Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .DLL

    veterán

    Szervusztok!

    Jókis topik, tudtam róla, csak elfelejtettem :D
    Nyár végén jött meg egy fekete-réz Curren 8256-os, melybe véletlenül botlottam bele Ebay-en és egyből beleszerettem abba az egyszerű elegáns dizájba, ami dédnagypapám órájára emlékeztetett, mindezt modern házban...
    Nem emiatt kerestem fel a topikot, de ha már ez a belépőm a simple retro dizájn karórákba, akkor írok is róla pár sort.

    Jó a súja, jó a pántja, erős mégis nagyon kényelmes, lélegzik. Nahyon tetszik ez a folyékony becsatlakozás a házba, férfias, modern. A számlap jó minőségű a vonalak diszkrétek, csillogóak, ugyan így a mutatók is. Szerintem tökéletes arányai vannak az egésznek. 40mm-es, korona nélkül ami az én vékonyabb csuklómon okés, köszönhetően a 8mm-es vastagságnak. Negatívumok: az üvege egy kalap ........ Nagyon tükröz mindent, teljesen sík, az ujjlenyomatok, zsír, tapadnak rá (konkrétan nehéz letörölni, csíkos, maszatos marad, mintha opálos lenne, rontja a kontrasztot) Ok nem várok multicoated zafír üveget, de ez kb. az ablaküveg alatt van. A széle is fehérlik vagy a csiszolás vagy a ragsztó miatt, én a csiszolt részt körbehúztam fekete filctollal, hogy fekete legyen, igy sokkal komolyabban néz ki. A korona sem tetszik magasan polírozott csillogó rosegold, a számlappal ellentétben kiüt, bazári, ezt bemattítottam. A házon a festés nem tűnik túl tartósnak, eleve sérülten jött egy ponton -> szintén lakkfilc, de én látom, az a baj....
    Egyébként nagyon szivesen hordom a színben passzoló ruháimhoz egy picit domború üveggel tökéletes is lenne. 3k Huf volt nyáron, van egy 1000 Ft-os Migeer is (miért ne alapon) azon jobb üveg van... Szóval a Curren a jó dizájnon kívül semmi extrát nem nyújt.

    Itt térnék át a kérdésre, amiért jöttem Rendeltem egy Sinobi Max Bill chronoscope ripoff-ot, ugy lattam itt többeknek is van, tényleg acélból van a háza vagy valami bevonatos, nikkelezett fém?

    Amúgy jó lenne ha bizonyos modellekből lenne mondjuk kétféle méret, ahogy pl. cipőkből sem egy méret van.

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák