Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.zs.

    senior tag

    válasz Tomace91 #125660 üzenetére

    1. Nem szoktam plusz babot leőrölni, felesleges. És ilyen egy két fokozat állításnál nem is kell hogy járjon a motor.
    2. Van aki szokott öblíteni, van aki nem.

    Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

  • RetepNyaraB

    veterán

    válasz Tomace91 #125660 üzenetére

    Kávézóknál állítás után kötelező áttolni egy adagot. Otthonra nem :) De a C-ben annyira kevés pangó ül (legalábbis a cserélődő pangó), hogy egy-két ricni miatt talán nem is fontos.

    A GC-ből csapolás előtt gőzcsapon eleresztem a nyomást, hogy lassabban épüljön rá. Plusz addig járatom a pumpát, míg az első csepp meg nem jön. Sosem tűnt fel, hogy ettől hőhiányos lett vón. De az sem biztos, hogy van ennek az egésznek értelme.

    Más: picit rugóznék a gyakran előkerülő húzásidőzítésen (shot timer, mondjatok rá jobb fordítást). Ugye van a puNpaindítástól és az első csepptől iskola. Én puNpás vagyok, ezt is tanították, meg nekem ez logikus. Előázás nélkül feltétlenül.
    A Robottal elég kényelmetlen viszont, hogy fél kézzel tartom a dupla kart, megnyomom a mérleget és közben igyekszem semmit sem leverni, fogást váltok, majd nekifekszem. Az automata mérés nagyon kényelmes. De akkor folyton számolnom kell saját logikám szerint, hogy mennyi idő telik el az első cseppig és hozzáadni az időhöz - ha ugyanis az automata mérést veszem alapul, akkor az a 29-35mp következetesen hosszú, nekem nem optimális. Hiszen nem tartalmazza az előáztatást, whatever. Vagy az egész placebo és vakteszten elbuknék?

    [ Szerkesztve ]

    "I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Új hozzászólás Aktív témák