Hirdetés

Aktív témák

  • Boolash

    aktív tag

    Szerintetek ilyen fless memoris mp3 lejátszók közül ez az IAudio a best of?(ár és teljesítmény szempontjából)
    Ebayen érdemes próbálkozni?

  • mustang

    csendes tag

    válasz [balage] #45 üzenetére

    Igen rád gondoltam amikor a kérdést feltettem, és köszi a választ meg a véleményt az 512Mb-rol... Lehet akkor azt fogom én is megvenni, csak nemtom, hogy késöbb nem bánnám e meg a nagyobb kapacitás lehetöségét...

    Ez nem ide kapcs. szorsan csak mondom, h nem kéne tiesto-t leirni egy tuctuc dj-nek, csak hallgasd meg a Just Be vagy az In my memory albumát, azon ugyancsak van dalszöveg, másrészt nem csak ilyen zenét hallgatok

    Üdv!

    :: TIESTO :: Nr.1 DJ of the WOLRD ::

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz bwoay #44 üzenetére

    ''Azért az megdöbbentő, hogy csak ennyit bír (bár nagyon elírásgyanús)...''

    Nekem egyáltalán nem tűnik megdöbbentőnek. Az MPIO, Creative hasonló AAA-s lejátszói is ennyit bírnak, sőt az MPIO (asszem FL-100) még kevesebbet (kb. 10h)
    Nézd csak meg, hogy egy AAA akksiból mekkora a max! 850-900 mAh.
    És AA-ból? 2500 mAh. Na itt van a kutya elesve. :)

  • addikt

    M3 senkinek sincs?

    ''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

  • [balage]

    csendes tag

    válasz bLaCkDoGoNe #49 üzenetére

    köszi szépen. végül is én voltam a hülye. Feltett egy ilyen lyric maker nevű progit, és azt hittem az kell, pedig nem. sokat segítettél. Nem sértődtem meg, csak szar napom volt, szal bocs ha kicsit ingerültebben válaszoltam. még1szer köszi a segítséget.

    mustang: nem akartam beszólni, félre ne érts. szal bocs, ha megsértettelek.

    Balage

  • bwoay

    nagyúr

    válasz <Adamsky> #53 üzenetére

    tisztában vagyok azzal, hogy mekkora kapacitással bírnak az AA ill. AAA akkuk
    (ld HSZ #33), de hogy ezt a teljesítménybeli különbséget miért nem vetítettem át a két lejátszó üzemideje közötti eltérésre, az számomra is rejtély :))
    Adam, te nagyon beválnál titkárnőnek! :DDD

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • mustang

    csendes tag

    Vki, akinek iAudio5-öse van leírná, hogy mennyire elég, vagy mennyire kevés a 20 óra lejátszási idö, plz...! Nehéz dönteni az iaudio5 és g3 között, és talán ez az egyetlen tényleg lényeges különbség. Viszont most h nézem épp külsöre az 5ös jobban tetszik (bár ez szinte napról napra változik :) )

    :: TIESTO :: Nr.1 DJ of the WOLRD ::

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz mustang #57 üzenetére

    Nekem volt szerencsém mindkét lejátszóhoz. Szerintem elég a 20 óra lejátszási idő, én úgy szoktam, hogy a lejátszóban levő elem mellett viszek magammal egy másik elemet, úgyhogy ha menet közben merül, akkor cserélek. Ha mindkettő lemerült, másnap reggelre feltöltöm őket, és hajrá.

    Ami az i5 mellett szól, az a kijelzője, nekem tetszik a mérete ill. hogy két féle módon mutat információkat (pontmátrix ill. szegmenses kijelző). Viszont kimondottan zavarónak találom az ezer féle háttérfényt, valamint nem nagyon tetszik a kezelése. Ugyebár az i5 két oldalán van egy egy gomb, amit fel és le lehet pöccenteni, ill. benyomni. Ezt a kezelési módot nem szeretem, mert amikor be szeretném nyomni, gyakran elcsúszik az ujjam alatt valamelyik irányba (fel vagy le), és gyakran nem sikerül pontosan befele nyomnom (talán ferdén nyomom vagy nemtom :F).
    A G3 kezeléses sokkal jobb (szerintem ennél a joystick-dolognál nem találtak még ki jobbat), a mérete is kellemesebb, a formája is jobban tetszik.

    De ha választanom kellene, akkor én az U2-re szavazok, szerintem ez jelenleg a legjobb flash memóriás iAUDIO készülék. (Méret, forma, súly, kezelőszervek alapján - a tudása mindnek ugyanaz.)

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • Nyuf

    senior tag

    válasz bLaCkDoGoNe #58 üzenetére

    A u2-nak hatalmas hátránya, hogy áramforráshoz vagy kötve.Sőt ha nem veszel külön adaptert hozzá akkor csak usb-röl tölthetö...Ergo ha lemerül pl kirándulás közepén vagy utazás közben stb akkor tuti elátkoznád hogy azt vetted:))
    Ha meg g3-at vagy 5 -öst veszel akkor meg vihetsz magaddal annyi elemet amennyit csak birsz, de végszükségben is csak beugrasz egy nagyobbacska boltba és már van is elemed és nem kell 3-6 órát töltögetni....

    Amugy az iaudio 5 kisebb mint a g3 és a kijelzöje is szebb, söt elméletileg dupla akkora mint a g3-nak.Az üzemidö nem hiszem hogy döntö tényezö, mert mint már irtam elemet vihet magával az ember:) Szal én tuti kinézet alapján döntenék....

    Debian amd64 sarge

  • mustang

    csendes tag

    válasz Nyuf #59 üzenetére

    Hát ja! Ez a beépített akksis dolog (vagyis ami nem ceruzaakksi) meglehetösen idegesítö... Ha nem lenne az, akkor kinézet alapján én az MPIO FL300-at választanám (bocs h off vagyok egy kicsit), de annak is beépített akksija van és CSAK usb-rol toltheto... ami még így önmagában a hétköznapokban nem is gáz, mert fel tudom egyik napról a másikra tölteni, de pl mit csináljak egy nyaraláskor?! Mondjuk engem már az is idegesít amikor a CD lejatszómban útban a sulifelé lemerül az elem ---- ezért is akarok mindenképp elemes/akksis megoldású playert venni! :)

    :: TIESTO :: Nr.1 DJ of the WOLRD ::

  • bwoay

    nagyúr

    válasz mustang #60 üzenetére

    csakhogy amíg a cerka akkus lejátszóknál ajánlott mindig megvárni,
    amíg lemerül az akkumulátor és csak ezután tölteni
    (elemmel gondolom csak végső esetben használja a többség),
    addig a Li-Ion v. polimer akku bármikor tölthető.
    vagyis adott a lehetőség, hogy ha előre tudod, hogy hosszabb időre fog kelleni,
    akkor fogod és fullra töltöd, függetlenül attól, mennyi kraft van még benne.

    viszont az valóban kellemetlen, hogy a U2-hoz nem jár hálózati töltő,
    de ugye részben ennek is köszönhető a viszonylag jó ára.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • Nyuf

    senior tag

    válasz bwoay #61 üzenetére

    A hálozati töltö max 3k ami már nem fog osztani szorozni egy 50-60 ezres lejátszónál.Amugy nagyon jó kis darab a U2 én már fogtam a kezemben messze szebb és kisebb mint a g3 meg 5.Olyan könnyü, hogy nem is érzed, hogy a kezedben van:)
    Csak hát az aksi:(

    Debian amd64 sarge

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Nyuf #62 üzenetére

    így igaz, de megközelítheted a kérdést úgy is,
    hogy ha neked az a 3 rugó nem oszt, nem szoroz,
    akkor vajon mennyit számított volna a gyártónak,
    ha mellékel egyet a lejátszóhoz. neked a 3 rugós vételár,
    nekik meg az 500 Ft-os gyártási költség :)

    amúgy mobiltelefonkhoz is jár a hálózati töltő :D
    (még ha ez némileg más is)

    és az iRiveremhez is ott volt a dobozban.

    egyébként szerintem is jó a U2,
    de mint már mondtam, engem a 128 kb/s-ban maximalizált felvételi limit zavar nagyon. ezt a dolgot bosszantóbbnak tartom, mint a töltő hiányát,
    mert az valszeg én is megvenném utólag, ha ilyen lejátszót szeretnék,
    de a másik problémára (tudtommal) nincs megoldás.

    tényleg: az OK, hogy létezik hozzá hálózati töltő,
    de tud valaki olyan üzletről Mo.-n, ahol ezt konkrétan meg is lehet venni?
    pl. infopatikánál van? (mér' nem nézem meg? :B)


    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Nyuf #62 üzenetére

    Nézd, Te teljesen más oldalról közelíted meg a kérdést: nekem pont az akkumulátor tetszik a dologban. Mondhatjuk, hogy szerencsés helyzetben vagyok, hiszen szinte mindenhol, ahol megfordulok, hozzájuthatok egy USB csatlakozóval felszerelt számítógéphez is, tehát minden nap tudom tölteni az akksit. Tudom, most jön az, hogy ''És ha elfelejted?''... Ennyi erővel elfelejthetem elvinni a tartalék elemet vagy a ceruzaakkukat feltölteni.

    ''Amugy az iaudio 5 kisebb mint a g3 és a kijelzöje is szebb, söt elméletileg dupla akkora mint a g3-nak''

    Jó lenne, ha utánanéznél annak, amit állítasz. Az iAUDIO 5 77x35x18 mm, az iAUDIO G3 64x45x17 mm. A kijelzője mitől lenne szebb? Szép nagy a mérete, sok információt mutat, azonban csak a fele pontmátrixos, így pl. a dalszövegeket (ha igényed van az ilyesmire) csak a 128x64 pixeles pontmátrix kijelzőn tudja megjeleníteni, ami pontosan olyan felbontású, mint a G3 kijelzője. Az i5 kiegészítő szegmenses kijelzője nagyon hasznos ugyanakkor, mindenképpen a lejátszó egyik erőssége. A sokféle háttérszínt nem kommentálom, ez inkább a Távol-Keleten növeli a készülék eladhatóságát. Ugyanakkor a kezelése jóval kényelmetlenebb, mint az U2-é vagy a G3-é. Tapasztalatból mondom.

    Ezzel csak arra próbáltam rávilágítani, hogy egyáltalán nem egyértelmű egyik lejátszó előnye sem, az egyén preferenciái és igényei határozzák meg a rangsort, ugyanis tudását tekintve mindhárom készülék azonos, csupán a tálalása más és más.

    Egyértelműen a hordozható MP3 lejátszó készülékek piacának egyik csúcsszereplője az iAUDIO.

    Bwoay: Igen, van az Infopatikának adapterje:

    ''Muzio hálózati adapter/töltő

    Ára: 2500 Ft

    Az alábbi készülékkel használható:
    iAudio U2, Clatzen 2030''

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • Boston Cézár

    tag

    válasz bLaCkDoGoNe #64 üzenetére

    hello!

    sok igazság van abban amit írsz, de sajnos sosem lesz túl nagy márka az iAUDIO, mert szerintem az árazásával komoly problémák vannak (ez főleg az infopatika-n múlik, mert külföldön jelentősen olcsóbbak az Iaudio cuccok) illetve, hogy maga a cég eléggé tőkeerős, és nincs pénze marketingre----

    ez csak találgatás, de az igénytelen infopatikás hírdetéseken kívül sehol nem volt még az iaudio rendesen meghírdetve nálunk....

    ettől persze a lejátszók még nagyon jók lehetnek :DD

  • Nyuf

    senior tag

    válasz bLaCkDoGoNe #64 üzenetére

    Igazad van, mindenki döntsön saját belátása szerint.Én csupán fel kivántam hivni a figyelmét a U2-t készülö vásárló emberkéknek arra, hogy pontosan mit is jelent(milyen hátrányokkal járhat) ha egy lejátszó beépitett akksival rendelkezik, nehogy aztán késöbb jöjjenek rá, hogy nekik nem is ez a lejátszó kellett volna.

    Amugy nekem is volt szerencsém találkozni mind3 lejátszóval élöben.
    G3 komolyabb, letisztultabb külsövel rendelkezik mint a 5 ami fiatalosabb.
    Amugy lehet, hogy számszerüleg a g3 kisebb mint az 5, bár mivel elég sok helyen kicsit le van kerekitve ezért a specifikácioknál megadott méret nagyobb mint a valoságban ennek ellenére, ha az ember kézbe fogja vagy nézi egymás mellett a 2-öt az 5-ös kisebb hatását kelt.

    Debian amd64 sarge

  • Nyuf

    senior tag

    válasz Boston Cézár #65 üzenetére

    Az árazásról annyit, hogy aki csak lejátszásra használja az jobb készüléket kap mint a drágább iriver.
    Egyetlen hátránya, hogy csak 128kbitben képes felvenni mig az iriver több mint 300-al.De aki ezt a featuret nem használja ki ugyse, annak jobb választás az iaudio.

    Debian amd64 sarge

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz Boston Cézár #65 üzenetére

    :F

    Nem igazán értem, amit írsz.

    ''maga a cég eléggé tőkeerős, és nincs pénze marketingre''

    Tőkeerős, de nincs pénze marketingre? Ezt nem tudom összerakni...

    ''ez csak találgatás, de az igénytelen infopatikás hírdetéseken kívül sehol nem volt még az iaudio rendesen meghírdetve nálunk.... ''

    Miért, a hatalmas elektronikai multik (pl. Samsung) termékein kívül mi volt ''rendesen'' meghirdetve nálunk? Illetve megkérdezném, hogy mit jelent a Te olvasatodban a ''rendesen''? TV-ben, rádióban kellene hirdetni? Tényleg nem értem...

    Árak:
    - iAUDIO 5 (256M) Amazon.co.uk: 99 GBP( ~34.000 HUF); Infopatika: 35.900 HUF.
    - iAUDIO U2 (1G) Amazon.de: 249 EUR (~ 59.000 HUF); Infopatika: 59.900 HUF.
    - iAUDIO M3 (20G) Amazon.de: 289 EUR (~69.000 HUF); Infopatika: 76.900 HUF.

    Ezek alapján elmondhatjuk, hogy az M3-at kivéve nincs jelentősebb árkülönbség... Viszont mindegyik itthon vásárolt készülékre jár a két év garancia, a magyar nyelvű kézikönyv és a korrekt, vevőbarát hozzáállás az Infopatika részéről, ami megéri a differenciát.
    (Azzal most ne is foglalkozzunk, hogy nálunk milyen magas az ÁFA és mekkora máshol, hogy mennyivel dobja meg egy-egy neten vásárolt cucc árát a postaköltség, ha megbízható céggel szeretnéd házhozszállíttatni a drága pénzen vett érzékeny kis lejátszódat, stb.)

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

  • bwoay

    nagyúr

    válasz bLaCkDoGoNe #64 üzenetére

    Igen, van az Infopatikának adapterje:

    ''Muzio hálózati adapter/töltő
    Ára: 2500 Ft
    Az alábbi készülékkel használható:
    iAudio U2, Clatzen 2030''


    thx, Dog! :)

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Boston Cézár #65 üzenetére

    Ezt az okfejtést én sem igazán értem.Egyrészt azért,
    mert BlackDog1 már megcáfolta az árakkal kapcsolatos állításod ;)
    Másfelől gondolj csak bele, Magyarország hány százalékát teheti ki az iAudio termékek piacának. 2-3%? Ebből mennyi az Infopatika? 0.5-1%?
    A ''játék'' kedvéért tegyük fel, hogy ők valóban túl nagy árréssel dolgoznak, külföldön meg sokkal olcsóbbak ugyanezek a lejátszók.
    Komolyan mondod, hogy EMIATT ''sosem lesz túl nagy márka az iAUDIO''???
    Mert szerintem már most is az.
    Tény, hogy az iRiver ismertebb (de hát az ő karrierjük is ugyanígy indult),
    csak hát ki tudja, hogy csupán a jobban bejáratott névből meddig tudnak még profitálni, mert a legutóbbi lejátszóik már hagynak némi kívánnivalót maguk után.

    Egyébként lehet, hogy én nem látok elég reklámot,
    de még sem iRiver, sem iPod reklámmal nem találkoztam a magyar médiában.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Nyuf #67 üzenetére

    ez így igaz, csak helyeselni tudok :B
    még annyit tennék hozzá, hogy ha valaki pen-driveként is akarja használni,
    akkor az iRivernél fel kell tennie a lejátszóra az UMS fw-t,
    azzal meg csak max 96 kb/s minőséggel tud felvenni,
    úgyhogy már tényleg csak annak érdemes iRivert venni,
    aki nagyon ragaszkodik a jó minőségű felvételhez,
    és ezért cserébe hajlandó lemondani az UMS-ről.

    Ahhoz is hozzátennék még egy dolgot, amit a U2-ról írtál.
    Szerintem érdemes a következő módon fogalmazni:
    az ilyen beépített akkus eszközöket lényegében úgy használja az ember,
    mint a mobiltelefonját - ha látja, hogy merül, akkor feltölti
    (a többségre nem jellemző, hogy beszerez egy pótakkut).
    Talán ez a legérzékletesebb hasonlat, mert azt mindenki tudja magáról,
    hányszor merült le a telója úgy, hogy nem volt konnektor és/vagy töltő a közelben.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • [balage]

    csendes tag

    válasz bwoay #70 üzenetére

    ''Egyébként lehet, hogy én nem látok elég reklámot,
    de még sem iRiver, sem iPod reklámmal nem találkoztam a magyar médiában.''

    iPOD --> XI. ker Fehérvári úti vásárcsarnok

    Egyébként én sem sűrűn találkozom velük. A másik meg szerintem, bár lehet hogy hülyeség, hogy kis országunk nem rendelkezik olyan ''GDP''-vel, hogy 50-60-70 ezres mp3 lejátszókat vásárolgassanak az emberek, ezért az ilyen kaliberű cégek elsősorban nem hazánkat tűzik ki célnak, ezért nem is fordítanak komolyabb összeget reklámra. Többe kerülne a leves mint a hús. Mert aki megteheti az utána jár, és az így is megtalálja a megfelelő terméket.

    Balage

  • _cirmos_

    őstag

    én nemrég vettem egy sandisk-et (tudom nem egy kategória), és fáj a szívem az iaudio-k után, bár ennyi pénzem nem lett volna rá :O

  • Nyuf

    senior tag

    válasz [balage] #72 üzenetére

    Hidd el sok embernek tellik rá...

    Debian amd64 sarge

  • bwoay

    nagyúr

    válasz [balage] #72 üzenetére

    hát én is valami hasonlót fejtegettem,
    gondolom az Apple szempontjából a Mo-n eladott iPod-okból befolyt pénz
    kb olyan, mint zsebben az apró. Vagyis a leveses hasonlatod nagyon találó!
    viszont azzal én sem értek egyet, hogy kevesen engedhetik meg maguknak,
    én legalábbis úgy látom, hogy nagy a kereslet irántuk.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz _cirmos_ #73 üzenetére

    ennyire nem jó a SanDisk, vagy csak ennyivel jobbnak tartod az iAudiokat?

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • Nyuf

    senior tag

    válasz bwoay #76 üzenetére

    Az iaudiok nagyon jók, sandiskhoz még nem volt szerencsém:)

    Amugy az eladásokra visszatérve sztem több jön össze az applenek sok országban kevés eladásbol mint 2-3 országban sok eladásból, föleg annak köszönhetöen, hogy ahol nagy a kereslet ott nagyobb a verseny a gyártók között tehát kisebb árréssel dolgoznak, ahol meg ugymund luxuscikknek számit ott sokkal nagyobb nyereséget lehet elérni.

    A megengedhetik maguknakról meg annyit, hogy nézd meg hány ember mászkál 100ezres teloval, meg hány hdd-s mp3 lejátszó forum van..

    Debian amd64 sarge

  • [balage]

    csendes tag

    válasz bwoay #75 üzenetére

    Azt hogy kisebb a kereslet ugy értem hogy mig a mi 10millios lakosú országunkban legyen 20% aki ilyet vásárol, addig egy nyugati országban, ahol eleve többszörös a lakosság mondjuk 50%. Ezért ott jobban megéri reklámozni, mert aki itthon ilyenre pályázik, az ugyis utána jár, ezért nem kell lépten nyomon reklámoznia, viszont ott mivel nagyobb kereslet van, ezért jobban oda kell figyelniük a cégeknek hogy ne veszítsék el a vevőkört, és tőlük vásároljanak. Persze nem mondom hogy így van, de nekem van egy ilyen véleményem.

    Balage

  • Nyuf

    senior tag

    válasz [balage] #78 üzenetére

    Én is ezt irtam csak másképpen fogalmazva:)

    Sok esetben van az, hogy egy cég a fő piacán nem is termel nyereséget(marketing árverseny stb) csak azért marad, hogy versenyben maradjon vagy kiszoritsa a többieket illetve, hogy a márkanév elterjedjen és a valós nyeresége mellékpiacokról folyik be.

    Debian amd64 sarge

  • _cirmos_

    őstag

    válasz bwoay #76 üzenetére

    egyébként teljesen elégedett vagyok a sandisk-kel, asszem nagyon jó vásárt csináltam vele. de hiába van egy imádnivaló hármas golfod, azért még csorog a nyálad ha meglátsz egy hetes béemvét :U

  • Nyuf

    senior tag

    válasz _cirmos_ #80 üzenetére

    Legyen inkább bmw m5 :)) a 7-es az már hdd-s;)

    Debian amd64 sarge

  • Rea

    csendes tag

    Sziasztok! Én az I5 és G3 között vaciláltam sokáig, de arra a megállapításra jutottam, hogy a G3 jobb vételnek bizonyul. A két lejátszó közül az i5-höz volt már szerencsém, így azt testközelből vehettem szemügyre, a G3 esetében sajnos ez eddig nem adatott meg. Véleményem szerint mindkét lejátszó hangminőségével és szolgáltatásaival nincsenek problémák, kijelenthetjük, hogy ezek közel azonosak, viszont ami az egyéb dolgokat illeti szerintem a G3 jobbnak bizonyul. Az i5 lejátszó esetében a már az 1000db. különféle háttérvilágítás lehetősége szép dolog, de szerintem már tulságosan eltulzott, és inkább távolkeleti ízt ad a lejátszónak, ami inkább az ázsiai vevőkört célozza. Számomra ez az 1000féle szín már-már teljesen felesleges feature, de ízlések és pofonok, arról nem is beszéve hogy az elemet is csak feleslegesen meríti az ilyen. Az i5 használata közben minden menüpont szinte más-más színnel pompázott a kijelzőn, ami számomra már zavaró hatást keltett és már a szemem bánta. A másik véleményem szerinti negatívum az i5 lejátszó esetében a G3-mal szemben az a kezelhetősége ill. a már sokat emlegetett üzemidő, és nem utolsó sorban a lejátszó háza. Az i5 esetében a két 3 állású joy gomb szerű gombok kezelése nem a legkényelmesebb és legszerencsésebb ami a navigációt illeti, úgymond túl sokat lehet mászkálni a menürendszerben ahhoz, hogy ezt 2 ilyen gombbal tegyük, szerintem előnyesebb lett volna az U2 lejátszó esetében lévő joy gombot implementálnia a gyártónak az i5-be. Üzemidő tekintetében is a G3 lehet a jobb választás, főleg valóban a 2500mAh-ás AA elemek esetén, sajnos mindegyik lejátszón megfigyelhető az hogyha nem elégszünk meg a normál lejátszással és szükségünk van az EQ-ra ill. BBE-re az bizony kevesebb üzemidőt von maga után, de nem mindegy hogy ez hány órás alapüzemidőből jön le. És amire még kitérnék az két lejátszó házának anyagfelhasználása, az i5 háza hiába tartalmaz fém dolgokat azér megtalálható benne a műanyag is számomra sajnos sokkal nagyobb arányba is mint ahogy tetszett volna, míg a G3-ast elnézve egy sokkal masszívabb ház jön le, és egy puritánabb, letisztultabb dizájn, ahol inkább a lényegre, a szolgáltatásokra, és az egyszerű kezelésre tette a hangsúlyt a gyártó. Összevetve van egy lejátszó ami a dizájnosabb, trendibb, fiatalosabb, kirívóbb, merész az i5 személyében. És van egy konzervatívabb és talán jobban átgondolt, kevésbé agyon dizájnolt magasabb üzemidővel rendelkező, lényegre törőbb lejátszó a G3 esetében. Véleményem szerint nem dönthető el egyértelműen melyik lejátszó a jobb, mindkettő megállja a helyét. De mint kiderült én a G3-ra szavazok, és azt is ajánlom a kettő közül. Viszont aki fiatalos, kirívó,mégis jó minőségű valami újfajta lejátszóra vágyik annak ott az i5. Dióhéjban ennyi.

  • Nyuf

    senior tag

    válasz Rea #83 üzenetére

    A hozzászólásod második felével egyetértek, de van pár dolog amit az 5 tud de a g3 nem:
    A háttérszineknél be lehet állitani mindegyiket egy fajtára ha annyira zavar, tehát felfogható a több szin plusz featureként is.
    A kezelés igen hamar megszokható, bár nem kétséges hogy lehetne jobb is, de ez nem telefon amit nyomkodni kell:)
    Talán a legfontosabb a plusz kijelzö ami jelzi hogy hányadik számnál tat, számszerüleg mennyi van még hátra vagy mennyi telt el kijelzi az elem töltöttségét, az aktuális hangeröt, lejátszás módját(shuffle,stb) és még jó pár dolgot.

    De van pár dolog amiben a g3 jobb mint ahogy már leirtad.Ugyhogy sztem ne hirdessünk egyértelmü nyertest.Nekem amugy az iaudio 5 jobban bejön.

    Debian amd64 sarge

  • Rea

    csendes tag

    Nekem is tetszik az i5 nagyon imponáló az lcd kijelző nagysága, és hogy rengeteg infót lehet elolvasni, csak amitől félek az a kezelőszerveinek a minősége, és hogy nem egy masszív a háza, és sérülékenyebb lehet emiatt a lejátszó, ill. műanyagos hatást kelt. Másrészről kérdés még ezen szép lcd kijelző megfelelő kihasználtsága, van aki szinte rá sem néz csak a zsebében van a kütyü és hallgatja a lejátszót ill. minimálisra állítja a háttérmegvilágítás idejét a kicsi kihasználtág ill. a jobb üzemidő miatt.

  • Nyuf

    senior tag

    válasz Rea #85 üzenetére

    Ennyi erövel a kinézet meg a kezelhetöség sem számit ha csak benyomja a play gombot és hallgatja:)
    Amugy 5-ös jobban elfér zsebben;)

    Debian amd64 sarge

  • Rea

    csendes tag

    Nehéz döntenem, pedig már nagyon kéne egy lejátszó:( Viszont nagyon jó pont a 2 év gari ha gázosak gombok annak 2éven belül csak ki kell jönnie, mint hibának. Egyébként meg szerintem az i5-höz is lesz magyar nyelvű menü, így már ez sem előnye a G3-nak.

  • [balage]

    csendes tag

    Lenne egy kérdésem a tapasztaltabb emberekhez. Ugyebár a G3asomhoz mellékelt füles 16Ohm-os. Namost én le szeretném cserélni, egyrész mivel fehér, másrészt mivel nem szeretem nagyon az asszimetrikus kábelt. Mi van akkor ha 32Ohm-os fülhallgatót teszek rá? merre befolyásolja a hangerőt, illetve érheti-e kárt vmi. Ugyanis gondolkozom egy sennheiser mx400-ason, elég sok jót hallottam róla. köszi előre is.

    Balage

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Nyuf #84 üzenetére

    Talán a legfontosabb a plusz kijelzö ami jelzi hogy hányadik számnál tat, számszerüleg mennyi van még hátra...

    Akkor szerintem nézz utána jobban, mert ezt a G3 is tudja (tény, hogy egy picit zsúfoltabb a kijelzője). A kezelhetőség szempontjából viszont részemről is 1 pont a G3-nak. Számomra sokkal jobban kézreáll a joy-os működtetés.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz [balage] #88 üzenetére

    Ugyan még nincs iAudio, de van egy iRiver-em, ami hasonló paraméterekkel bír, mint a G3 vagy az i5. Szóval a 32 Ohm általában felezi a teljesítményt. 13mW-ből olyan 6-7 mW lesz. Sennheiser-ből viszont ha jól tudom már van 16 Ohm-os is. Majd ha jön bwoay, akkor ő beírja, hogy pontosan melyik is. :) Én ezt annyira nem vágom.

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Nyuf #77 üzenetére

    Nyuf, nem nagyon értelek ám!
    te magad írtad Balage-nak, hogy sok embernek telik ilyen lejátszóra.
    Én leírtam, hogy szerintem is így van:
    ''azzal én sem értek egyet, hogy kevesen engedhetik meg maguknak,
    én legalábbis úgy látom, hogy nagy a kereslet irántuk.''

    Erre most azt mondod, hogy nézzem meg, hány embernek van 100 rugós telója, meg hány HD player fórum van.
    Miért is?

    ''ahol meg ugymund luxuscikknek számit ott sokkal nagyobb nyereséget lehet elérni.''

    tesssééék? lehet, hogy itt nagyobb a haszon 1 db eladásán,
    de ha már luxusról beszéltél:
    a luxuscikk pont attól luxus, hogy csak kevesen engedhetik meg maguknak.
    máshol meg eladnak 1000-et, és hiába kisebb rajta a nyereség,
    akkor is az hoz több bevételt, hiszen nagyságrendekkel magasabb
    darabszámban értékesítik.
    Kisebb országok esetén ez sokszor úgy működik ám,
    hogy maga az importőr keresi meg a gyártót, hogy szeretné a termékét
    behozni. Nem a gyártó mondja, hogy ''léci áruljátok ti is,
    mert sok kicsi sokra megy''.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • Nyuf

    senior tag

    válasz bwoay #91 üzenetére

    Igazad van a telós hasonlat rossz volt.
    A nagy haszon kevés eladás vs kis haszon sok eladásra meg annyit tudok mondani, hogy kéne hozzá ismerni a nagyságrendeket, de ennek ellenére tartom, hogy nagyon megéri nekik sok ''csóró'' országban országonként keveset eladni, mert ugye sok kicsi sokra megy és ha mindegyiken sok haszon van mivel nem reklámozzák igy mégtöbbre megy:)

    Amugy félig-meddig abból indultam ki, hogy pár éve nálunk ugye adsl nagyon drága volt és ha jól tudom akkor matáv a telecom leányvállalata, szal egyszó mint száz németo-ban a telecom önkktsgi áron árulta a dsl-t vagy ici-picit fölötte, hogy megtartsa piacvezetö szerepét, és belölünk meg más keleteu-i országokból meg szerezte a haszon nagyrészét.Szal ne hidd, hogy pl az iaudionak vagy applenek mind1, hogy árul-e itt vagy semm persze bizti nem akkora nagyságrendekröl van szó mint a matávos példában.

    [Szerkesztve]

    Debian amd64 sarge

  • bwoay

    nagyúr

    válasz [balage] #78 üzenetére

    szerintem ti valamit félreérthettetek, mert ezt nem vitatja senki.
    persze, hogy itt kevesebben vesznek ilyen kategóriájú lejátszót, mint nyugaton, vagy akárhol, de ennek soha nem is állítottam az ellenkezőjét.
    én azon akadtam fenn, aikor B.C. kijelentette, hogy az iAudio sosem lesz nagy cég, MERT az infopatika magasabb árat szab a termékeinek,
    és reklámozva sincsenek jól.

    erre írtam, hogy a Mo-i piac elhanyagolható,
    odakint viszont ''nagyobb kereslet van, ezért jobban oda kell figyelniük a cégeknek hogy ne veszítsék el a vevőkört, és tőlük vásároljanak.'', ahogy te mondod.

    viszont azt kétlem, hogy a gyártók arra alapoznának,
    hogy mivel itt úgyis utánajár az, akit érdekel,
    felesleges a reklám. szerintem a reklámok hiányának egész egyszerűen az az oka, hogy nem számolnak az országgal, és ez érthető is.
    és biztos vagyok abban is, hogy nem az iAudio meg az iRiver kérte fel mondjuk
    az infopatikát, hogy forgalmazzák a lejátszóikat.
    Ők keresték meg a gyártókat, akik meg úgy gondolják, hogy
    ''OK, adok ezeknek a derék magyaroknak pár lejátszót,
    végülis abból is lesz valamennyi pénzem,
    az értékesítést meg majd megoldják ők, így azzal sem kell foglalkozni,
    marha jó üzlet''
    Amerikában meg ott nyomja magát az iRiver a Music Awardsokon,
    fotózgatják a celebrityket, amint a kezükben a legújabb termék.




    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Nyuf #92 üzenetére

    nem a hasonlattal volt problémám,
    hanem azzal, hogy mintha nem látnád, hogy egyazon véleményen vagyunk :)

    egyébként meg persze, hogy megéri nekik itt is sokat eladni,
    de egy gyártó nyilván kitűz a termékének célpiacokat,
    elsősorban azokat az országokat, ahol a termékükből sokat el tudnak adni.
    az, hogy itt is fogynak a dolgok, az nekik tiszta haszon,
    mivel egy csomó mindet megspórolnak azzal, hogy a marketing részt a forgalmazó intézi, nem kell TV reklám, nem kell senkit sponzorálni, stb.

    de nem tesznek külön erőfeszítést azért, hogy az itteni keresletet fellendítsék,
    mert (megkockáztatom) ugyanannyi pénzből másutt hatékonyabban tudnak eladni, illetve ez egy viszonylag gyorsan kiaknázható piac a Balage által már említett 20% miatt. Itt pl kevesen fogják évente megvenni a legújabb típust, mert aki nálunk 100 Ft-ért vesz lejátszót, az valszeg évekig szeretné használni.
    Amerikában meg egész más a helyzet.

    a Matáv-DT-s példáról azt gondolom, hogy egy nem általánosítható jelenség,
    szerintem az csak egy genyó lehúzás volt, és biztos a Matáv mondta az apukájának (DT): adjuk nekik jó drágán, én tudom, hogy így is ki fogják fizetni, ismerem őket régről.
    Mert ugye nem arról van szó, hogy egy cég elkezdett puhatolózni a magyar piacon, mint számára új területen,
    hanem egy jól bejáratott távközlési vállalat segítségével csapolták meg a zsebeket :D



    [Szerkesztve]

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz <Adamsky> #90 üzenetére

    most ezt igazából Balage-nak kellett volna címzeni, ne mindegy.
    Szóval igen, már vannak 16 Ohm-os Sennheiser fülesek,
    és pont ezt a témát boncolgatjuk a Sennheiser mx400 topicban.
    túl sok tapasztalatot eddig még nem olvastam az új mx szériáról
    (mx 350, 450, 550), de eddig úgy áll a dolog,
    hogy nem sikerültek túl jól. Van, aki arról számolt be, hogy egy 550-es vásárlása után visszatért az mx400-hoz utóbbi jobb hangminősége miatt.
    A nagyobb impedanciájú füldugó miatt meg akkor kell aggódni,
    ha a lejátszód hangerejét csak a maximális fokozat környékén találod kielégítőnek (16 Ohm-os fülessel) ,
    mert a kimenő teljesítmény ha nem is feleződni, de csökkenni fog
    (én úgy tudom, hogy az iRiverem 12 mW-ot ad le 16 Ohm-on,
    és 8 mW-ot 32-ön).

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • Nyuf

    senior tag

    válasz <Adamsky> #90 üzenetére

    Nekem iaudiom van és mx500-as fülessel nem volt gond a hangerövel olyan 40/28-nál produkálta ugyanazt a hangeröt mint a sajátja kb 40/21 -nél ami már eleve viszonylag hangos.

    Debian amd64 sarge

  • <Adamsky>

    nagyúr

    Jön az U2 utódja OLED-el? Hmmm...
    [kép]
    ...és némi info: Bővebben: link

    [Szerkesztve]

  • <Adamsky>

    nagyúr

    G3 tulajokat kérdezném, hogy hogyan is működik ez a ''dynamic playlist''?
    Az egyik külföldi fórumon olvastam, hogy az ilyen playlist kiexportálható a lejátszóból M3U-ként. Ez vajon visszafele is működik?

Aktív témák