Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pikszel

    őstag

    válasz trust007 #54108 üzenetére

    Hasonló történetem van. Egy este leugrottam a boltba tejfölért és az indulás után a hátsó lámpát csíptettem fel az övemre menet közben, mikor azt látom, hogy 3 rendőr (egy főtörzs és két tanuló) jön velem szemben a járdán. Persze egyből megállítottak a járda teljes szélességét elállva és azt kérdezte a kifejezetten alacsony főtörzs, hogy tudom-e miért? A járdán tilos kerékpározni (egyébként ezen a járdán boldog-boldogtalan simán kerékpározik). Ahol lakom ahhoz, hogy ki tudjak menni a négysávos útra, ahhoz kb. 500 métert kellene tolnom a biciklit. Mondom, rendben hibáztam. Majd folytatja, hogy miért veszélyeztetek másokat azzal, hogy elengedett kézzel közlekedek? Este fél 10 volt és senki nem volt rajtunk kívül a járdán. Éreztem, hogy kötekedés lesz a dologból így felvettem a kesztyűt és azt válaszoltam, hogy elengedett kormánnyal nem? És csak arra a pillanatra, míg a lámpát felcsíptettem. Erre már csúnyán felnézett, miközben töltögette a kitölteni valóját és azt mondta jó, akkor feljelent. Remek. Hibáztam és még tetéztem is. Viszont mikor elváltunk visszafordult, és azt mondta halkan, hogy ha nem szólok be, nem jelent fel. Így tegezve, holott addig magázódás ment. Ekkor már elment az agyam és utánuk szóltam, hogy ne szórakozzanak már velem és beérném egy figyelmeztetéssel is, de nem is reagáltak rá...
    Nagyjából egy hónap múlva kaptam a hivatalos levelet, amiben az állt, hogy figyelmeztetnek. Az indok: hiányos felszerelés. :) Pedig minden megvolt a bringán, ami csak kell. A balesetveszélyes illetve járdán való közlekedésről szó nem volt. Na ennyi. Megúsztam, vagy mi.

    + egy videó

    „Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

Új hozzászólás Aktív témák