Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MPowerPH

    félisten

    válasz ZozzHUN #25274 üzenetére

    Pedig nekem most csereltek ki a 2. Delides Haswell-t. :) Egyenlore meg sem bontom, igy konnyebb lesz eladni, ha talalok masik rendszert.

    Egyebkent mit kellett vagy nem kellett volna befolyasolnia a Delidnek?

    Prosector: Az a valos, minimalis elteressel, ami meg lapfuggo.

    miklosss2012: En eddig ketelkedtem ebben, de sajnos ez tenyleg igy van. :/

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

  • Bile Demon

    őstag

    válasz ZozzHUN #25274 üzenetére

    Delid. ok. érhető az álláspontod. Én se delideltem az enyémet, mondjuk gondoltam már rá, de inkább nem. Sok értelmét nem látom.

    Az Ivy korszak elején engem is zavart, hogy a 82k-ér (vagy mennyi volt) vett proci alapon throttlingol és egy borzalom a hőfok. Delideltem s.k. 3770-et (sniccerrel), nem ördöngősség, figyelni kell, hogy ne vágjam meg magam és ésszel csinálva elsőre sikerült, de nem voltam elájulva az eredménytől, MX4-et tettem alá és nem lett számottevően jobb. liquid ultrával lett volna értelme de nem volt kedvem berendelni és megvárni, inkább elcseréltem egy 2500K-ra (+pénzre) úgy ahogy volt vissza se ragasztottam, mutattam stabtesztet, hogy túlélte, szívjon vele az új tulaja, nekem jó a forrasztott cucc, aztán azt meg eladtam rövid úton (lap proci ram) és maradtam a C2Q-nál (amit harmada annyiért se tudtam eladni és alig volt lassabb...) és egy GTX660-at vettem mellé. End of long story.

    Most egy 4790K-m van. (kellett a: SATA3 / USB3 / 8GB RAM és azért ez, hogy kicsit gyorsabb is legyen, mint a régi, mert ha i5-öt veszek , alapon kb. ott vagyok, mint a C2Q OC 3.2-3,6GHz... 6 évvel ezelőtti sebessége, megszoktam meguntam.)

    Az én procim is Thermal throttlingol, gyári alapon 100 fokot elérte egy freezer 7 pro rev.2 hűtővel. AVX2/FMA3 prime95 vagy LYNX alatt. Gyári hűtővel nem is próbáltam... (kb. 15-20 fokkal erősebb a Freezer legalábbis C2Q-n az volt).

    Most egy TR Macho 120 rev.A hűtő van.
    Az imént nyomattam egy FMA3-as primet, egy perc és eléri a 100 fokot. Igaz nem alapon van, hanem 4x 4,5GHz.
    Vcore -50mV offset, tényleges fesz 1.20V (AVX/FMA3 miatt ennyire emeli).

    Nem AVX-es esetben:
    A proci amúgy a 4,8GHz-t 1.26V-on tudja stabilan. A 4.5GHz-hez 1,16V kell.
    GTA V alatt 52 fokos...
    Prime 26.6 small FFT alatt 73 fok, azt is most néztem.

    Az AVX-es túlmelegedés kezelésére:
    Állítottam be Package Power limitet (120/135W, de ez proci és LAP függő, hogy hány W legyen a limit, MSI-ben kevesebb, ASUS-ban több kell, sőt ASUS-ban a kívánt Watt érték 8-ad részét kellett beírni), így AVX-es esetben megfogja a proci hőtermelését (fogyasztását/teljesítmény felvételét) és 80 fokon megáll, kb. 4,3GHz-re lassul a proci.
    AVX nélkül végig a maxon (4x4,5GHz) marad és nem melegszik 73 fok fölé, akár be van állítva a limit, akár nincs, mert úgy sem éri el a limitet.

    Szerintem ez így jó. Inkább a disszipáció legyen megfogva és ne melegedjen 80 fok fölé, mint konstans 100 fokon a hőmérséklet legyen megfogva. 200MHz nekem nem ér 20 fokot! (Nem mintha bármi lassulást okozna, amúgy se használok AVX-es progikat.)

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák