Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    én azt nem értem minek foglalkoznak ilyen f.sságokkal, hogy most villoghat-e, vagy sem, amikor a kerékpárosok 80%-kán hinyázik valamelyik lámpa, 50%-n meg mindkettő ... méghozzá a körutakon ... meg a szoknya rálóg, meg a táska rálóg, meg a első csomagtartó __mögött__ van a lámpa ... vagy ha van is, akkor egy db kis f.sz-f.sz alig látható 1 ledes mikro-lámpa van csak amit 3 m -ről veszel csak észre a benne levő elem már az utolsókat rugja ...

    a villogási frekvenciával szerintem ott van értelme foglalkozni, hogy pár gyártó nagyon VIP lámpát csinált, ami úgy néz ki, hogy 3-at villog, majd 1 mp-re "elhallgat" ... aki így használha a lámpáját, tudnám ajánlani, hogy közlekedjen úgy, hogy 3-at pislog, majd 1 mp-re becsukja a szemét .. amennyit ő lát így a külvilágból, ugyanennyire látható ő is - semennyire ...

    szerintem a legjobb módszer autók közt:
    1 vagy 2 villogó előlre meg egy FIX lámpa
    1 vagy 2 villogó előlre meg egy FIX lámpa

    kerékpárútra: meg felesleges a villogó. Minek? Nincs aki gátulról 80-al jönne.

    ráadásul ha szembe jön egy villogó, vagy ha mögötte megyek egy villogónak, ____semmit se látok___ mert nem tud alkalmazkodni a pupulla a hirtelen váltakozó fényviszonyokhoz ... és persze ezen okból a villogóval közlekedő se lát semmit a sötétebb helyeken .... :D

    .... és egy hátsó lámpa nem hátsó lámpa
    inkább köteleznék a kerékpárosokat _két db hátsó lámpa_ használatára, vagy hívnék fel a figyelmüket az "elmozduló elemek veszélye"-ire.

    nekem volt már olyan, hogy egy bakkanó után hátranéztem, és a lámpa meg kussolt ... kificergett ez elem :U és nem a legszarabb, hanem cateye classic lámpáról van szó ...

    ez olyan mint hogy az autósokat azért akarják b.sztatni, hogy most jogosan ment-e át a sárgán vagy még meg tudott volna állni ... ahelyett hogy inkább elérnék azt, hogy nem a sárgán, de legláabb a 2-3-4 mp-es piros lámpán ne száguldoznak át ....

    mindegy ... kultura nincs ....

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák