Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMD 4ever

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!
    Lenne egy kis gondom: a gépemben (egy 2.0-ás NF7-es deszka van benne) elszállt a 250 gigás PATA WD winyóm (ez az egy volt benne, egybe partícionálva ezen volt a rendszer), ki is cserélték egy 250 gigás PATA Samsungra (SP2514N). A BIOS felismerte rendben a winyót. De XP telepítéskor érdekes dolgokat produkált: teljesen random újraindult a hardver vizsgálat után még a fájlok másolása előtt, és ha ez után kikapcsoltam majd újra be, hajlandó volt felmásolni a fájlokat (memtest lefutott hiba nélkül, IDE kábel csere volt, a jelenség megmaradt). Ez ugyan nem lenne probléma, de amikor a telepítő végig ment normálisan (2. próbálkozásra általában mindig felmásolt mindent), de amikor újraindult azt az üzenetet kaptam hogy "Hiba a rendszer indításakor". Többször formáztam a lemezt: először elsődleges partícióra (még először a másik gépemben NF8-V2-es alaplappal) mert az előző WD-m is így ment hibátlanul, utána hallgatva a partícionáló programokra hogy így lehet nem fog bootolni újra partícionáltam logikai partícióra, partícionáltam az XP telepítővel is, de sehogy sem akart bootolni (érdekes hogy csak a boottal van gond ha elindítok egy live XP-t hibátlanul olvassa/írja a lemezt). Kiváncsiságból gondoltam végig járom a telepítési procedúrát az NF8-al is, legnagyobb meglepetésemre itt nem tapasztaltam se random újraindulást mindent felmásolt rendben, és aztán bootolni is tudott róla normálisan. A kérdésem az lenne ki látott már hasonlót? Esetleg van valami ötlete hogy lehetne használni a winyót az NF7-es deszkával?

Új hozzászólás Aktív témák