Hirdetés

Aktív témák

  • Phantom

    tag

    Hello

    Először is gratulálok a részlethez. De jó ha tudod, nehéz pályára készülsz, ha író akarsz lenni (eredetileg én is az akartam, de nem jött össze :( )

    Viszont helyesírásilag kötözködnék egy kicsit.

    ''-Még nem veszítettünk. - Jelentette ki magabiztosan, s Irishez fordult: -Jogov, rajtad a sor. - A varázsló botja után nyúlt, s mormolni kezdett valamit, mire a visszavonuló katonák, és ellenfeleik között egy hosszú tűzfal jött létre. Pár védő, aki nem állt meg idejében, azonnal szénné égett. Mivel ez az elemi tűz, de még a nafta-láng sem, ezért a védők megtorpantak, s Iris embereinek volt ideje elmenekülni.''

    1. Nem tudom, hogy a fórummotor ''bűne'' vagy eredetileg is így írtad, de a kötőjel és a gondolatjel nem ugyanaz. A párbeszédeket pedig gondolatjellel kell kezdeni. A magam részéről ezt úgy oldottam meg, hogy a szövegszerkesztőben ha két kötőjelet (-) írok, akkor a program automatikusan kicseréli gondolatjellé. Nem nehéz megszokni. Ja: és utána mindig áll egy szóköz, vagy egy írásjel. Betű soha.

    2. Az első mondat veszítettünk szava után nem kell pont. Párbeszédben csak a !-et és a ?-et tesszük ki. Valamint a gondolatjel után következő szöveget, ha az nem egy szereplő szájából hangzik el, kisbetűvel kell írni (pl. első sor: Jelentette ki -- helyesen: jelentette ki.)

    3. A varázsló botja után nyúlt... Szerintem ezt inkább új bekezdésbe kellene írni, bár ez már ízlés dolga. És a bot elé is mintha határozott névelőt hallanék...

    Sok sikert az íráshoz.
    Phantom




    [Szerkesztve]

    Tudod, hogy nincs bocsánat...

Aktív témák