Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AeSDé Team

    őstag

    Sziasztok! Nagyon megköszönném ha valaki venné a fáradságot, elolvasná és tudna nekem segíteni a következőben, mert megspórolna nekem egy új merevlemez vásárlást! Előre is köszönöm mindenkinek aki segít :R

    Hibás lemez: WD5000AADS (500Gb)
    Hibaüzenet: ,,A Windows nem telepíthető erre a lemezre. Előfordulhat, hogy a hardver nem támogatja a rendszerindítást erről a lemezről. Győződjön meg arról, hogy a lemezvezérlő engedélyezve van a BIOS menüjében.''
    Sztori: Ezt a merevlemezt 3,5 éve használom 2 partícióval: 100Gb rendszermeghajtó + maradék adattárolásra. Több windows újratelelítést is megélt már, de a partíciókhoz sosem nyúltam, mindig csak a C-t formáztam és arra ment a friss Win.
    Múlthéten történt hogy egy nagyon régi 40Gb-os merevlemezre szerettem volna XP-t telepíteni, de figyelmetlenségből a régi HDD helyett gyoraformáztam és kitöröltem az említett 500Gb-os merevlemezem 2 particióját az XP telepítőjében. Hibámat azonnal felismerve megszakítottam a telepítési folyamatot és nekiálltam az adatok kimentésének, veszteség nélkül visszakaptam mindent. Ezek után Windows 8 alatt leformáztam a meghajtót, kipróbáltam, adat tárolásra hibátlanul használható, de azóta nem tudok rá Windows-t telepíteni. Próbáltam Win 8.1 és Win XP telepítőkkel, előbbi a fenti hibaüzenetet adja, utóbbi abszolút nem is látja a meghajtót. Teljes, lassú formázás sem segít, kipróbáltam. A BIOS beállításokat nézegettem, még reseteltem is hátha valami elállítódott, semmi eredménye.
    Valaki tudja hogy mitévő legyek?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák