átcsúszott) és még ünnep se volt közbe

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz McSzaby #8008 üzenetére

    Állítólag az amerikából rendelt cuccokra jobban utaznak a vámosok...
    (gondolom az ilyen "új modellek" miatt, iPod, laptop, iPhone, stb.)

    Nekem amerikai csomag tapasztalatom, hogy vámon nem akadt meg, de én csak 22€ alatti csomagot rendeltem ismerősnek (ebay-ről), és valós érték volt a csomagon!

    Elvileg ha megbukik a vámon, akkor bekérik a fizetési bizonylatot, ha ilyen nincs, akkor felmérik az áru értékét!
    Az ilyen fehér doboz, meg GIFT jelölés ma már tök fölösleges, mert mindent így adnak fel - egyetlen vámos se hiszi el, hogy GIFT!
    Szal tegyük fel te rendelsz egy laptopot amcsiból, ebay-ről - alapból amcsi szinte csak futárral szállít ilyen értéket és így már megis bukik a vámon, de tegyük fel, hogy eléred, hogy "csak regisztált - ajánlott levélként adja fel" (bár csak 2kg-ig lehet levélként feladni, szal már súly szempontjából is megbukik egy laptop szerintem, milve csomagolva több, mint 2kg), de tegyük fel, hogy nem állnak fenn ezek... Van ocsó regisztált posta, kevesebb érték ráírva, belefér a 2kg alattiba, akkor meg a mérete lehet gyanús... Szal ha így megbukik, akkor bontanak, ha bontanak adatokat kérnek, ha adatokat kérnek - fizetsz! ÁFÁT, vámot! Szerintem ha 1x buksz meg nincs büntetés, ha mondjuk már 5x-éje akkor már azért látok rá esélyt, hogy büntetnek... Bár belegondolva mire fel!? Te nem tehetsz róla, hogy nem a valós értéket tüntette fel az eladó, amikor feladta - védekezhetsz ezzel, bizonyítani nem nagyon tudják, hogy esetleg te kérted szerintem... meg akkoris!
    Na mindegy ezeke csak feltevések, sajnos laptop tapasztalatom nincs amcsiból!
    De én ha választhatnék EU vagy amcsi szállítás között, az EU-t választanám, márcsak azért is mert rövidebb, illetve biztos nincs plusz költség - ÁFA, VÁM!

    (#8012) McSzaby
    Amúgy amcsis ár nettó és államonként változó ÁFA van (ami ott sales tax, de mégse ilyen 27%, mint itt, talán ilyen 5-15% közötti szokott lenni), szal ott is van rejtett költség, ez asszem attól függ, hogy melyik államba veszed az adott terméket... De talán lesz itt valaki tapasztaltabb, aki felvilágosít ebbe pontosabban!

    (#8013) wiggly
    DHL-el szinte 100, hogy áfázzák, vámozzák, szal +30%, ha megéri neked a gyorsaság...
    GIFT, fehér doboz semmit se ér...

    (#8028) kiralyroli
    Így elsőre valamit elnyomkodhattál a paypal refund, stb. esetén!
    És lehet, hogy az eladóval valami olyat beszéltél meg, hogy visszaküldöd a telefont, de közbe leadsz egy rendelést is... eléggé zavaros a történt így nem nagyon tudunk segíteni, meg mint írták ez nem az a topik...
    Én se vagyok egy nagy angolos, de esetleg keress ismerősi körbe aki jártás mind az angolba, mind a paypal-ba...
    Amúgy én (meg szerintem a legtöbben), pont az ilyen esetek elkerülése végett használnak egy webszámlát, és vásárlás előtt utalunk rá annyi pénzt, amennyi a vásárlás lesz, így nem tudnak levonni róla pénzt illetéktelenek, ha kikerülnek a kártya adataink (név, kártyaszám, ccv kód)
    Továbbá ha legközelebb képet töltesz fel, szerintem figyelj oda, hogy a "kényesebb - személyes adatokat" cenzúrázd (név-lakcím-telszám,stb.)

    Amúgy ha paypal-al fizettél a minideal nem tud levonni pénzt a számládról, mivel csak a paypal tudja a kártyaadataidat, pont ezért biztonságos vele vásárolni!

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz instantwater #8034 üzenetére

    No feedback score.

    De te tudod... én nem venném meg!

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz kiralyroli #8017 üzenetére

    Közbe jobban megnézve az első képet.. nem vontak le semmit!

    Hanem kaptál 2x részleges refundot a paypal számládra, melyet a paypal automatikusan vissza utal a bankkártyádra (bankszámládra)...

    Szal szerintem feleslegesen kiabálsz! Nincs semmi lehúzás, pénzt kaptál vissza 2x!
    Pár nap és a számládon lesz +9$ (~2.000 Ft) & +12,49$ (~3.000 Ft)

    /szerk
    Kerestem egy saját refundos paypal-t... Megerősítve azt amit fent írtam!

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz kiralyroli #8041 üzenetére

    Szerintem tök mindegy mit ír az ő rendszerük - vagy + $
    A paypal méradó, az kezeli a pénzedet, a másik csak egy webáruház..
    És a paypal-os vissztérítésed pont olyan, mint az enyém és nem vontak le tőlem semmit, csak visszatérítettek!

    Netbankodba belépsz, ott vontak le pénzt!? Ha nem, akkor nem értem a problémát...
    (amúgy így már érted miért kell webszámlával nyomni, nem 1 bankszámlával)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz kiralyroli #8048 üzenetére

    Webszámla alatt azt értem, hogy általában az átlag embernek van egy bankszámlája, melyhez tartozik egy fizikailag is fogható bankkártya!

    (nekem OTP-s van, én egész elégedett vagyok vele, cserébe viszont drága is a "fenntartása", kp felvétel díj, havidíj, kártyadíj stb. sztem az összes bankközül itt a legdrágább)

    Na nekem konkrétan van egy bankszámla - bankkártya kombóm (egy még vagy 15éve csinált Junior számla)
    Ezen van az a pénz, amit használok a mindennapokba (fizetés - bevétel - kiadás - vásárlás - kaja - stb.)

    És csináltattam még egy számlát az OTP-nél (asszem JUMP számla a neve), melyhez tartozik egy Webszámla!
    Itt úgyanúgy van egy számlaszám, hozzá egy fizikailag is fogható bankkártya, de pluszba van egy webszámla mely csak egy számlaszám, de nincs hozzá fizikailag is fogható bankkártya (ez pont a netes vásárlásokhoz van kitalálva)
    Az OTP netes felületére belépve lehet lekérni ennek a webszámlának az adatait (bankszámlaszám, kártyaszám, ccv kód), de ez a kártya fizikailag kézzel foghatóan nem létezik!

    És az egész lényege az, hogy amikor veszek valamit, akkor erre a számlára utalok annyi pénzt, amennyiért vásárolni akarok (általában +1.000 Ft-tal többet, hogy biztos elég legyen, még árfolyam változással is)
    És a gyakorlati haszna ezt pluszba fenntartani, hogy ha valaki ellopja a kártyaadataidat (kártyaszám, lejárat, ccv kód), akkor nemtudnak lelopni pénzt róla, mivel max. pár száz ft van rajta, mivel ugyebár csak akkor töltök rá pénzt, mielőtt vásárolok...

    #01 számla-es számlán kitudja, ha gazdag vagy van rajta több millió forint (így ezt "ellophatják")
    #02 számla-es számlán pár száz, mivel csak vásárlás előtt töltesz rá (innen nemtudják "lelopni", mivel betéti számla így nem tud mínuszba menni)

    Nemtudom mennyire sikerült ezt érthetően leírnom...

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz #75945984 #8051 üzenetére

    Tegnap kaptam egy hasonló méretú, bár kicsit könnyebb (1,1kg) csomagot, gond nélkül átjött...
    (bár ebbe olcsó dolog volt ~30-40$)

    ha "lassú postás" SG-HK-CN, akkor átmegy szerintem

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz psycroptic #8074 üzenetére

    Sok! A leghosszabb "státusz váltás"!
    Jó esetbe 1hét, átlag 2-3 hét, rosszabb esetbe akár 4hét is...

    Megkérdés milyen post!? SG-HK-CN!?
    Ha CN akkor 3-4hét is lehet...

    (#8079) hzx0
    nem trackingesek gyorsabban, mint a trackingesek
    2-3hét
    trackinges akár 4hét is lehet
    Hát én ha 44.napon nem jön meg a fizetéstől számítva, akkor PayPal dispute...
    Ezután ugye van még 2 hét
    szal ~60nap alatt megkell kapnod

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz fuze #8096 üzenetére

    Mindenképpen indíts ügyet PayPal-nál, főleg ha utolsó nap!
    Ne higgy sose annak amit a kicsi kínai ír... sokszor hantáznak, hogy kicsússz a paypal 45napos határidőből!
    Elindítod az ügyet, és van plusz 2hetetek "megbeszélni" a Paypal-on keresztül!
    Ha nem sikerül dűlőre jutni, akkor a PayPal kivizsgálja, hogy kinek van igaza a leírtak és bizonyítékok alapján és jó esetbe visszatéríti a pénzt a 2hét végén utána ~pár nappal!

    De nem fogja visszadni úgy ahogy te írtad, hogy elindítod - visszakapod és te majd visszautalod, ha lerendeződött, ez nem így működik...

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz fuze #8099 üzenetére

    Írd le a teljes törénetet és akkor nem lehet gond vele...
    Hogy bla-bla ekkor megrendeltem, ekkor fizettem, ekkore átvettem, ez a hiba áll fenn, ekkor visszaküldtem, itt a nyomonkövetési szám, ekkor megérkezett hozzájuk, csak nem vették át... stb-stb.
    (ugyebár angolul)

    /szerk
    nem tudom miről van szó (teló - tablet), és a mi a hiba oka - szal így nem tudok teljes tanácsot adni
    De gondolom, "hibás" a termék, akkor ez alapján indítsd

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz djula #8108 üzenetére

    Igen, ezt írták, hogy van ez a CN22 nyomtatvány (ugyebár te is így kaptad, melyen rajta volt, hogy mivan a csomagba és mennyi az értéke), nekem sajnos nincs tapasztalatom visszaküldésbe, de szerintem nyugodtan lehet valós összeget írni rá, mivel csak az EU-ba bejövö küldeményekre van vám, kifelé szerintem nincs... de nagy hülyeséget nem akarok mondani, talán lesz itt okosabb, aki már intézett ilyet!

    /szerk
    eseteleg kérdezd meg az eladót / webshopot, hogy az OK, hogy registered (nyomonkövehető post)-al adod fel, de erre a CN22 nyomtatványra mit írjál, a webshop talán jobban tudja kezelni ezt, hogyfelele meg neki, hogy visszakapják rendbe!

    (aztán írd le, végül hogy adtad fel, mert engem is érdekel - hátha lesz a későbbiekbe ilyennel dolgom)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz kcsa #8124 üzenetére

    Hát az szopacs, mutatsz képet "a hibáról"!?
    Meg ja kérdés honnan jött!? (ebay, webáruház)

    Szerintem mindenképpen legjobb esetbe is visszaküldés és refund!

    De lehet jobban jössz ki, ha kérsz részleges refundot (képpel bizonyítva) és eladod itthon...
    Azért kérdés, hogy használhatatlanul törött vagy csak van egy keresztrepedés a csíkon, de érintőműködik, stb.

    /szerk
    Én eddig csak dx-ről rendeltem 7"-os tabletot, azt rendbe megkaptam, minden OK volt rajta...
    (igaz CN post és 1hónapos szállítás volt)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz vegyszer #8125 üzenetére

    Látszik nem voltál pizzafutár még...
    Kb kapsz egy minimálbért (jó esetbe talán bejelentve), a többi címpénz és borravaló

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz kcsa #8128 üzenetére

    Hello!
    Persze én se úgy gondoltam, hogyha az ember fizet egy új termékért és "szart kap", vagy na hibásat - töröttet - repedtet...
    Csakhogy sokszor kifizetődőbben jössz ki, mintha visszaküldenéd...
    Plusz költség visszapostázni, aztán esetleg még refund-ot se kapsz! és a teljes összeget bukod, se pénz se repedt tablet...
    ali-nál paypal sincs ugyebár, és az ő pénzvisszafizetési rendszerüket nem ismerem...

    Szal mondjuk megvetted 100$-ért, visszaküldöd 5.000 Ft-ért (~22$) és semmi refundot nem kapsz -122$-nál leszel!
    vagy
    talán visszakapod és csak -22$ mínusz
    vagy még a ptkg. is fizeti az eladó (ezt kétlem... szinte sehol nincs ilyen)
    így pénzednél maradsz
    vagy
    eladod a "hibásat" 70$-ért és "csak" 30$-t buksz

    Szal na érted...

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz tboy72 #8135 üzenetére

    Ezt örömmel hallom...
    Nekem sajnos itthoni garanciával szinte csak rossz tapasztalatom van, így feltételezem, hogy a külföldi sem feltétlenül sokkal jobb
    Bár nekem külföldi webshopból való rendeléssel szinte csak jó tapasztalatom van!
    (a szállítási időt leszámítva)

    Szerencsére garanciával nem volt még dolgom, de az itteni kommenteket olvasva azért többet "szopnak vele", mint akinek flottul megy minden...

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz istnag #8159 üzenetére

    Posta.hu-s tracking lassú, nekem is volt olyan csomagom amire azt írta, hogy vám elé állítva, aztán közbe már megkaptam!

    17track.net az ajánlott oldal, ha többféle csomagod van (CN,SG,HK)

    (#8164) instantwater
    akár 2 hét is lehet! (hiába elsőbbségi)

    (#8168) gonci89
    Elég csak pár hsz-t elolvasni, látható, hogy a gyorspostás - futáros szinte 100%, hogy bukik a vámon!
    EMS, állítólag kisebb eséllyel, de ott is nagy az esély, csak talán kisebb, mint a futárok (DHL, FedEx, UPS), mivel ezt a Posta kezeli...

    Szal futár 90-10%, hogy megbukik, regisztált "lassú"posta meg fordítva 10-90%, hogy megbukik...
    Aki "mohó - türelmetlen", majd neki áll feljebb, megérdemli... bocs a kárörvendésért, csak le van írva elég sokszor, elég sok tapasztalat alapján a fenit post - futár vámdolog! Ha gyorsan akarod, min tuti +30%-al számolj (meg egyébként is)

    Én ha már bekéri - megbukott, nem trükköznék a számlával, elküldeném amit kérnek...
    Mivel ha bontanak és látják, hogy 2 mobil van benne, rajta a típusszámmal, vámos se hülye beüti google-be és látja, hogy nem 20$, hanem 200$-os termékről van szó! És mielőtt azt hiszed nem bontanak - bonthatják... megtehetik "drogot, hamis - tiltott terméket" keresve...

    (#8171) Evita85
    Ez SG-HK-CN postos!?
    csakmert 10 naptári nap teljesen jó

    (#8172) instantwater
    nem PayPal érdeme... árfolyam ingadozás, most épp a javadra állt és nyertél ~500Ft-ot, van aki ezzel csencsel, egyik pénzváltóba vesz eurót, majd eladja egy másikba pénzváltóba, ahol jó az árfolyam...

    (#8173) crgriseus7
    Hát de izé te nem rossz terméket kaptál!? És azért postáztad vissza!? Akkor hogyhogy nem a "Rossz terméket kaptam"-ot jelölted meg és miért a nem kaptam meg jelölést
    Én még várnék a close-al, hisz ha jól emlékszem van ~2hét, hogy "megbeszéljétek"

    (#8178) Ed3r_X_
    Ahogy (#8180) vegyszer írja, lehet hogy köze van $->€->HUF
    Mert amúgy, ha jól tudom: a VISA kártya $ alapú, a Master, Maestro meg € alapú!
    Azaz ha € alapú kártyád van... akkor lehetséges a fenti váltás esélye és ha épp rosszul mozog az árfolyam abban az 1-2 napon, akkor bukó

    (#8181) ruszi_tomi
    CN-t semmiképse - nagyon lassú
    SG & HK ajánlott

    (#8183) dobostorta
    3nap alatt... persze mesehabbal... nekem 10 munkanap az átlag!

    (#8192) batonyo
    Fizettél - rendelés elindítva... pár nap és feldolgozzák (jó esetbe)
    Majd csomagolják - postázzák, ekkor kapsz trackinget (de szokásuk hamarabb adni)
    Szal ha 1hét után nem változik a státusz, majd nem kapsz trackinget, érdeklődj, hogy mivan... de 1hetet legalább várj... (amúgy írtó türelmetlenek vagytok, hogy 1-2-3 nap után, miért nincs még feladva... miért nincs trackingem... miért nem teleportálódik ide a csomagom.... stb.)
    Én átlag a rendelés leadásától 2-3 hét kapom meg a csomagokat, de több is előfordul és még néha én hiszem azt, de türelmetlen vagyok! De basszus - áh feladom!

    1.lépés - Confirm payment (0-3 nap)
    2.lépés - Process order (1-3 nap)
    3.lépés - Package order (1-2 nap)
    4.lépés - Shipping (5-20 nap)
    ÖSSZESEN: 7-30 NAP

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Fitzgerald #8197 üzenetére

    Esetleg erről lenne szó!? (csak ezt találtam a megadott 75E-s áron! :D)
    http://mobil-telefon.vatera.hu/mobiltelefon/dual_sim_2_kartyas_mobiltelefon/vadonatuj_jiayu_g4_turbo_elado_ingyen_szallitas_1783007834.html

    BpLacika19(-1)
    Aki -1-es eladónak előre utal, az meg is érdemli!

    Mégha "megbízható" sok értékeléses eladó lenne, akkor azt mondom OK megfizetném, akár +5-10E Ft-ot is, hogy intézze a dolgokat! (ha nem tudnám hogy kell PayPal - külföldi rendelni, szerencsére "tudom")

    Persze 30E sok (bár én jártas vagyok a paypal-al & külföldi rendeléssel)
    (amúgy a vaterának vannak költségei is... ~5% jutalék, meg termékfeltöltési díj, meg kiemelés esetén is pluszköltség!)
    Bár így számolva a 30-5 = +25% is sok, ilyen rendelgetős módon...

    Persze, ha berendelné saját pénzből és "raktárról" árulná, akkor +10-15E Ft-ot kapásból fizetnék!

    Szal mondjuk egy ~100$-os telót ~30-35E Ft-ért "raktárról" árulni szerintem korrekt lenne!

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Fitzgerald #8203 üzenetére

    Amúgy ezt inkább mondanám feketeimportnak (mivel ugye semmi áfa-vám), mint szürkének!
    Szürkeimportnak a EU-n belülit szokták mondani, amire megvan fizetve az ÁFA, csak nem a magas 27%-os magyar... (pl. szlovák webshopok)

    Azért "cseles"...
    "Ára: 75.000 Ft ( egyenesen a vevő címére érkezik, biztosítottan, nyomkövetve)"
    Azaz ha megbukik a vámon, akkor a vásárló még fizethet +30%-ot...
    Ha legalább saját címére rendelné és ő vállalná a (ÁFA-VÁM kockázatot)... de így kész nyereség az egész az eladónak! (pláne mínuszosként, átutasz - lelép a pénzeddel aztán sírhatsz...)
    Bár szerintem nincs olyan balek, aki ezt így megvenné... (bár kitudja, annyi hülye van)

    "A telefonok áfa szempontjából egy biztonságosabbnak nevezhető módon jönnek. Ezzel a módszerrel 99%-ban sikeresen Vámmentesen behozható. Eddigi -legalább 30- nagyobb összegű rendelésem 100%os mutatóval rendelkezik. Egyikre se kellett se áfát, se vámköltséget fizetni!"
    Ez azért kemény... én ilyen biztos nem írtam volna... Így konkrétan leírva, hogy elcsalja az ÁFÁ-t, vámot... (mégha tudja az ember, hogy gyakorlatba átcsúszik)

    De én nem fogok itt pappolni - "álszentkedni", mert azért tény, hogy itt is csinálják ezt jópáran, elég csak pár aláírást elolvasni... ".... jiayu eladó, .... thl eladó, ... haier eladó, ... lenovo eladó, stb. :DDD"
    Csak ezek legalább már Magyarországon vannak...

    Én is szoktam néha pár kisebb értékű (1-5$) dolgokkal csencselni, bár így mobilt, tabletet nem valószínű, hogy bevállalnék... de ha mégis, akkor is max. ha belefektetnék annyi pénzt, hogy legalább "raktáron" legyen!

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz vegyszer #8209 üzenetére

    Nem céloztam semmire se! :D
    (ez már csak ilyen, egy "szakértői fórum" esetén van adok-veszek is...)

    Mint írtam, nekem ezzel semmi bajom nincs!
    Sztem még én is csinálnám, ha lenne ennyi kp tartalékom... hátde csoróság van! :'(
    Múltkor olvastam itt az egyik tag-nál, hogy munkanélküli, kap minimális 20E-s segélyt, így ezzel próbál pénzt kereseni... (lehet épp te voltál!?)
    Én asszondom inkább csinálja ezt, mint lopni menjen, bankot rabolni, stb.

    (még a rendelgetőssel sincs feltétlenük bajom, csak én tisztába vagyok az árakkal, így engem biztos nem fog "bepalizni", de akinek megéri +30E-ért rendelgetni - lelke rajta...)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz instantwater #8213 üzenetére

    (#8212) vegyszer
    Azért mondom itt legalább megéri a plusz pénzt, mert úgymond ad mellé az ember egy "szolgáltatást" is, magyarítás, segítés, bármi egyéb.

    (#8213) instantwater
    Őszintén... bátyám pénzváltóba dolgozott, és nem egyszer mondta, hogy 3-5E Ft-ot nyert vele...
    Megvette az adott valutát (mittudomán 1000€-t) és egy kis utánajárás - gyaloglás, BKV-zás után egy másik cég pénzváltójába eladta... Volt, hogy épp aznap volt, amikor ugye várt, hogy jobb árfolyam legyen...
    Persze itt is lehet bukni (de hol manapság hol nem!? - mi ma a biztos "befektetés"?)

    Persze ehhez szükség egy nagyobb összegre, amit "forgathatsz"!

    Kb olyan, mint aki nyer a lottón az a kamatokból elélhet már, ha számol az inflációval és a tőke részt annyival minimum mindig növeli...

    (#8214) instantwater
    Nekem szlovákról fogalmam sincs (nincs egy ismerősöm se), de itt írta korábban valaki, hogy a magyar nevekre jobban utaznak állítólag...
    Meg írta valaki, hogy ha szlovákiába rendeli, ott ugye kisebb az áfa (20%? talán - én nemtudom pontosan), így mégha megis bukik kevesebbet fizet érte és utána meg 1-2E Ft-ért magyarországra szállítatja futárral...

    Amúgy EU - EU, Unió mind2 szal úgyanolyan vámérték szabályok vonatkoznak ott is...

    (#8216) Evita85
    Én sose értem miért paypal-ra "töltenek" az emberek, miért nem kapcsolják hozzá a bankkártyájukat
    WebKártyával, még az a biztonsági kockázat is 0, hogy pénzt szedjenek le róla...

    Amúgy asszem talán UniCredit-es a PayPal bankszámlája, így ott személyesen is lehet befizetni a bankfiókjaikba...

    Amúgy elsősor "My Account" és azon belül a második "Top Up"
    Beneficiary name BofA re: PAYPAL PTE LTD
    Bank Unicredit Bank Hungary Zrt., Budapest
    Bankszámlaszám xxxxxxxx-xxxxxxxx-xxxxxxxx
    Transfer ID xxxxxxxxxxxxxxx
    Enter this as a payment reference

    De a PayPal biztonságos, az nem biztonságos ha egy olyan oldalra írod be a bankkártya adataidat, amiről semmit se tudni...

    Leather case = bőr tok

    Meg persze olyan alapvető dolgot, hogy a jelszót ne ad meg másnak gondolom nem kell esetelni!

    Itt írtam a WebKártya - WebSzámláról (nekem OTP-sel van tapasztaltom)
    http://mobilarena.hu/tema/kulfoldi_rendelesek_nyomkovetes_stb/hsz_8049-8049.html

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz b0bcat #8226 üzenetére

    Nebassz... ez de hülyeség!

    És tényleg:
    "The money must come from a bank account that's in the same name as your PayPal account, which we have as (itt a nevem van). Read more"

    Ez ugye magyarul röviden: hogy a bankszámla ahonnan utalsz, ugyanolyan nevünek kell lennie, mint a paypal accodé

    Akkor mi értelme a közleménynek az egyedi azonosítónak (najó mármint annak van értelme, csak na!)

    Beneficiary name BofA re: PAYPAL PTE LTD
    Bank Unicredit Bank Hungary Zrt., Budapest
    Bankszámlaszám xxxxxxxx-xxxxxxxx-xxxxxxxx
    Transfer ID xxxxxxxxxxxxxxxx

    Múltkor a vaterán vettem észre, hogy mindenkinek egyedi számlaszámhoz rendelték a nevét... azaz amire fizetni kell a jutalékot, az csak a tiéd!
    Itt is valami olyat kéne...
    Vagy "csak 1" számlája van a PayPal-nak az Unicreditnél (bár ezt kétlem), gondolom random adja ki 100emberenként.
    Csak ekkor nem kéne közleményhez írni semmmit, stb.

    Amúgy valaki tapasztalatból is megtudja ezt erősíteni, hogy ha nem azonos nevű számláról akarom feltölteni a paypal-t akkor nem kapják meg!? (A közleménybe beírom az egyedi azonosítót)

    Ha nem, kikéne próbálni egyszer...

    És amúgy ennek a top up-nak van plusz költsége!?
    (vagy csak a bankod esetén lévő esetleges átutalási díj!?)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz ducducduc #8233 üzenetére

    És szabad tudni honnan rendeltél!?

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Új hozzászólás Aktív témák