Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz adise #11271 üzenetére

    Pedig az átméretezés sok éve is működött, amikor én szórakoztam ilyesmivel, csak újraindítást kért, és a rendszer betöltődése előtt elvégezte. De az Acronis Disk Director vagy Partition Magic programoknak DOS változata is van, megtalálható Hiren's boot CD-n is. Windowstól függetlenül elvégzi. Először az adatparítciót kell összébb húzni, utána a rendszert széthúzni a keletkezett üres helyre.

    Egy gond van, a rendszerpartíció átméretezésének hatására akár boot-képtelenné is válhat a rendszer, mivel a C: meghajtónak van egy registryben tárolt azonosítója (MountedDevices). Bármi változik, az azonosító érvénytelenné válik, ezután vagy újrakreálja, vagy nem, utóbbi esetben beáll a rendszer:

    http://support.microsoft.com/?id=249321

    Vista is megállhat, esetleg csak a telepítő ismételt lefuttatása segít rajta.

    Tehát mégegyszer, semmi garancia arra, hogy átméretezés után el is indul az oprendszer.

    Ezzel nem azt mondom, hogy magam részéről tehetetlenül állnék előtte, mert az adott helyzettől függően különféle megoldásokat lehet kiagyalni (erre ízelítőt mutat be a fenti link is), de így fórumon keresztül nem egyszerű eset.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák