Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Because

    őstag

    válasz Teasüti #19991 üzenetére

    ha meridára meg menő szerkóra tellett nekik gondoltam....
    de amúgy életképtelen az ötlet sok embernek arra sincs pénze, hogy a 8-ast kiszedesse a rozsdás kerékpárjából, viszont, hogy munkába menjen szüksége van rá... ez Magyaro.

    LógaGéza : eladod a lelked és lesz a bankkal egy közös tulajdonotok :)

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Teasüti #19991 üzenetére

    Hát ez azért nagyban függ a kerékpározási stílustól, de egy össztelós bringában, egyértelműen többet kibírnak a felnik, mint egy merev vázban. Én kb. 2 m-es letöréseket ugráltam, meg elég tempósan 45-50km/h csapattam lefelé az erdőbe, rengeteg kőhöz, gyökérhez, gödörhöz vágtam oda a hátulját, nem vagyok benne biztos, hogy ezt mondjuk kibírta volna egy merev vázas dirt gépben. Tényleg durvákat kapott és mégiscsak egy xc felniről beszélünk.

    LógaGéza: 26.-ára szerintem már itt lesz, de nincs kizárva, hogy már érkezése napján el fogjuk adni.
    De ha akkor nem is, pár napot jósolok neki. A 2014-es modellből viszont jön egy csomó nemsokára: [link], de ez szezonáron 160-165 körül lesz sajnos.

    A hitelhez ez kell:

    - Személyi igazolvány, lakcím kártya
    - Adókártya
    - Utolsó két havi bankszámla kivonat (ha a fizetés számlára érkezik) vagy
    Munkáltatói igazolás
    - Befizetett közüzemi számla és a hozzá tartozó számlalevél

    Mik a feltételek?

    - Minimum 25%-os kezdőrészlet
    - Minimum 75.000 Ft-os hitelösszeg
    - A futamidő szabadon választható 6 és 48 hónap között

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Teasüti #19991 üzenetére

    Én nem vagyok ennyire szigorú, szerintem a kerékpáros/gyalogos KRESZ vizsga simán lehetne ingyenes és bele lehetne építeni az iskolai oktatásba. Ne felejtsük el, hogy a gyalogos is részt vesz a forgalomban, így legalább KRESZ alapok legyenek.

    Most is tanítanak ilyesmit az iskolában, de ez kimerül abban, hogy a legfontosabb KRESZ szabályokból összeállítanak egy szórólapot és azt osztogatják. Legyen egy vizsga általános iskolában, meg egy másik középiskolában. Ha már hittant meg erkölcstant be lehet vezetni, akkor ezt is simán.

    Azért a gyerekkorban felszedett alapok sokat segítenének. Én 12 évesen önszorgalomból mentem az iskolai sportnapokra, ahol kerékpáros feladatokra jelentkeztem. Volt akadálypálya, meg bójákkal kirakott útvonalak, amikhez A4-es lapra nyomtatott KRESZ táblák tartoztak, ezeket a tanárok cserélgették random, nem tudtad mi kerül majd eléd, de szóban is volt kikérdezés extra pontokért (felvázolt szituációt miként oldod meg). Jópofa volt, nem hiszem, hogy ezt egy mai gyerek ne tudná jobban élvezni, mint a matek vagy irodalom órát.

    Ehhez képest siralom, hogy mennyire tudatlanok az emberek. Nem csak a KRESZ kapcsán, hanem úgy alapvetően a törvények és alkotmány terén is teljesen kukák, ezért tudnak velük packázni a hivatalok és köztisztviselők, mert nem ismerik a jogaikat.

  • #48525824

    törölt tag

    válasz Teasüti #19991 üzenetére

    De akkor mar bovitsd ki gyalogosokra is, addig ne lehessen kimenni a szabadba amig nincs gyalogos jogsid. Remelem azert atjon az ironia. Foleg az olyan idiota barom gyalogosok miatt, akik miatt egesz hetvegen feleslegesen koptattam a gumit, mert direkt akkor indul el, amikor neki pirosra valt a gyalogaftkelonel a lampa, mert o a nagymeno gyerek es meg be is pofazik. Vagy a nenike aki a 2x3 savon szaladgal at ugy, hogy 10 meterre ott a lampas gyalogatkelo. Nagykoruton folyamatosan piroson szaladgal at mindenki, mert pont beall a villamos. Az ilyenek ha kozel vannak kapjak a finom kis tockost, mert legkozelebb lehet egy ZIL fogja adni es az nem olyan kedves, mint en.

    Bar megigertem magamnak, hogy soha tobbet nem fogok autos-bringas vitaba belemenni, mert az autosok allandoan bizonygatjak, hogy ok bizony a kresz megszallott hivoi es hordozoi, akik mindig minden pontjat betartjak, igy jogosan abuzaljak mindig a bringasokat, foleg az az igen intelligens egyed, aki beszolt multkor a hungarian meg mutogatott, hogy ott a bicajut, de a telipiroson azert atment a teherkocsival, bar igaza van, gyalogos nem jott, nem kaszabolt el senkit.

    En tenyleg leszarom ki hogy kozlekedik, de az alszenteskedest nagyon ruhellem. En itt reszemrol le is zarom.

Új hozzászólás Aktív témák