Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • horcsog

    tag

    válasz aladarazurbe #54043 üzenetére

    Megnéztem a szarvasi haltápost az oldalukon csak harcsa van, nincs pisztrángos. https://haltapkft.hu/haltap/harcsa-nevelotap/20/ De az se lehet egy rossz cucc 40%-os fehérjetartalom, ki kellene próbálni majd. Hátha több harcsa is jön rá mint tavaly az élőhalra,piócára , nadályra. :)

    Aqua-t legjobb osztrákoknál megvenni lagerhausban 25 kilós zsákokban árulják 40 euró környékén a pisztrángost. Bár most ahogy megy fel az euró egyre drágább lesz ez is. Van pontyos is belőle az sem rossz és van ilyen indító táp nem tudom mi a neve az még brutálisabb fehérje tartalommal van , csak úgy emlékszem az drágább is. Bojlit is ilyenből szoktam csinálni csak nagyon ki kell szárítani különben a törpök hamar elintézik. Amúgy meg kosárba szoktam betölteni beáztatom a pelletet és összetapad vagy ledarálom. Jól tapad magában is, de szoktam pl kukoricadarával folyóvízre leforrázom a kukoricadarát az tapad akkor nagyon és ahhoz hozzákeverni. Vagy kukoricacsíra pellettel ha jó tapadós kaja kell én szeretem az ilyen masszív kajákat használni pontyozáshoz biztos a fenéken legyen a kosár körül az egész. De magában úgy jó ahogy van egyébként. Vagy ami nekem bevált még halolajjal keverni tőkehalmáj, vagy szardínia olaj . De sokszor csak úgy magában használom minden aroma , vagy adalék nélkül. Egy baj van vele a kárászok, törpe is imádja és nem tudsz annyit beetetni ne zabálják fel. + nagyon büdös kaja bárhogy mosod a vízparton a kezed érződik rajta :) Otthon 5x meleg víz szappanos kézmosás, körömtisztítás és akkor emberek közé is mehetsz , előtte nem ajánlott.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák