Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laychi

    veterán

    Üdv urak

    Egy kis érdekesség számotokra.

    Marcus, aki delidelte a procim jelzett,hogy megjött a procija(8600K SR3QU L733C543)
    A lap,amit hozzá vásárolt az msi aprója MSI Z370 A-PRO

    Sajnos a vrm gyengesége miatt teszteknél a proci throttlingol. Már 4,3GHz-en alulfeszelve 1,1V-ra sem stabil linx alatt a VRM miatt 115W+, hibára leáll.IBT lefutott probléma mentesen 97W-os package powerrel.
    Tegnap este áthozta, én magam csináltam ezeket a teszteket.

    4,4Ghz 1,15V-on IBT 109W-os tdp-t ért el, throttlingolni kezdett

    Bios auto feszültség kiresetelt állapotban 1,144V
    Ram 2400MHz Cl16
    ~100W package elérése felett throttlingolni kezd a proci,pedig delidelt,a hőmérséklet rendben van
    Ezek az alsó kategóriás lapok 4 magos prociknak elegendőek vagyis i3-aknak, i5-öknek már nem,ha IBT,LINX,Prime stabil beállítást szeretne az ember. Ki sem lehet sajnos tesztelni.

    A proci egyébként ki lett próbálva az én lapomban 1,33V 4,8Ghz Linx 0.8.0 alatt stabil 154W-os package powert ért el(8-adik körnél matattam,ezért a kevesebb pont.) 1,29V-nál még eldobta az IBT-t,kb 1,3V kell neki,de már nem teszteltem tovább.

    Az ő lapjában kiresetelt biossal 48-ra állítva a szorzót 1,328V-ot adott auto-n a lap(ez kellett is a linxhez,ahogy írtam). Rog realbench itt 97W-os tdp-vel futott, Realbench alatt 1,25V 4,8Ghz-en sikerült lefuttatni a benchet és a stresstestet is ,de kevesebb pontot kapott.

Új hozzászólás Aktív témák