Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Golyobis

    aktív tag

    válasz Miklós315 #687 üzenetére

    Te burkoltan, de végül ha jól értettem, mégiscsak kimondtad azt a következtetést hogy az emberek többsége hát, csúnyán, de annál őszintébben mondva: hülye: A világképzetüket erősen torzítják ösztönös viselkedésformák, amik téves következtetésekhez vezetnek.

    Tulajdonképpen egyértelmű volt már az elejétől fogva, de nem árt azért, ha le van ez így írva. Nyilván az sem véletlen, hogy amikor felhozom ezeket a témákat, nem hemzsegnek az akadémikus válaszok. Ha annyira hülyeség lenne, néhányan biztos megpróbálkoznának elmagyarázni, hogy miért az, de főként csak megvetést kapok.

    Ha bár én nem vagyok benne biztos hogy ez teljesen tudatosan történne, inkább arról lehet szó, hogy az emberek követik a többieket: ez a nyáj mentalitás. Ha úgy látják, hogy a többség x-et vallja akkor ők is x-et fogják, de ha holnap azt látják már, hogy x-nek a szöges ellentétét, hát nem fogja zavarni őket , ugyan úgy beállnak a sorba.

    És aki el tudja érni, hogy a többség véleményének a látszatát keltse, az írányítani tudja ezeket az embereket.
    Pl: lehet ezt tankönyvekkel kivitelezni, az ember azt hiszi hogy az az általánosan elfogadott nézet amit olvas/lát, aztán kiderül hogy szovjet propagandát olvasott.
    Persze csak utólag. Akkor, amikor már az válik az általánosan elfogadott nézetté.

    Van az a mondás, hogy a történelemkönyveket a győztesek írják. Ezt én kicsit módosítanám, hogy jobban rámutasson a lényegre: egyrészt nem csak a történelemkönyveket, hanem a médiát, a tankönyveket, a tudományt is akár, meg még miegyebet: egy egész világképzetet (például a nemzeti hovatartozás illúzióját), amit az emberek valamiért elfogadnak a sajátjuknak, és nem feltétlenül kell előtte egy csatának lennie, ezért nem is feltétlenül a győztesek írják, hanem inkább pontosabban az éppen hatalmon lévők. Ez lehet több száz év is háború nélkül.

    Úgy látszik ez elég jól is megy nekik, hiszen ma talán alig van a földön olyan ember, aki ne venné be, hogy ő egy nemzet tagja, és a szomszéd nemzetet ne ölné halomra/csókolná meg látatlanba, ha ezt vagy azt hitetik el vele. (Lásd: arabok "terroristák", migránsok, olaszok, németek, japánok, kommunisták, kapitalisták, zsidók, németek, bankárok, magyarok, "az elit" stb. elleni szítás)

    És én nem hiszem hogy ez "konteó" lenne, (ezért bocs az offért) ez inkább pszichológia.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák