Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz MPowerPH #138054 üzenetére

    Az egybe bicaj még újonnan is igényelhet szétszerelést és korrekt összerakást. Az újonnan vásárolt Merida kerékpárom furcsa hangokat hallatott tekerés közben. Visszalazítottam a forgáspontokat majd mindent nyomatékra húztam, utána csend lett, de kicsit később megint jöttek a furcsa kattogó hangok, amit nehéz volt lokalizálni, hogy most ez a hajtás felől jön vagy a forgáspontok. Szét szedtem az egész vázat, de tényleg darabokra, az összes forgáspontot bontottam, kivettem a tagot, még a himbát is kiszedtem. A probléma annyi volt, hogy sorját hagytak a vázon a forgáspontnál, ahol a himba csatlakozott a vázhoz, illetve valószínűleg a zsírral is spórolósak voltak, egy finom csiszoló papírral meg kellett csiszolni, majd mindenhova tettem zsírt ahol fém a fémmel érintkezik. Mivel e-bike, még a motort is kiszereltem, a felfogatási pontokat is zsírozni kellett. Érdekes módon most néma csend, és mintha jobban is mozogna a váz. Megdöbbentő, de sajnos rá kellett jönnöm, hogy még a felső kategóriában sem fordítanak kellő figyelmet és precizitást az összeszerelésre. Összedobják a szakmunkások, aztán kész. Az is lehet, nagyon feszített a tempó, nagy az elvárás, nem jut elég idő egy-egy kerékpárra a gyárban. Aztán a végeredmény olyan amilyen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák