Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Recon666

    Közösségépítő

    válasz Recon666 #13517 üzenetére

    Bővebben a szerelésről. Ami 3 nap kísérletezés után adott sülőt. Az első nap monofil flourocarbon előkét használtam 50-60cm hosszút, elég 20grammos csúszóólom került köztük egy forgókapoccsal 4-es gamakatsu süllős horoggal. Ezzel a szereléssel egy 1,20kg balin sikerült becsapnom, de én süllőt akartam fogni. Ezért az előző napi helyemtől nem messze egy még hínárosabb, és kisebb vizű részre mentem, ahol felszereltem az 5m-es bolognai boto, ami a következőképpen nézett ki;

    18-as főzsinór, 5grammos csúszó csepp ólom, ütköző forgó kapocs nélkül,15cm-es wolframszálas előkét amit ráhurkoltam a forgóra, majd a horogra, így össz-visz egy kötés volt az egész szereléken. Bedobtam a fogott küsszel a szereléket, a küszt a szájánál tűzte a horogra, bedobtam két hínár alagút közzé, szinte egy kis csatorna volt ahol nagyobb volt a sodrás. És ahogy tegnap előtt, tegnap is este 9 körül jött a kapás és vele a hal, utána semmi. Horgászboltos haverral felfigyeltünk, hogy vannak hatalmas süllők is, és láttunk a part szélen 2,5-3kg balinokat is. De azok becsapásához megint új módszer kell, most a vizigolyóson gondolkozunk 1m-es előkével. :)

Új hozzászólás Aktív témák