Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HIFIsta

    csendes tag

    Sziasztok!
    Új vagyok köztetetek és én kérem, hogy kövezzetek meg, ha a vissza nem olvasásom miatt ezerszer lerágott kérdést teszek fel !
    Szeretnék a közeljövőben összerakni egy "hifi" egységet magamnak othonra.
    Imádom a részletes hangzást és az igazi stereo feelinget..
    Szeretném, ha a "torony" nem csak műszaki cikk lenne, ha nem egy kedves és nagyra becsült gyüjtemény is számomra, a maga szépségével, eleganciájával..
    Így a következőket szeretném begyüjteni: erősítö, deck, cd player, equalaiser, lemezjátszó, tuner, minidisc, és esetlegesen a szalagos magnó...
    Azt szeretném megkérdezni, hogy melyek azok a márkák amik között érdemes lenne keresgélnem, és értelmes, elérhető határokon bellül méregetik az összetevőket?
    A kiválasztott márkához hűen, a hangdobozokat is szeretném berken bellül tudni...
    Pioneer és Yamaha a két szubjektív vkálasztás részemről, de mint említettem is, nem értek egyenlőre a dologhoz, ezért kérem a Ti véleményeteket..
    Ha ez segít: részletgazdag és megfogó hangzásra vágyom, nem mozgat a "tuc-tuc" és falat romboló bass társai....
    Köszönöm a segítséget előre is!!!

  • HIFIsta

    csendes tag

    válasz andorra #38885 üzenetére

    Igen, elsősorban a részletező zenét és hangzást részesíteném előnyben,
    Az equalaizer-t csak a teljesség kedvéért vettem a listára.
    Összességében kb 100K lenne a jelenlegi ráfordított keret, és később majd persze a saját igényeimnek megfelelően cserélgetném a komponenseket..
    Indulásnak úgy gondolom az erősítő a cd player és a hangfalak lennének a kiemelt perifériák főleg, hogy elsősorban lemezről hallgatóznék..
    Szóval ezekeben a körökben érdeklődék merre is nézelődjek, merre induljak el márkát tekintve..
    Nár mint említettem számomra a szoba része, dísze is lenne az összeállítás, még sem feltétel a vintage megjelenés, inkább az, hogy egy adott szériából össze tudjak rakni egy valamire való szettet..

  • HIFIsta

    csendes tag

    Nem volt szándékomban "háborút" indíteni, csupán a kíváncsiság hajtott...
    Nagyon örülök annak, hogy itt többen is pozitív példaként emlegetitek a Yamaha termékeit, hiszen számomra is kedves a márka, és bizton állíthatom, nem csalódtam még benne. Házimozi erősítőként is képviselteti magát ithon a márka, egy JBL hangdoboz szettel a kérdés csak azért hangzott el mert gondolom azért hifi berkekben mást vár az ember, és másra is számíthat.. De megynugtató olvasni, hogy az említett márkánál hasonlóan jókra számíthatok ezen a téren is..
    Köszönöm és kijelenthetem, hogy segítettetek megindulni egy irányba és már biztos, hogy Yamaha téren fogok keresgélni. A hangfalakhoz annyira nem ragaszkodom, hogy márkn bellül maradjon, egyenlőre azt kellene kinyomozni, a komponensekből melyik korszak, melyik szériáját keresgéljem...

Új hozzászólás Aktív témák