Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vargazoli007

    újonc

    válasz RR-13 #28384 üzenetére

    Köszönöm még 1x miszter RR-13-nak a segítséget. Valóban a Rafinál megoldható az 1 már meglévő kártyához rendelt változó alszámlaszám. Ennek én most nagyon örülök, mert a jövőben előláthatólag lesz évente több kisebb összegű bejövő EUR utalásom (külföldi napidíj - magyar cégtől), így külön kártyadíj nélkül, költséghatékonyan el tudom költeni. Külön bónuszpont, hogy már meglévő ügyfélként az EUR és USD számla telefonos azonosítás esetén call centeren keresztül is megnyitható. Revoluttal kombinálva külön EUR/USD számlához rendelt combos díjazású magyar kártya nélkül akár Revolutra is át tudom tenni (ha akarom). Persze akkor igazán buli, ha a 2023.06.30-ig érvényes "Bankkártyához és OKOSkártyához rendelt számlaszám megváltoztatása" funkció díja myRaiffeisen appban a későbbiekben is ingyenes marad 822 Ft helyett, de ez szerintem így lesz. Ezzel optimalizálható a devizás műveletek több fajtája is: Revolut a kisösszegű váltásokra. Raiffeisen Prémium ügyfélként ingyenes USD és EUR számlával a beérkező utalásokat tudja biztonságosan fogadni és onnan már költhető USÁ-ban vagy EUR zónában konverzió nélkül vagy akár tehető Revolutra is. A K&H sem rossz, ott is létezik USD és EUR számlára ingyenes számlanyitás és -vezetés. Hátrány: ott nincs ilyen 1 kártya mögött változtatható alszámla megoldás. Ami még K&H extra: 5000 USD felett ha váltasz, akkor kérhetsz egyedi árfolyamot, mai már majdnem Revolut közeli, de Revoluton 5000 USD-t soha nem tartanék, csak fagyipénzt. Ilyen egyedi árfolyam a Rafinál nincs a call center szerint. K&H-nál a devizaszámláról devizát csak kiutalni tudsz, ami már fizetős vagy ha kártyát kérsz hozzá, az is éves díjas lesz, sajnos ott ez utóbbit csökkenteni nem lehet, illetve C opció visszaváltod HUF-ra. Szóval önmagában egyik sem tökéletes, de a Rafi 1 kártya + több számla kombó Revoluttal kis összegekre tud jó megoldást jelenteni egymással közösen. K&H meg nagyobb összegnél lehet jó, az egyedi árfolyam lehetősége miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák