Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklós315

    aktív tag

    válasz MageRG #742 üzenetére

    "Ennek a szemléletnek sokkal régebbi gyökerei vannak."
    Tudom, csak közben mindenkor, minden hódításra megérett nép ugyanígy állt hozzá a meghódítandó világrészhez (és a benne lakókhoz): "Mi, a fejlett, kiválasztott, nagyszerű birodalom, akik arra rendeltettünk, hogy uralkodjunk a világon, majd jól megmondjuk, hol a ti helyetek, irgum-burgum". Szóval nekem nem smakkol ez a "fúj fehérek össznépi banzáj", ami ma trend lett.

    "De ehelyett tovább élt, mert nekik kényelmes volt." és "Egyébként jó lenne tisztázni, mi számít jelenkori rabszolgaságnak."
    Az, hogy eladósítanak az agymosó marketinggel és a gazdasági keretrendszerrel akit csak lehet (egyéni és állami szint) - vagyis "nem vész el, csak átalakul" -, amihez jön a centnyi haszonért is az országból távoli vidékekre telepített komplett gyártókapacitás (olcsóbb munkaerő, gyerekmunka, biztosítás nélküli munka, innen nézve "hiányos" munkajogi keretek, stb.), azaz én nem rasszizmusra vezetem vissza ezt az egész témakört, amit ma akként adnak el ("mindent is" összemosva, a tér-időt is figyelembe véve), hanem nettó erkölcstelen-gátlástalan-kapzsi aljasságnak. "Leánykori" nevén: önszabályozó szabad piac+korrupció.

    Az a rasszizmus, amit az USÁ-ban emlegethetnének (pl. hogy kb 60-as/70-es évekig nem mehettek be ugyanabba az étkezdébe, stb., szegregált tömegközlekedés, stb. és a többi agyament/vállalhatatlan nyalánkság) lehetne ma is felmérhető jelenségek alapja ("gyökér"-kezelés részeként), de a BLM rohadtul nem ezt jelenti a gyakorlatban. Sem a jogállamiságot, sem a racionalitást nem veszi figyelembe, ez egy anarchista megmozdulás a jelenlegi formájában. És nem tartom elfogadhatónak azt, hogy azok, akik érintve érzik magukat diszkrimináció jelszóval diszkrimináljanak, mert ez logikailag megöli az elvi szándékot. Hol itt a ratio?

    "Szerintem."

Új hozzászólás Aktív témák