Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pc360

    addikt

    válasz emiki6 #123650 üzenetére

    5 km-re sima utcai ruházat, téli bringás kesztyű, komolyabb sál, és valami térdvédő, ha kell. Főleg ha nem is annyira izzadsz, ez tök egyszerű. 5 km fölött vannak érdekességek. Nyilván a lábrész lesz az érdekes, vagy az ideiglenesen hűvös, a többi minden nehézség nélkül megoldható.

    A csősál nem az igazi, mert nem tart, és nem tudod úgy bugyolálni, hogy az orrod és a füleid is takarja. Ilyenkor jó a nem túl vastag, de tömör sál. Nem egyszerű jót találni, de addig kell keresni, amíg meg nem lesz az ideális darab. Az a jó, ami alatt még lehet lélegezni, az orrodon is megáll, de a szelet is fogja rendesen.

    Az aláöltöző nem igazán működik, ha utána meleg helyen ücsörögsz benne. Én még úgy-ahogy fel szoktam venni felülre a dolgot, mert az teljesen jól néz ki felgyűrt ujjal, és egy sima pamut pólóval, de a láb részen meg lehet bolondulni beltérben, ha ott is 2 réteget hordasz.

    Sapeszból a vékonyabb, szélfogó rétegeltek a jók, vagy a neoprén sport darabok. Az utóbbiakból vannak fülre hajthatók is. Az usánka ott libegne neked, azzal nem érdemes foglalkozni. Neoprén a megoldás.

    Kesztyűből és szemüvegből (pl. Bollé) pedig munkavédelmis egyértelműen. Sokkal olcsóbbak és sokkal jobbak, mint a bringás márkák által kiadott darabok. A szemüveg is fontos, ha nem akarod, hogy a hidegtől kifolyjon a szemed. Bár az első pár perc után abbamarad a könnyezés, inkább csak addig rohadt kellemetlen.

    [ Szerkesztve ]

    Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

  • Because

    őstag

    válasz emiki6 #123650 üzenetére

    egy kicsit túlgondolod, 5km... hétköznapi cuccokban laza tempóval izzadás nélkül

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz emiki6 #123650 üzenetére

    Azért nehéz erre pontosan válaszolni, mert a kerékpáros öltözködés az egyéni dolog is. Vannak alap szabályok, de mindenkinek magának kell kitapasztalnia, hogy neki az adott körülmények között hány réteg ruha lesz jó. 5km az nem sok, de arra épp elég, hogy megfázzon egy ízületed ha nem jól vagy öltözve, meg be is lehet izzadni. 0 fok körüli hőmérséklet mellett, én azt mondanám, hogy kell egy aláöltöző arra egy jó bringás téli nadrág, ezzel alul el lehet lenni. Felülre szintén aláöltöző, egy hosszú ujjú mez és mondjuk egy soft shell kabát. Téli kesztyű, sapka, téli cipő, és ha nagyon fázik az arcod akkor maszk.

    Az biztos, hogy meleged lesz alul a több réteg nadrágban, tehát én azzal számolnék, hogy a fűtött épületben átöltözök.

    6030D: A lenyugvó napnak is van ereje! :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák