Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz bajnokpityu #366 üzenetére

    No, család most egy kicsit OFF és így van időm mókolni otthon, meló után. Tegnap eljutottam odáig, hogy van fent a szerveren:
    Win8.1
    Win10
    Win Server 2012
    Win Server 2016 TP5
    Hyper-V Server 2012 R2
    Hyper-V Server 2016 TP5
    Ubuntu Server 16.04 LTS
    Debian Jessie

    Még van annyi hely, hogy esetleg egy Fedora/CentOS, meg egy Arch felmenjen és akkor már csak mindegyiken végig kell játszanom a MinimServer telepítését. :))

    A teszt zenék egyelőre az OP rendszerek SSD-jén lesznek, így nem kellett külön a HDD-kel szórakoznom még.

    Tegnap éjszaka A Debian-ra már csak egy Gnome GUI felrakása után sikerült felrakni a MinimServer-t, de valamiért nem látszódtak a zenék, pedig maga a szerver futott - Kodi látta. Grafikus felületen kicsit könnyebb lesz felrakni úgy érzem. :DDD Debian után Win8.1-en is gyorsan felraktam, és meghallgattam a HTPC-n Kodival mit zenél, mit szól (mivel más DLNA renderer eszköz éppen nem akadt otthon). A HTPC USB-n kapcsolódott egy M2Tech Evo Two "családhoz", aztán Valhalla CuAgSS kábellel NAD C375BEE erősítőbe, onnan Ortofon kábel a Focal Electra 906-ig.

    Amíg a telepítő pendrive-okat csináltam asztali gépen, addig a Synology NAS-omra is felraktam végre a Java-t és a MinimServer-t és az egész zenei könyvtáramat beindexelte.

    Tegnap próbáltam ki először a HTPC-n betallózva UPnP forrásként a MinimServert egyszer a NAS-ról, egyszer a Win8.1-ről.

    Már a Synology NAS-ról is tök jól szólt az Ubuntu Server-re rakott EGL-es Kodi, ami ALSA-t használ (ez a Win alatti ASIO/WASAPI Linuxos megfelelője). Kb. olyan jól szólt, mint a HTPC-n a Win10 + Foobar2000 + Fidelizer legalapabb optimalizálással.

    Ezen felbuzdulva átbootoltam a HTPC-n Win10-re, gyorsan frissítettem a Kodit 16.1 Jarvis-ról, 17.0 Krypton Beta 1-re, aztán szintén USB kimenetet használva a hanghoz betallóztam megint a Synology-s MinimServer-t, meg a Win8.1-est is és túl sok különbséget nem hallottam, bár ez már éjfél után volt, szóval ma még rágyúrok. :D

    Aztán asztali gép Win10-ére is feldobtam gyorsan a MinimServer-t és erről is k**jól szólt a Kodi. :DDD

    Ma gyorsan összehallgatom még a Synology, Win8.1 és Win10 változatok hangját a Win10-es Kodi-n. De nagy meglepetésre nem számítok már ezek után.

    Aztán most még agyalok a BubbleUPnP kipróbálásán, hogy a MinimServer hangját ki tudjam használni a konyhában is a ChromeCast Audio-val. :D

    Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Új hozzászólás Aktív témák