Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz fattyu #104479 üzenetére

    Abszolút igazat adok neked, átlagos iroda felhasználásra (de átlagos, otthoni netezős, filmezős felhasználásra is) bőségesen elegendő egy erősebb kétmagos is. Az i7-6600U-val is meg vagyok ilyen téren elégedve, pedig csak 3,1Ghz-re korlátozva hajtom, mert amúgy agyon feszelné magát, a T460s pedig felszállna az asztalról tőle. :C De a másik itthoni T460 az i5-6300U-val is még teljesen korrekt tempójú. :K
    Én amúgy programozóként elég sokszor akasztom ki szerencsétlent, pl. fut egy virtuális gép linuxal, mellette forrást fordítok, és a fejlesztő környezet is szereti enni a CPU-t, így azért sokszor nyernék a plusz két maggal, de még nem szántam rá magam, hogy ezért ráköltsem mégegy T460s árát, hogy 480s legyen belőle... :DDD

    A 8000-eseken amúgy eléggé rendben vannak az egyszálú órajelek is, főleg az i7-eseken a 4Ghz-el, szerintem ultramobil 15W-os csipbe nem is kell ennél több.

    A HT amúgy érdekes történet, korábban évekig hajtottam kikapcsolt HT-vel az asztali gépem (i7-920, 2010-2013 között), mert rosszak voltak a tapasztalataim, de az i7-2620m-es T420 már jobban teljesített HT-val. Illetve, mivel már a win10 és a szoftverek nagyja is nagyjából felnőttek a feladathoz, így már minden gépemen be van kapcsolva a HT, és nagyon jók vele a tapasztalataim az utóbbi évekből.

    T580-590 váltásnál simán lehet, hogy úgy is van, ezeknél az U-s négymagosoknál nagyon sok múlik a lapos hűtésén és a TDP konfiguráción. Ha az 580-on kicsit izmosabb volt a hűtés, vagy akár csak jobb a pasztázás, simán lehetett gyorsabb. :)

    Illetve én azt vettem észre, a friss 1909 win10 build a Ryzen-es optimalizációk óta jobban szereti egy fizikai magon hagyni az egyszálú terhelést, aminek annyiból "nagyon örülök", hogy így már egész gyakran látom a 6600U-t egyszálú terhelésen is thermal throttlingolni (ezen a típuson 75 fok körül kezdi), mert a terhelt mag melegebb, a másik meg hidegebb marad, nem keni olyan szépen el a dolgokat az ütemező, mint korábban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák