Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz stmiklosi #37253 üzenetére

    Mire megy a fix szekunderrel, itt a primert kell késleltetve bekapcsolni. Az előzőleg linkelt kapcsolásban megoldották, ott 330 nF + 220 Ω szerepel előtétként, ez persze függ a relé tekercsétől is.

    De azért egy 2 kVA-es trafónál szeretném látni azt az ellenállást is, ami kellő előmágnesező áramot biztosít, ugyanakkor nem izzik fel kapásból.

    Lehet, érdemesebb lenne rendelni egy SSR-t, amiben a nullátmenet-kapcsoló esetleg megoldaná a gondot. (Először a hűtőbordák vannak, növekvő árra listáztam, csak lejjebb kell görgetni.) Ha nem mindig nyomja le az automatát, akkor van rá remény.

    Itt láttam a sorban ezt a késleltető relét is, hátha valakit érdekel: [link]

    Van egy Sony rádió-erősítőm, nem toroid van benne, hanem egy nagy EI-trafó (180 VA). Relé kapcsolja, de amikor pont úgy kapja el a fázist, zakkan egy jó nagyot a trafó, máskor meg csak lazán indul. Én is gondolkodtam, hogy kellene bele egy SSR, a nullátmenet, illetve zajtalan kapcsolás miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák