Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz geotigris9 #86042 üzenetére

    Milyen hajtásod van?

    Én egy manapság már "retro" 26"-os 3x9-es bicajra raktam tavaly hátra 11-32 helyett 12-36-ot, úgy hogy elöl megtartottam a szokásos 44-32-22(?) kiosztást, tettem mindezt kifejezetten mászási illetve tartóssági megfontolásból. Az ok egyszerűen annyi volt, hogy a 44x11-et gyakorlatilag sohasem tudtam kihajtani, max szökőévente egyszer szakadékban hátszélben. Lejtmenetben nekem édesmindegy, hogy 55Km/h-nál még bele tudok-e tekerni, vagy nem.

    A hátsó 32 helyett a 36 mint legnagyobb fokozat viszont rengeteget jelent. Idén még nem nagyon másztam terepen, de tavaly kb az esetek 99%-ban elegendő volt a középtányér ezzel a fokozattal, és nem kellett visszarakni kistányérra, tehát terepen nekem szinte mindig elég volt a középtányér, megszűnt a kistányéros szerencsétlenkedés (első váltó ugye sokkal megbízhatatlanabb terhelés alatt). Persze ha középtányéron akarsz izmozni oda erős térdek kellenek...

    Nem tudom mond-e valakinek valamit, de HHH-ra például szezon végén a kéket középtányéron kitekertem. (a legvégén a lépcsőn már természetesen nem tudtam felizmozni, nem vagyok Csóka Zsolt :) )

    Egyenesben is javult számomra a fokozatkisztás, mert nagytányérral tulajdonképpen eggyel több fokozatot tudok használni. A 11-es fogaskereket mint írtam korábban nem tudtam használni, ezért nekem jó, hogy gyakorlatilag eggyel elcsúsztak a fokozatok...

Új hozzászólás Aktív témák