Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TriX2010

    tag

    válasz kenesei1982 #48104 üzenetére

    Kedves Fórumtársak!

    A problémám a következő: A laptopban levő vinyó folyamatosan leáll-elindul. Lényegében akár másodpercenként is újra felpörög. A napokban ennek a felpörgésnek a hangjára lettem figyelmes.
    Ha amúgy csönd van a szobában, akkor még zavaró is a hang egy kicsit, de nem is ez a fő bajom, inkább aggódom, hogy hosszú távon ez mennyire jó a vinyónak.

    Vas: HP 840 G3 laptop
    OS: Win10 Pro (SSD-n)
    HDD: ST2000LM003 HN-M201RAD (leginkább torrent...)
    Jelenleg HDS-ben az összes indulás/leállás száma 12700
    Ez az érték reggel még olyan 12300 körül volt... Érezhető, hogy milyen intenzitással növekszik...
    Működési idő: 531 nap.

    A jelenség CSAK akkumulátoros üzemben áll fent és csak miután a képernyő kikapcsol.
    A vinyó új kora óta van nálam, kb két hónapja került bele a laptopba, előtte egy HP DV7-ben volt, amin WIN 7 futott. Ott nem volt ilyen probléma. Feltételezem, hogy a jelenséget valamilyen energiaellátási-energiagazdálkodási beállítás okozza, de nem jövök rá a megoldásra.
    HDS-ben is próbáltam több beállítást, de hiába. Tanácstalan vagyok... :F

    HDS - Lemez - Fejlett energiagazdálkodás - feltolom maxra, kis idő múlva vissza van állítva...
    HDS - Lemez - Akusztikai jellemzők - feltolom maxra, kis idő múlva vissza van állítva minimumra...
    HDS - Beállítások - Lemez figyelés - Lemezek leállásának akadályozása - be van állítva, de hatástalan...

    Ötletek...? :U

    \"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

Új hozzászólás Aktív témák