Hirdetés

Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    Észak-nyugatra néz az albérleti szobám, de már most délután négykor bal felől jön a redőny résein át befelé a tüzes, nyári napfény. Hamarosan még melegebb lesz idebent. Azonban örülök a forróságnak. Hiába mondják sokan, hogy a hideg jobb, mert egyszerűen sok ruhával tudsz védekezni ellene, de megtapasztaltam a valóságot, előbb-utóbb menthetetlenül áthűlsz, ha nem tudsz fűteni! Inkább hőguta érjen mint fagyhalál. ;]

    Jól érzem magamat. Nyugodt szombat délutánom van, és takaréküzemmódban ketyeg az elmém. Kellemes állapot. :)
    Majd késő este, alkonyat körül lemegyek és sétálok egyet a környéken. Mindennap kell a mozgás a testnek. Ugyan munkanapokon napi 10 órát mozgok, de egy könnyű séta jót tesz a szervezetnek a pihenőnapokon is.

    Tegnap vettem egy angol nyelvkönyvet. Új gyakorlatokra van szükségem, amikkel átismétlem az eddig megszerzett nyelvtudásomat Csak azért is megtanulok angolul. Évek óta változó intenzitással szedegetem össze a szavakat és nyelvtani ismereteket. Ma már harmad részben értem az angol írásokat. Ez egészen jó arány! Régen csak az "a", "an", "the" volt ismerős. :DDD Sajnos, a beszéd értésem csapnivaló. :( Erre nagyon rá kell mennem, különben számos kellemetlen pillanatom lesz Angliában a kezdeti időkben.

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Aktív témák