Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabika1969

    aktív tag

    Sziasztok!
    Szeretnék véleményt kérni Tőletek: Van egy Sharkon dokkolóm, amiben sata csatlakozó van. Ebbe szoktam helyezni a jelenlegi hitachi ds7sac100 1 TB -os (7200-as fordulat, 32 mb ) HDD-t. Usb 3.0 kapcsolattal csatlakoztatom a dokkolót az Egreat R6S médialejátszóhoz. Néhány magas bitrátájú Full3D iso film esetében akadás tapasztalható, (pld.: az Avatar panasonic-os kiadása néhány jelenete). A probléma akkor is jelentkezik, ha egy 50 GB-os 3D iso mellé teszek külön srt. magyar feliratot. A lejátszó elkezdi szépen bejátszani, megy a felirat, de sajnos meg-meg akad. Egy kölcsönkapott WD külső házas 2TB-os HDD-vel a probléma feliratos része megszűnik, csak az Avatar film esetében marad meg néhány jelenetnél. Ezért arra gondoltam, hogy beszerzek egy másik HDD-t is. pld.: WD10EZRX vagy a WD1002FAEX, vagy akár mást, ami sata3 porttal, 1 tányérral és nagyobb cache-el rendelkezik, mint a hitachi-m. Elérhető-e ez esetben nagyobb sebesség, az átvitelben, ami éppen elég lenne ahhoz, hogy megszűnjön az akadás vagy a probléma nem itt lehet? Számít az, hogy a hitachi-m nem NTFS, hanem linux-al (NAS-al) van megformázva?
    Másik topic-on a lejátszó és nem a HDD képességeire gyanakodtak, e szerint a Hita. bőven tud annyit, amennyi a szükséges adatátviteli sebességhez kellene. Igazából tanácstalan vagyok és kissé bosszantó a dolog! A lejátszón már minden plusz beállítást levettem, hogy a realtec 1186DD chip terhelése minél kevesebb legyen, de a saját HDD-mel nem jutottam előrébb.
    Mi a véleményetek?

    Előre is köszönöm.

    Üdv Mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák