Hirdetés

Aktív témák

  • zsizso

    csendes tag

    válasz BLC #1056 üzenetére

    HI BLC!

    B.U.É.K. MINDENKINEK!!!

    Köszi a válaszodat! Én is tovább nézelődtem a témában és olvastam olyanokat, hogy ''az MP3-ba történő kódolás miatt kialakuló digitális bogyborékolás''. Valami olyanokat írnak, hogy a tömörítőtől függ hogy van-e vagy nincs. Egyébként jelenséget pontosabban megfigyelve az a következő.
    A számok végén a zene folyamatosan halkul.
    Kb a teljes hangerő negyedére csökken a hangerő akkor kezdem el hallani az a mély, középmély suhogást, bogyborékolást.
    A zene teljesen elhalkul, majd jön a gyári 2mp-es szünet ott síri csend.
    Következő szám elkezdődik suhogás, bugyborékolás jön, zene erősödik, halkul, teljes hangerő már nem hallom.
    A lakásunkba 3 éve költöztünk ''0'' OK.
    A kódolásokat LAME-el végeztem különböző beállításokban.
    A PC-m MSI K8N NEO2 platinum, AMD 64 3500+, 160GB SAMSUNG SATA ml., ASUS DVD meghajtó, az alaplapi hangkártyát használom.
    Ja igen kódolás után a számítőgépen visszahalgatva a számot a KOSS-al ott is hallom a suhogást, bugyborékolást. Ez talán azt bizonyítja, hogy nem akészülékben van a hiba. I love IAudio!!!

    A fórumokban böngészve azt olvasta, hogy van az a másik codek a Fraunhoffer codek használatával 128 bitráta fölött megszűnnek ezek a problémák.
    Na ezt szívesen kipróbálnám!!! Mivel tudom használni illetve honnan tudom letölteni ezt a codeket?? HELP!!! ( Ja eddig én 256-320VBR-re kódoltam a LAME-el)

    Ja és ki fogom próbálni, hogy egy másik gépen kódolok, és úgy másolom fel a player-re. Majd megírom milett az eredmény.

    Mégegyszer BUÉK!!!

Aktív témák