Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Sirandrish #3663 üzenetére

    Csak általános edzési tanácsok, ha sportszerűen csinálod.
    Eleinte nem érdemes a határokat feszegetni, mert túl sokat kivesz belőled és sokáig tart a regeneráció.
    Heti 2-3 alkalommal lehet hajtani, egy-egy napos pihenéseket mindenképp érdemes beiktatni egy edzés után.
    Később ahogy fejlődsz úgy egyre gyorsabb lesz a regeneráció, növelhető a hatótáv, végül semmi izomlázad nem lesz már és az ízületeid fogják jelenti a korlátot.
    Érdemes erősíteni a lágy szöveteket, ízületeket folyamatosan. Gondolok itt a térdre elsősorban, lehet nyomatni a terápiás és gyógytornás gyakorlatokat.
    Ha szert tudsz tenni egy jó alapra, akkor később már az egyéb izomzatok erősítése kerül előtérbe.
    Felsőtest, stb. Nem is hinné az ember, hogy mennyire megdolgoztatja ezeket is hosszabb távokon. :)

    Ha szegényes a táplálkozásod, akkor érdemes lehet étrend kiegészítőkkel is próbálkozni.
    Én ha van kéznél ilyen, mindig szoktam tolni egy-egy bogyót a nagyobb futamok előtt, ezzel ki tudom aknázni az energiáimat, és a regeneráció is gyorsabb utána.

    Érdemes lehet kipróbálni kereszt edzéseket csinálni a bringázás mellett, úszás a legjobb erre, de lehet mondjuk futni is és egyéb kardió edzéseket csinálni. Alaposan megdobja a képességeidet, mintha csak bringáznál.
    De ha kettő, vagy még több sportot csinálsz egyszerre, akkor nagyon oda kell figyelni a beosztásra, a pihenési időkre. Én itt b...tam el. :DDD Jelenleg 4 mozgásformát művelek és még szeretnék úszni járni is, de most már nem igazán tudom hajtani magam, mert szétesnek a térdeim. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák