Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Balúkapitány #291508 üzenetére

    Nekem volt a kezem közt pár Xiaomi, mert az saját teló volt, meg cégnél a flotta végett pár Samu A40 / BB Dtek 50... Szóval androidot ismerem, kicsit. Emellett van iPhone-om is, 12 mini meg 13 mini.
    Ami nem tetszik az iOS ban, az a hívásnapló. Az Androidon valahogy több a "vissza" gomb, vagy máshová ugrik vissza, vagy nem tudom... Ha keresek valakit a címtárban , megtalálja, felhívom, beszélek vele, de a keresőben még ott marad. És akkor lehet nyomkodni, hogy a keresőben X, vissza... ezt nekem macera megszokni, minden más eddig OKés.

    Képet-hangot átmásolni nem macera, ha Windowst futtatsz: csatlakoztatod a telefont, engedélyt kér, és a fotó-videó mappát engedi megnyitni. Ami kicsit bajos, hogy a 9GB feletti videóállományom nem tallózta a PC, de ott volt. Egy FTP klienssel átmásoltam a NASomra, másképp nem találtam meg.
    Állományt másolni Windows-os PCre:
    Azonos Wifire csatlakoztatod a telefonod és a PCdet. A "Fájlok" alkalmazásban a "csatlakozás szerverrre" menüpontban konfigurálod a PCdet (IPcím, maszk, user/pass), és akkor láthatsz a PCn egy megosztott mappát, amibe/amiből tudsz másolni fájlokat. Kicsit macerás, de stabil.
    Kontaktlista:
    Ha nem vagy paranojás, akkor iCloud... vagy Google fiók... Ha paranoiás vagy, akkor céges levelező, és onnan jöjjenek a kontaktok :)

    A közösségi portálok (FB, Insta...), az üzenetküldők (Telegram,Viber...) meg egy csomó minden elérhető erre a platformra is, és ugyanúgy működik (esetleg stabilabban) mint Droidon.

    Ami nem annyira vicces, hogy ha kezd avulni a telefonod, akkor akku cseréhez is sok pénz fog kelleni. Az Apple összerendelte a hw komponenseket az OS-el, emiatt kábé minden fő alkatrész kapott egyedi azonosítót. Emiatt nem tudsz "csak úgy" odahaza akkut / kijelzőt cserélni, ha esetleg kéne. Ez az iPhone 12es szériától van.
    Van itt-ott elérhető szereld magad csomag, itt megcsinálhatod magadnak a cserét, de ki kell fizetni egy csomó mindent az Applenak, és aminek a végén telefonálni kell, hogy na, megvan a csere, és újra össze kéne rendelni a komponenseket. Ezzel hozzáférést adsz egy Apple techguy nak a telefonodhoz, és ha paranojás vagy, akkor de mégsem. :)

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Slyer #291693 üzenetére

    Az előlapi kamera egy külön komponens a készülékben, egy soklábú csatlakozóval csatlakozik az alaplaphoz. Előfordulhat kontakthiba, de én ennek kis esélyét látom, mert amennyire láttam YTn szétszedős videókat, ott mindegyiknél fémlemez+csavar tartotta a helyén.Aztán az is igaz, hogyha nem kontakthiba lenne, akkor meg vagy megy, vagy nem.
    Egy "megropogtatást" megérne, hogy minden csatit megnyomkodva összepasszoljanak megint.
    Sajnos a cseréje elég macerás, mert nincs alkatrész, ha meg van, akkor a szoftver-hardver összerendelést nem lehet "csak úgy" odahaza megoldani.
    A készülék szétszedéséhez bármelyik kínai árul pentalobe csavarhúzót (ez a kis ötágú csillag alakú heggyel rendelkező), azzal jön szét. Kell mellé még egy forrólevegős izé (hőlégfúvó, lcd szeparátor, hajszárító...), ami a kijelző alatt lévő ragasztót megoldja, egy tapadókorongos izé, amivel fel tudod húzni a kijelzőt, meg valami műanyag lapocska, amivel körben el tutod vágni a ragasztó szalagot.
    Innen beljebb már sima philips csavarhúzó kell, vagy 00ás, vagy 000ás (elég vékonyka). Meg egy vékony csipesz. Aztán hajrá.
    Ha nincs elektronikai b@szokkal való rendes kapcsolatod - nem vagy nagyon műszaki bubus - akkor ne ess neki, vidd szervízbe, hogy szedjék szét, rakják össze, és hátha. Ezért biztos elkérnek pár forintot, de lehet, hogy megjavul.
    [link]

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Slyer #291710 üzenetére

    Én az "aluljárós " szervizes gyerekektől félnék inkább.
    Sajnos jelen esetben nincs alternatíva. Hazánkban nem elérhető - asszem - az Apple féle "szereld magad" megoldás (az se olcsóbb, csak macerásabb), így marad egy hivatalos márkaszervíz.
    Bevizsgálási díj szerintem lesz, meg egy előlapi kamera csere alsóhangon, ami játszhat, félóra szervízdíj (vagy egy, ha minden óra játszik) is előfordulhat. Előtte kérj ajánlatot, vagy mégjobb, hogyha előtte kötsz Apple Care-t, azt utána 2-3 héttel jelzed, hogy ilyened van/volt. Ez se lesz olcsó, de egy esetleges kijelzőtörés is bele fog férni egy esetleges későbbi javításba.

    Szervíz előtt egy alapos mentés erősen javallott!

    [ Szerkesztve ]

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

  • zetor2000

    senior tag

    válasz gyapo11 #291781 üzenetére

    Én úgy hallgatok zenét a telefonon, hogy a NASomról szól. Ehhez a FTP Manager-t használom. Kicsit lassú az első megnyitás, de utána már szól rendesen.
    Amit addig használtam app, a Foobar az vagy összefsta magát, vagy a NAS huncut, és nem úgy működött, mint kéne. Ebben meg simán tallózom a NAS zene mappáját, és ha rábökök valamire, akkor lejátssza. Ha van playlist, akkor azt is kezeli, meg nem kell egyesével böködni a zenéket, hanem van annyira haver, hogyha már úgyis lejátszik valamit, akkor lép tovább a mappában a következő nótára.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák