Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • horcsog

    tag

    válasz BlackmMmDog #88413 üzenetére

    Két hsz-re bontottam már brutális méret lett . :)

    "Ezzel nem értek egyet. Friss telepités is válogat már 1 hónap után, de a régi állomány nagyon itt."

    Nyilván az ember próbál sok mindent még jobb kaját, a csodacsalit keresi stb. Sokat kísérleteztem én is mikor még sokat fenekeztem pontyra. Azért merem mondani neked csodaetetők nélkül is télen sokat lehet fogni mert voltak olyan pecák annyira bent volt a hal csak ólommal tudtam megdobni azt a távot. Kosárral megtömve kajával nem dobsz akkorát mint csak az ólom. Ha meg tudtam dobni a szükséges távot sima ólommal 1 horog azon csali is fogtam pontyokat. Persze biztos több jött volna ott kosárral kajával mert azért annak a maroknyi mennyiségnek is van csalogató hatása, ez egyértelmű. Az, hogy te most a kosárba tímár, maros, sensas , haldorádó vagy leforrázott kukoricadarát raksz mindegyikkel fogni fogsz ha a jó helyre tudtad dobni a pontybandába. Lehet persze ezt finomítani , de 2 horgász azonos horgásztudással egymás mellé dobálva pontycsapat ott van teljesen eltérő kajákkal csalival hasonlóan kellene fogjon. Lehet az egyik fog 10-et a másik csak 7-et. De, hogy az egyik 10-et a másik 1-et vagy 0-át ott valami nagy árulás kell legyen. Nagyon régen történt velem olyan valaki leül mellém és nézem hogyan fogja a pontyokat és nálam semmi vagy szinte semmi ilyen kora tavaszi, téli pecákon. Szerintem tizenéveket kellene visszamenni amikor ilyen történt velem és el kellett gondolkodnom mi a búbánat történik itt. Pedig sose szoktam kérdezgetni mivel csalizik vagy mit rak a kosárba , kivéve ha valami jó ismerősöm és beszélgetünk. Sok esetben meg nem is látnám értelmét kérdezgetni elég ránézni mit csinál az illető. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák