Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Zebu #3704 üzenetére

    Faék egyszerűségű elv szerint működnek, szóval kijelenthetjük bármekkora távon maximum két kerék kerületnyit tud csak tévedni (induláskor és megálláskor a kerék "holt pontjai", ahol nincs mágnes). Egyetlen feltétele, hogy 3-4 km/h-nál gyorsabban kell menni, mert alatta nem mér a legtöbb óra. :)
    Annál pontosabb út mérés nemigen létezik, hogy számolom a fordulatok számát és megszorzom a kerülettel (az, hogy az milyen precízen van beállítva, már nem releváns az óra működése szempontjából).
    Kivéve ha blokkolt kerékkel közlekedsz. :P

    Az egyedüli hibákat maga az idő mérése okozhatja, a computer nyilván az óra pontosságától függően számolja az átlagot meg egyéb számításokat, amiben az idő maga az egyik tényező.
    Ennek nem is szabadna szóba kerülni a mai technikai színvonalon, de az enyém konkrétan pár nap alatt is késhet egy percet is akár. Ez ugyan nüansznyi hibákat okozhat.
    Csak elvi szinten kezelve az esetet hoztam fel a példát. Gyakorlatilag ez sem okoz különösebb eltéréseket, hacsak nem nonstop kerékpározik vki. :)

    (#3725) Tomi_Sci
    Tudnál linkelni egy ilyen fém betétes műanyagot? Én még nem láttam ilyet.
    Műanyagot törtem már, de azt a külső hibájának tudom be, mert mind a három beletörött. :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák