Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • heckbert

    csendes tag

    válasz heckbert #17268 üzenetére

    A Hard Disk Sentinel ezt írja: "A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 2395 alkalommal." Összesen 3 HDD van a gépben, 1 az alaplapra dugva, 2 pedig egy VIA VT6421 raid kártyára (raidet nem használok, csak nincs elég működő sata port az alaplapon). a kártyára van dugva az új HDD (WD10EARS) és egy másik hasonló, régebbi is (WD10EADS). a régi hibátlanul működik, próbáltam kicserélni a két sata kábelt, tápkábelt, meg a két portot a raid kártyán, de ugyanaz a probléma. bocs, ha túl sok adatot írtam le, remélem így jobban tudtok segíteni.

  • liksoft

    nagyúr

    válasz heckbert #17269 üzenetére

    VIA / SATA2 probléma. Szinte feloldhatatlan, használj másik kártyát.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz heckbert #17278 üzenetére

    A VIA tökéletes SATA1-hez. 2-höz nagyon kérdéses, és változatos. Nem lehet, hogy a régi drive 1-be lett állítva?

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • Pazolini

    senior tag

    válasz heckbert #17269 üzenetére

    A WD EARS sorozatával még win7 alatt is sok a gond. Ha én is okosabb vagyok, nem nehezítem meg vele az életemet. Leírom a sztorimat, hátha kapok segítséget.

    Megvettem az AF-es (advanced format disk: 4k fizikai szektoros új szabvány) wd10ears-omat, win7 logikai lemezkezelője kérdést intézett hozzám, hogy hogyan akarom használni, de nem ajánlotta az 4k-s verziót, mondván, hogy vsz nem fog kijönni az OS-sel.

    Mégis gondom akadt.
    Az MS hotfix kijött novemberben, de még nem végleges. (Alul belinkelve.)
    Csodálatos! a WD kiad egy lemezt, hirdeti, milyen tuti a dolog (vissza a jövőbe...), olvasom, win7 alapból lekezeli, gondom egy szál se, s tessék. A win7 le van még maradva... :o

    Gondom: elkezdtem használni persze a lemezt: rögtön át is tettem rá 500gb zenét, köztük sok a lossless. (egyébként mp3-mal is zűrök vannak...)
    Ape fájlokat rendre hibával olvassák a programok, s főként a diszkrét hangkártyával (ASUS Xonar D2)

    Rögtön úgy gondoltam, hogy másolásnál lehettek az adatok "korruptak", vagyis sérülhettek-e a fenti problémából adódóan (mármint amire kiadták a hotfixet). Ám a MediaMonkey hibaüzenete, amellyel le is áll a program ape/flac fájlok olvasása közben random-szerű, hol itt, hol ott; úgyhogy reménykedtem.

    Sóval win7 alatt (is)történtek ilyen (adatvesztésre utaló) zavarbaejtő dolgok. De ami még furább: win7 alatt, ha más adathordozóra másolom ki a fájlokat (eleve jóhír, hogy a másolás gyorsan és zökkenők nélkül történik), akkor is hasonló a helyzet: nem megy az adatfolyam tökéletesen.
    Szóval gyanakodtam szegény audiókártyámra is, másra is. Félő volt, hogy miután egyéb helyen maradt (még az új helyre véglegesen át nem másolt) fájlok tökéletesen mennek win7-en: a merevlemez "rosszul" rögzítette a másolt adatokat, de legalább így kizárható volt a diszkrét kártya hibája.
    A WD10EARS-ról kimásolt fájlokat áttettem XPsp3-ra (másik gép), és láss csodát, nincs semmi gond (a lentebb belinkelt MediaMonkey-fórumon ugyanezt tapasztalta egy sorstársam).
    Az adatok megmenthetősége szempontja (a legfonotsabb!!!) így megoldhatónak látszik. Vagyis "csak" működési minőség
    (performance) és megbízhatóság kérdésében okozott gondot az új lemez.
    De innen hogyan tovább?

    Megoldás?
    Döbbenet.XP-s környezetben MediaMonkey-val wav-ba, majd vissza flac-ba tömörített "corrupt" fájlt mind pendrive-ról, mind pedig (visszamásolva rá) a WD10EARS hdd-ról is tökéletesen játssza le a program... win7 rendszerben.

    No, akkor erre mit lehet mondani???
    Azért kicsit macerás lenne ezt mondjuk kb. 500+ fájllal eljátszani. Vagy még mp3 fájlokat convertálgatni. Akkor már emulált XP-ről hallgatok zenét..., bár az ugye nem használja a hangkártyámat (ha jól tudom), az meg úgy nem lenne kóser.

    Kérném a tanácsaitokat! Sok üdv. :K

    1-2 link:
    alapprobléma:
    [link]

    Hotfix és Intel_driver:
    [link]
    [link]

    hasonló a probléma (bár linux rendszeren):
    [link]

    lossless problémánál érdekes eset, hogy a kolléga szintén win7 alatt wd10ears-ról hallgat zenét:
    [link]

    Bocs mindenkitől a hosszú hozzászólásért! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Pazolini

    senior tag

    válasz heckbert #17328 üzenetére

    Intel is kiadott AHCI-ra frissítést, pont hibás/lassú stb működésről szóló jelentések miatt. Föntebb belinkeltem.

    Ehhez BIOSban át kell állítani a HDD-ket (SATA interfészt) IDE emulációról AHCI-ra.
    Ez eleve gyorsabb működést (kiolvasást) fog eredményezni az NCQ aktiválása miatt.
    (kékhalál elkerülése végett, ha emulált idés bios-beállítással ment fel a win7, előbb registry-ben kell elhitetni az OS-sel, hogy AHCI-ra volt állítva telepítéskor...)
    Startmenű:
    Futtatás-> regedit
    HKEY_LOCAL_MACHINE \ System \ CurrentControlSet \ Services \ Msahci
    Megkeresed a starthoz tartozó értéket: a 3-ast 0 -ra állítod.
    Eztán gyün a reboot, biosátállítás, majd még egy biosátállítás (boot-sorrend a saták közt), indítás, s csak aztán a frissítő driver (szvsz):
    ami már lekezeli az "új format" lemezt (feltéve, hogy inteles lapod/chip-ed van, ill. az Intel lapkakészlete kezeli a SATA interfészt a lapon)

    Üdv.

  • Pazolini

    senior tag

    válasz heckbert #17328 üzenetére

    Sajnálom, hogy erre jutottál. Ez már csak futás persze a pénzed után...

    Milyen a mobod? Nincs rajta SATA port vagy limitált számban?, 1ső nemzedékkel kompatibilis a lap is, vagy az vinné a SATA2-őt is?

    Én még próbálkoznék a következőkkel:

    A
    1. unplug WD10..., reboot;
    2. plug in; reboot.
    3. próba (másolás, stb.)

    B
    1. adatmentés
    1a. átdug mobo SATA portra
    1b. ha nincs, kihagyod; ha van, átállsz AHCI-ra IDE emulációról BIOS-ban (ez nem feltétlenül szükséges, csak, ha maradnál a 4K formázásnál, de arról lebeszélnélek - egyelőre*)
    2. hotfix előtti rendszerállapotra visszaállás
    3. win7-tel leformázni 512B emulációban (ezt ajánlja fel hotfix előtti állapotában)
    4. "A" 1-3 lépése

    C
    ha "A" vagy "B" nem hoz eredményt, low-level format 2x-es nullázással Acronis Disk Director Suite-tal, és eladom.

    *
    WD itself claims only about 1-2% increase in performance over its other similar sized drives but that may just be because of the increase in cache size and not because of advanced formatting. Also, there are other disadvantages i pointed out in my earlier post. If I were you, I would just stick to the standard formatting as of now.
    The 4k cluster size would be adopted in due course by other hdd manufacturers. Then there would be better benchmarking and better app compatibility. So best to wait a while.
    (bővebben: [link])
    :K

  • Pazolini

    senior tag

    válasz heckbert #17441 üzenetére

    Ilyen lapom volt nekem is 5 évig. Nagyon meg voltam elégedve vele, de tényleg eljárt fellette az idő.
    Előbb -utóbb muszáj lesz váltani róla, de addig tényleg jó lehet a "C".

    Még két ötletecske:
    Olcsó Mobilrack??? (usb3-mal lehetőleg, gondolova a jövőre), az később se jön rosszul.

    Nekem is úgy rémlik, hogy a 2 sata port vhogy nem működött egyszerre.
    Vhogy életet kellen verni bele. Nézz azért neten utána, mit mondanak róla. Hátha van megoldás. Annyit megér még, mielőtt kidobsz egy ötezrest a cserére.

Új hozzászólás Aktív témák