Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    Már megtörve érkezem ebbe a topikba is, mivel gépvásárlás előtt állok és amikor egy-egy komponens kapcsán felmerülnek kérdések, akkor zavarnak a következő topikba... ez valami rémes... De azt hiszem ez az utolsó topik ahol erőt véve magamon sokadjára is leírom ugyanazt így hát kezdjük az elején...

    Az alap szitu ismert, a kérdés hogy megéri-e tuningolni? Játékra és rendszeres videószerkesztésre, photoshopra egyaránt használom majd a gépet. A konfig amit kinéztem:

    CPU: INTEL Core i7-4770K 3.50GHz 1150 BOX
    Alaplap: ASROCK Z87M Extreme4 Vagy Asus Z87-A
    Ram: CORSAIR 8GB Vengeance DDR3 1600Mhz CL9
    HDD: WD 2TB AV-GP IntelliPower 64MB SATA3 WD20EURX
    Táp: CORSAIR TX Series TX650
    CPU Venti:COOLERMASTER Hyper 212 EVO
    VGA: GTX 770

    Én azért terveznék K-ra mert hosszútávra vásárolnék gépet, a jelenlegit és 5 és fél év után cserélném már le... Úgy gondoltam, hogy vagy egy alap, biztonságos tuningot adok neki már vásárlás után és úgy használom hosszú távon vagy majd akkor huzom csak fel ha kevésnek érzem a powert

    Néhány kérdés:
    TI mire használjátok a tuningot, észrevehető-e a különbség? Létezik-e biztonságos tuning, úgy értve,h ogy egyszer beállítom az órajelet és az úgy meg évekig? Ha igen/nem TI hogyan használjátok a tuningot? Játék stb előtt kiléptek biosba huzogatni? A fent leírtak alapján TI ajánlanátok számomra a tuningot vagy maradjak a bekapcs kikapcs gombnál?

    Mint láthatjátok azt szeretném eldönteni, hogy szükségem van-e a tuningra vagy sem, ezért légyszi ne azt írjátok, hogy ezt nekem kell eldöntenem, mert nincs döntési alapom. A mostani gépemet korábban próbáltam tuningolni, de kékhalálozás lett a vége, a ramok is 800mhz-n mennek 1066 helyett (hivatalosan is ennyit tudnak), mert hiába jött hozzám szakember is tuningolni, nem ment az ő beállításaival sem többet 20 percnél kékhalál nélkül.

    Egyszóval nem sikerül értelmes tapasztalatot szereznem tuning terén, így nehéz a döntés. Ennek ellenére informatikában jártas ember vagyok csak a pénzt nem akarom kidobni feleslegesen az ablakon.

    Köszönöm a türelmeteket és az esetleges pozitív válaszokat. :R

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

Új hozzászólás Aktív témák