Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ivana

    Ármester

    válasz TotO' #87112 üzenetére

    A hajtókart nem a csavar tartja, amikor ráhúzod gyakorlatilag ki is szedhetnéd a csavart ha minden ok akkor rajta kellene maradjon.
    Meg kell nézni hogy nem sérült-e a négyszög, ha nem akkor a csavart és a tengelyt is jó alaposan bekenni zsírral fogni egy rendes hosszú nyelő 8-as imbuszt és meghúzni tökig.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz TotO' #87112 üzenetére

    Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de az a hajtómű lehet tönkrement. A négyszögtengelyes hajtásnál nagyon kell arra figyelni, hogy meg legen húzva rendesen a csavar. Ha már menet közben azt érzed, hogy az egyik hajtókar lötyög, az sajnos rég rossz. Ilyenkor az történik, hogy a laza csavar miatt, szépen lassan lekúszik a hajtókar a négyszögtengely kúpos végéről, viszont közben el is nyalja egy kicsit az alu hajtókart az edzett acél tengely. Ez után már hiába húzod rá, le fog megint jönni, mint ahogy tapasztaltad is. Ilyenkor egy megoldás szokott lenni, egy dobozos üdítő, vagy dobozos sör dobozából vágsz egy kis darabot, amit a négyszögtengely egyik lapjára ráteszel, és úgy húzod rá a hajtóművet. Tulajdonképpen ki van ékelve, ez a legtöbb esetben segít, és el lehet tolni egy jó darabig a hajtóműcserét. De mivel ez egy új bringa volt, megpróbálnám garanciában elintézni a hajtóműcserét.
    A hajtómű csavarra egyébként szoktam egy kis zsírt rakni, mert volt már olyan, hogy azért recsegett a hajtás, mert nem volt ott zsír, illetve szerintem jobban rá is tudod húzni, kisebb az esély, hogy kitekeredik.
    Új bringáknál a hajtómű lelazulása kritikus pont, ez elő szokott fordulni. Az elején erre mindenképp figyelni kell. Az is lehet gyárilag nem volt rendesen ráhúzva.

    jilian: Az biztos, hogy egy fasza kis gép lesz! :) Nem hinném, hogy csalódást okozna.

    Nálunk is egy kicsit nagy most a kontraszt a bringákat illetően, asszonyé jóval egyszerűbb, de amire használja, bőven elég. Mentünk ma egy kis karikát, nagyon tetszett neki, de azért az enyémmel is ment. :)
    Még nem próbálta a montim, ezért nem a cross trekking-el mentem én is. Azért most így érzékelte, hogy az övé miért annyi amennyi, és az enyém miért annyi amennyi. :D
    A végén nem bírtam magammal, és meglódítottam egy meredek utcán közel 70km/h-ra. :) Adorján út

    [kép]
    [kép]
    [kép]
    [kép]
    [kép]
    [kép]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák