Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz dudi6 #17072 üzenetére

    Azért mert nem mindenben egyezik a véleményünk még nyilván nem fogok megharagudni. :)
    Nem mondom, hogy semmiben nincs igazad, például endomondo-s dolgokkal kapcsolatban, nekem is kicsit már sok, nem csak itt a fórumon, hanem facebook-on is stb. A kedvencem az amikor valaki épp csak elkezd edzeni, kb nevetséges távokat és már a karjára van szíjazva a telefon, úgy beöltözve mint aki egy ironman-re készül, közben meg egy 10 éves kislány komolyabb állóképességgel rendelkezik. :) Sok ilyen divatmajom van, én épp ezért nem használok ilyen programokat, főként nem szíjazok mobiltelefont a karomra, van annyi edzésmúltam, hogy ismerjem a szervezetem, szívem, teljesítőképességem határait, eddig is ment, ezután is menni fog, endomondo nélkül is.
    Itt a fórumon többnyire a komolyabb teljesítmények vannak belinkelve, de az is olyan dolog, hogy párszor oké, megcsodáljuk, nagyon edzett, erős, komoly teljesítmény, de állandóan az ember valóban nem kíváncsi rá. Erről az a véleményem, hogy aki ennyire teljesítmény orientált, az menjen versenyezni és ott próbáljon meg kitűnni, ne az átlag bringások között.
    Én se akarok ezzel megbántani senkit és elismerem a kitartást, teljesítményt, de talán kéne egy külön endomondos topik ha még nincs és ott lehetne erről komolyabban diskurálni.

    Amit a szakmai kérdésekről írtál, szerintem más topikba is ha elmész, előfordulnak olyanok, hogy egy egy kérdésre nem jön azonnal válasz, ne adj isten egyáltalán nem reagálnak rá, ott is nyilván azért mert milliószor elmondták, nagyon alap dolog, visszaolvasással, vagy első hsz olvasással kérdezés nélkül is megkapná a választ. Nekem is volt ilyen, hogy lusta voltam visszaolvasni, első hszt olvasni, egyáltalán bárminek utánanézni és benyögtem egy full alap kérdést, amit simán átugrottak. Ez van. Azért értelmes kérdésekre szerintem jönnek a válaszok.

    A telefon kontra bicikli kérdéshez pár szót szólnék, természetesen abban igazad van, hogy minden ember más, más dolog érdekli, van akinek egy mobiltelefon fontosabb dolog az életében mint a kerékpár, vagy lehet akár egy hifi, számítógép, bármi, ő dolga, ennyi.
    Viszont én úgy gondolom, ha valaki benéz egy szakmai topikba, tehát valamilyen szinten érdekli a téma, hogy ne a leghitványabb terméket vegye meg, még is úgy gondolja, hogy a tesco színtű kerékpár jó lesz neki, holott nem a pénz szab határt, mivel ugye telefonra akár több száz ezret is előteremt ha arról van szó, az mégiscsak röhejes. :) Persze ő dolga, szíve joga, csak ne akarja megmagyarázni ,hogy átlag használatra az is jó. Mert akik ismerik a kerékpárokat tudják jól, hogy ez nem így van. Vannak sajnos olyan hitvány minőségű kerékpárok amiket nem lenne szabad forgalomba hozni, ennyit kéne megérteni, ettől még nem kell több százezerért bringát venni. Van köztes megoldás is. Én azt tudom mondani, hogy első hsz-be az ITT letölthető írást be kéne tenni és ennek elolvasása után kérdezgetni, ami nem világos, így el lehetne kerülni sok felesleges párbeszédet.
    Az első hsz-ben is sok hasznos információ van, de azért a fentebb linkelt írás magasabb színvonalú.

    A sisak dologhoz pár szó. "fölösleges a 3-5 km-re felvenni a bukósisakot is 15 km/h-val haladó átlag kerékpárosnak. Mert kb. ennyit megy egy átlag ember egy városban és kb. ennyivel, ezért is fölösleges felhozni az olyan szélsőséges eseteket, hogy "ha fénysebességgel megyek le lejtőn akkor bizony meghalsz ha nincs bukód, viszont ha van akkor csak felszántod a betont"
    Na ezzel nagyon nem értek egyet, ez egy nagy BULLSHIT! Röviden ennyi.

    vzaza:Az előző évi modellek ár/értékben mindig jobban megérik, szerintem érdemes erre törekedni, hacsak nem céltudatosan kell valakinek az újabb modell, mivel mondjuk azon van valami jelentősebb újítás.
    Amiket belinkeltél felszereltségben valóban nagyon hasonlóak, váltórendszerben a bergamont lehet jó, fékben talán a shimano vagy hayes fékkel szerelt gépek a jók. Tektro fékkel az a gond, ha légteleníteni kell és megbontod, a fékkar tömítése előfordul, hogy összerakás után nem fog rendesen tömíteni, tehát azt is be kell szerezni, shimano erre nem annyira érzékeny, meg a hayes se. De az igazat megvallva bármelyiket választod, szerintem meg leszel vele elégedve, ezek már jó minőségű bringák, hobbi használathoz.

    [ Szerkesztve ]

  • Toomy

    senior tag

    válasz dudi6 #17072 üzenetére

    szki barátunk Németországban dolgozik éjt nappallá téve. Amikor itthon van akkor meg próbál a gyerekeivel törődni. :K

Új hozzászólás Aktív témák